Register

شش + یازده =

A password will be e-mailed to you.

آشنایی با پیست فرمول E مکزیکوسیتی

موتور اسپرت ایران – با جورمه دی آمبروسیو راننده تیم فارادی فیوچر دراگون ریسینگ همراه می‌شویم تا به تحلیل پیست فرمول E مکزیکوسیتی که در اتودروم هرمانوس رودریگز است بپردازیم. در آخر در ویدیوی زیر سوار بر خودروی سیفتی می‌شویم و دوری در پیست می‌زنیم تا با جزئیات آن آشنا شویم.

اول از همه این پیست از نقطه استارت/پایان شروع می‌شه و به پیچ اول می‌رسیم. امسال این پیچ سریع‌تر و جالب‌تر شده است. پیچ اول یک پیچ سریع به سمت راست اما در عین حال به احتمال زیاد سبقت‌های زیادی در این پیچ اتفاق می‌افتد. از طرفی دیگر از مسابقه سال قبل مشخص که پیچ اول پیچی که دفاع در آن آسان است. لوکاس دی گرسی در سال قبل با داشتن فن بوست تونست سبقت بگیره اما از طرف دیگر بستن ریسینگ لاین مسیر برای شیکین آسان است و پس بله امسال قرار متفاوت باشه. من فکر می‌کنم که این چیز خوبی.

پیچ دوم برای ما واقعا پیچ نیست، یک مستقیمی است. بعد از آن به پیچ سوم می‌رسیم که خیلی فنی، این بخش همش به این برمی‌گرده که برای این پیچ درست ترمز بگیریم و خیلی راحت می‌شه اشتباه ترمز گرفت تا از پیست بیرون بروید چون سختی کار جایی است که شما به جای ترمزگیری در مسیر مستقیمی در هنگامی که هنوز دارید می‌پیچید ترمز می‌گیرید که ترمزگیری را به یک چالش تبدیل می‌کند.

امسال برخلاف سال قبل در پیچ سه دیوارهای بتنی قرار داده شده است پس نمی‌توانیم پیچ را مثل سال قبل ببریم. بعد از پیچ سه پیچ ۴ را داریم. عبور از این پیچ هم بسیار به طرز نزدیک شدن به پیچ سه بستگی دارد. پیچ ۵، درواقع پیچ نیست بلکه خروجی پیچ ۴ است.

نقشه پیست فرمول E مکزیکوسیتی

پیچ ۶ جالب‌ترینشون، با استانداردهای فرمول E یکی از سریع‌ترین پیچ‌هاست. این پیچی است که شما می‌تونید هرچقدر که بخواید باز حرکت کنید. شما می‌تونید از همه‌ی پیست هنگام خروج استفاده کنید و فقط باید مطمئن بشید که شما به موقع به پیچ ۷ می‌رسید. پیچ‌های ۷، ۸ و ۹ واقعا مثل یک پیچ می‌مانند و شما یه جورایی سرعت رو در هنگام عبور از پیچ ها از دست می‌دید، پس پیچ ۷ تقریبا سریع است و پیچ ۸ آهسته‌تر است و بعد از آن یکم می‌شه گاز داد اما نه زیاد. بعد به پیچ ۹ می‌رسید که بسیار سریع است. پس بله واقعا کمی فنی است اگر پیچ ۷ را اشتباه کنید، شما پیچ ۸ را هم اشتباه خواهید کرد و همه چیز را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

پس از آن شما پیچ های ۱۰ و ۱۱ را دارید، واقعا قسمت ناهموار پیست اینجاست. این بخش بسیار چالش برانگیز است. اگرچه این بخش خودش پیچ خاصی نیست اما در عوض این بخش خیلی ناهموار است که شما می توانید به راحتی باز حرکت کنید و اشتباه کنید در حالی که آن بخش بسیار تنگ است. بعدش پیچ ۱۲ دوباره یکی از سخت‌ترین‌هاست چون شما سریعتر از اون چیزی که فکر می کنید می‌رونید. دیوار بسیار نزدیک است و هیچ جایی برای اشتباه نیست. پس بسیار چالش برانگیز است. گوشه ۱۳ یک پیچ نیست و بعدش شما پیچ ۱۴ را دارید. دقیقا شبیه به پیچ ۳ شما در مستقیمی نیستید وقتی دارید برای این پیچ ترمز می‌گیرید. پس باید تلاش کنید که خودرو را تا جایی که می‌شه صاف نگه دارید اما هیچ وقت در عین حال نباید خودرو را تماما صاف نگه دارید. امسال با سال قبل بسیار متفاوت است چون سال قبل به راحتی می‌شد شیکین را برید و از حد پیچ خارج شد همانطور که سال قبل دیدید. اما امسال دیوار در این بخش قرار داده شده است که همه‌ی آن استراتژی‌ها ازبین رفته است.

هنگام ورود به شیکین باید مطمئن باشید. دیواری در درون پیچ ۱۴ و ۱۵ وجود دارد. پس اون شیکین رو باید تمیز رد کنید، نمی‌تونید دیگه ببرینش. نمی‌تونید پیچ را ببرید و نمی‌تونید دیگه از جدول استفاده کنید پس این شیکین امسال کندتر خواهد بود. داشتن یک خروج خوب از این شیکین خیلی مهم چون پیچ‌های ۱۶، ۱۷ تمام مسیر تخته گاز تا پیچ یک.

خود پیست بسیار جذاب می دونید، یکی از خوباست، یکی از چالش برانگیزهاست، پیست خیلی فنی است و بعد او شیکین‌ها، پیچ اول و آخر با سال قبل متفاوت خواهند بود. پیچ یک به خاطر شکلش. شیکین آخر چون نمی‌تونید به اندازه قبل ببریدش. در مجموع، من فکر می کنم با تغییر نقشه این پیست عالیی. سبقت‌های بیشتری خواهیم داشت. و این پیست به خاطر داخل استادیوم بودنش خاص، پس آره خیلی عالی که اینجا باشی.

نمی‌دونم به طور خاص این پیست برای خودروی ما مناسب هست یا نه اما سال قبل که بود. امسال خودرو جدید اما مطمئناً ما هم ایده‌هایی داریم برای سریع بودن در اینجا. پس امیدواریم که بتونیم نتیجه خوب قبل را تکرار کنیم.

[videojs_video url=”http://as2.asset.aparat.com/aparat-video/9e33fff02c9dce63ee0d1fcd7f1ff4a16795872-360p__49897.mp4?direct=1″ width=”752″]

 

  دانلود فایل ویدیویی