Register

16 + دو =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران کونیخ‌زگ به عنوان یک ابرخودرو در اذهان عمومی بسیار جا باز کرده است. در این مقاله ما تصمیم داریم تا به شما از صفر تا صد تاریخچه این خودرو را نشان دهیم.

تاریخچه کونیخ‌زگ

در ۱۲ آگوست سال ۱۹۹۴ کریستین فون کونیخ‌زگ جوان ۲۲ ساله تصمیم می‌گیرد تا رویای خودش را دنبال کند و بهترین ابرخودرو یا خودروی سوپراسپرت را بسازد.

کریستین فون کونیخ‌زگ در کنار One:1

کریستین فون کونیخ‌زگ در کنار One:1

کونیخ‌زگ CC

سال ۱۹۹۶ اولین رانندگی با CC انجام شد. ساخت این خودرو نمونه اولیه ۲ سال تقریبا طول کشید. این خودرو برای اولین بار توسط ریکارد ریدل در طی گردهمایی در پیست آندراشتورپ رانده شد.

کونیخ‌زگ CC

کونیخ‌زگ CC و کریستن فون کونیخ‌زگ

در سال ۱۹۹۷ این خودرو در فستیوال کن فرانسه حضور پیدا کرد و بسیار مورد توجه همگان قرار گرفت. تست موفقیت آمیزش در پیست و رسانه‌ای شدن آن در نمایشگاه کن سکوی پرتابی برای کونیخ‌زگ و کریستین فون کونیخ‌زگ شد تا محصول تمام شده خود را به فروش برساند.

کونیخ‌زگ CC در کن 1997

کونیخ‌زگ CC در کن 1997

خانه‌ای جدید

کونیخ‌زگ در سال ۱۹۹۸ از کارگاه اصلی خود در شهر Olofstrom به شهر Margretetorp نقل مکان کرد.

کارخانه Margretetorp

کارخانه Margretetorp

نمایشگاه پاریس

کونیخ‌زگ برای اولین بار با نمونه اولیه‌‌ای که قصد تولیدش را داشت در سپتامبر سال ۲۰۰۰ در نمایشگاه پاریس حضور پیدا کرد. این خودرو نمونه اولیه CC8S بود که بعدها در تست‌های تصادف و پیست شرکت کرد تا کونیخ‌زگ بتواند آن را بفروشد. این خودرو ورژن اولیه موتورهای ۶۵۵ اسبی کونیخ‌زگ را داشت که در زمان خودش بی‌نظیر بود.

نمونه اولیه کونیخ‌زگ CC8S در نمایشگاه پاریس 2000

نمونه اولیه کونیخ‌زگ CC8S در نمایشگاه پاریس 2000

کونیخ‌زگ CC8S

کونیخ‌زگ CC8S به معنای کونیخ‌زگ با موتور V8 سوپرشارژدار است. این خودرو دارای ظاهری متفاوت در بخش چراغ‌های جلو نسبت به مدل نمونه‌ اولیه‌ای که در نمایشگاه پاریس حضور یافته بود است. این خودرو در سال ۲۰۰۲ به مرحله تولید رسید و در سال ۲۰۰۳ برای اولین بار در نمایشگاه ژنو در ماه مارچ به معرض نمایش عموم در آمد.

کونیخ‌زگ cc8s

کونیخ‌زگ cc8s

این خودرو از لحاظ ظاهر، فلسفه و عملیاتی بودن پایه‌ای است برای خودروهای بعدی کونیخ‌زگ. از این خودرو فقط ۶ عدد تولید شد که فقط ۲ عدد آن با فرمان دست راست است. این یعنی این خودروها نایاب‌ترین کونیخ‌زگ‌های موجود هستند.

بدست آوردن رکورد گینس قوی‌ترین موتور خودروی دارای خط تولید

در سال ۲۰۰۲ کونیخ‌زگ رکورد قوی‌ترین موتور خودروی دارای خط تولید را که برای CC8S تولید کرده بود در گینس ثبت کرد. این موتور ۴۸۸ کیلووات یا ۶۵۵ اسب توان دارد.

