موتوجی پی ایران – موتورسوار تک ۳ یاماها، یوهان زارکو ریسک تصادف در اولین مسابقه موتوجی پی اش در قطر را پذیرفته بود.

قهرمان موتو۲ که مسابقه را از رده چهارم آغاز کرد، در همان استارت مسابقه خود را به رده دوم رساند و بعد از چند پیچ با سبقت از آندره یانونه، پیشتاز مسابقه شد.

او قبل از اینکه با موتور یاماها M1 (تنظیمات ۲۰۱۶) خود در پیچ دوم و در هفمین دور از مسابقه نقش بر زمین شود، بین خود و گروه موتورسواران تعقیب کننده اش، فاصله ۱٫۶ ثانیه باز کرد اما در نهایت نتوانست امتیازی از مسابقه اولش کسب کند.

تصادف یوهان زاکو - موتوجی پی قطر 2017

یوهان زاکو – موتوجی پی قطر ۲۰۱۷

زارکو پس از پایان مسابقه گفت:

می توان گفت که آن یک اشتباه تازه کارانه بود.

من فقط می خواستم بروم و با خودم گفتم”اگر تصمیم گرفتی که سریع بروی و فشار بیاوری، می توانی محدودیت ها را پیدا کنی” و آنچه که انتخاب کردم را می پذیرم.

با شروع از ردیف دوم، من فقط می خواستم که از این فرصت برای سریع بودن مانند موتورسواران برتر استفاده کنم. می توانستم ببینم که در مقایسه با آن ها خوب هستم، بنابراین من فقط از سبقت گرفتن از آن ها خوشحال بودم و بعد از آن پیشتازی را گرفتم و سعی کردم از آن ها دور شوم.

این اتفاق مایه تاسف است و قطعا بدست آوردن سکو و یا بیشتر (پیروزی) ممکن بود.

4 دیدگاه

 1. Scu

  2

  1

  چ استارت خوبی زد و فاصله خوبی انداخت
  خیلی حیف شد
  موتورسواز با استعدادیه و خودشو نشون میده مسابقه های بعدی

 2. mosi

  0

  0

  موتورش اسمش تک ۳ یاماها هستش شاید بعضی ها بگن حتما ضعیفتره خب موتور پارسال دکتر و خورخه هستش دگه….اندازه موتورامسال هوندا یا سوزوکی نباشه کمتر هم نیست فکرکنم.خود مارکز از موتورش راضی نبود تو مصاحبه های گذشته ش…..

دیدگاه خود را بیان کنید