علامت گینس

آتش‌سوزی کارخانه

کارخانه کونیخ‌زگ Margretetorp کارخانه‌ای باستانی با سقفی کاهگلی بود. با این که این سقف بسیار زیبا بود اما بسیار قابل اشتعال بود. آتش‌سوزی در فوریه ۲۰۰۳ اتفاق افتاد. این آتش سوزی فقط دو هفته بعد از نمایش CC8S در نمایشگاه ژنو اتفاق افتاد. با توجه به این که روز شنبه بود و تعطیل اما یکی از کارکنان توانست خودروها و ابزارها را از آتش‌سوزی نجات دهد. اگرچه مدارک زیادی نابود شد.

آتش سوزی کارخانه‌ی قدیمی کونیخ‌زگ

آتش سوزی کارخانه‌ی قدیمی کونیخ‌زگ

 

کونیخ‌زگ CCR

کونیخ‌زگ CCR تکامل یافته CC8S است که در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ تولید شد. ۱۴ عدد از آن تولید شد. این خودرو بدنه‌ای ارتقاء یافته با اسپیلیتر جلو بزرگتر، بال عقب، ترمز بزرگتر و چرخ‌های بزرگتر بعلاوه تنظیمات شاسی و فنربندی ارتقاع یافته نسبت به CC8S دارد. CCR موتوری بسیار قوی با دو سوپرشارژ دارد که ۸۰۶ اسب توان تولید می‌کند.

کونیخ‌زگ CCR

کونیخ‌زگ CCR

بدست آوردن دوباره رکورد گینس قوی‌ترین موتور خودروی دارای خط تولید

این‌بار کونیخ‌زگ در سال ۲۰۰۴ دوباره رکورد خود را به اندازه ۱۵۰ اسب افزایش داد و دوباره نام خود را این‌بار با CCR در این کتاب ثبت کرد.

بدست آوردن رکورد سریع‌ترین خودروی جهان

سریع‌ترین خودروی خیابانی در ابتدا سال ۲۰۰۵ مکلارن F1 بود که رکوردش ۳۸۶٫۴ کیلومتر بر ساعت در سال ۱۹۹۸ بود. در فوریه سال ۲۰۰۵ کونیخ‌زگ CCR به Nardo ایتالیا برده شد تا رکورد را جابه‌جا کند. کونیخ‌زگ یک هفته در این پیست تلاش کرد تا در روز آخر توانست با رکورد ۳۸۷٫۸۶ کیلومتر بر ساعت رکورد را جابه‌جا کند. بعدازظهر همان روز خودرو بسته‌بندی شد و مستقیما از ناردو ایتالیا به نمایشگاه ژنو آن سال فرستاده شد.

کونیخ‌زگ CCX

ظاهر CCX مانند نسل قبل خود CCR است و در این مدل تکامل محض وجود ندارد. در حالی که در این خودرو تمامی ویژگی‌های سنتی کونیخ‌زگ مانند موتور میانی V8، وان (مونوکاک) تمام فیبرکربنی، سقف با قابلیت درآمدن وجود دارد اما CCX خودرویی کاملا تازه است. این خودرو کمی بزرگتر از معمول است و این خودرو دوباره از ابتدا طراحی شده است تا بتواند با تمامی استانداردهای نواحی مختلف برای ایمنی و آلایندگی مطابقت داشته باشد. CCX اولین کونیخ‌زگی است که در بازار آمریکا به فروش رفت.

کونیخ‌زگ CCX

کونیخ‌زگ CCX

رکورد زدن CCX در پیست تاپ‌گیر

CCX در سال ۲۰۰۶ در برنامه تاپ‌گیر حضور پیدا کرد و رکورد دور زدنش توسط استیگ در این پیست برای ۷ سال شکست‌ناپذیر باقی ماند و همین‌طور این خودرو در سال ۲۰۰۶ سقف سرعت در مسیر مستقیمی پیست یا همان باند فرودگاه تاپ‌گیر را با سرعت ۱۹۶ مایل بر ساعت شکست. قبل از آن این رکورد دست پاگانی زوندا بود.

کونیخ‌زگ CCXR

اولین ابرخودروی سبز جهان در سال ۲۰۰۷ با ارائه CCXR به دنیا معرفی شد. CCXR موتور قوی V8 دو سوپرشارژدار را به کمک سنسور سوخت منعطف و ساختار جدید موتورش چنان با انعطاف می‌کند که می‌تواند از بنزین تا اتانول ۸۵ درصد (E85) و یا هر ترکیبی بین این دو را مصرف کند. اتانول ۸۵ با اکتان بالا قدرت موتور CCXR را به ۱۰۱۸ اسب می‌رساند که رکوردی در زمان خودش بود.

کونیخ‌زگ CCXR

کونیخ‌زگ CCXR

یکی از CCXR ها به طرز خاصی طراحی شده بود تا با اتانول ۱۰۰ درصد عمل کند. این خودرو دارای علامت R آبی به جای علامت سبز آن در کنار خودرو دارد.

کونیخ زگ CCGT

خودروی مسابقه‎‌ای CCGT در سال ۲۰۰۷ در نمایشگاه خودرو ژنو به معرض نمایش عموم درآمد. پروژه CCGT به عنوان پروژه‌ای جانبی با هدف شرکت در مسابقات لمانز در کلاس GT1 شکل گرفت. وزنی زیر ۱۰۰۰ کیلوگرم و موتور اتمسفر یک (تنفس طبیعی) V8 ششصد اسبی CCGT را در تست‌ها فوق العاده کرده بود و این خودرو خیلی رقابتی بود.

کونیخ‌زگ CCGT

کونیخ‌زگ CCGT

متاسفانه، اهداف مسابقات کونیخ‌زگ وقتی قوانین FIA (اف آی ای) برای کلاس GT1 تغییر کرد کنسل شد. تحمیل تعداد حداقل تولید بیشتر توسط FIA، کونیخ‌زگ را رسما از ورود به این مسابقات منع کرد.

کونیخ‌زگ CCX,CCXR Edition

کونیخ‌زگ دو مدل CCX و CCXR ورژن Edition را در مارچ ۲۰۰۸ در نمایشگاه ژنو ارائه کرد. مدل‌های Edition با بدنه‌ی زیبا کربن، چرخ سری Edition یازده پره‌ای، آئرودینامیک سفارشی و سیستم تعلیقی که به صورت خاصی تیون شده است تا فرمانپذیری و رانندگی فوق‌العاده مدل‌های CCX و CCXR را بهبود دهد، مجهز شده‌اند.

کونیخ‌زگ ccxr edition10

کونیخ‌زگ ccxr edition10

قدرت خروجی CCX Edition تا ۸۸۸ اسب افزایش یافته و مدل CCXR Edition در همان ۱۰۱۸ اسب مانده است. CCXR به تعداد ۴ عدد و CCX به تعداد ۲ عدد تولید شد.

رکوردهای سرعت CCX

کونیخ‌زگ در سال ۲۰۰۸ چند رکورد سرعت جدید با CCX و رانندگی هورست فون سائرما ویرایشگر مجله SPORT Auto زد. کونیخ‌زگ CCX معیار عملکردی جدیدی برای ۰-۳۰۰-۰ کیلومتر بر ساعت را با زمان ۲۹٫۲ ثانیه ثبت کرد.

کونیخ‌زگ CCX

کونیخ‌زگ CCX

حتی امروزه خیلی از خودروهای قوی فقط در این مدت زمان به عدد ۳۰۰ می‌رسند. CCX در کنار این رکوردها، رکورد شتاب ۰-۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ۹٫۳ ثانیه‌ای را هم ثبت کرده است.

کونیخ‌زگ CCXR TREVITA

کونیخ‌زگ در سپتامبر ۲۰۰۹ از تولید ورژن محدود CCXR Trevita خبر داد. ترویتا به بافت فیبر کربن اختصاصی خاص سفید که اختصاصاً توسط کونیخ‌زگ برای این مدل ساخته شده بود مجهز بود.

فیبرکرین سفید کونیخ‌زگ CCXR TREVITA

فیبرکرین سفید کونیخ‌زگ CCXR TREVITA

ترویتا در سوئدی به معنای “سه سفیدها” معنا می‌دهد و هدف اصلی ساخت سه خودروی سفید بود. اما فقط دو عدد تولید شد که این خودرو را مانند CCX Edition به عنوان تولیدات محدود خاص تاریخ این شرکت مبدل ساخت.

کونیخ‌زگ CCXR Special Edition

کونیخ‌زگ CCXR Special Edition به طور خاص سری CCX را قبل از ورود Agera به روزتر کرد تا خاتمه‌ای برای سری CCX باشد. مدلSpecial Edition به یک بال عقب دوبل F1، بدنه فیبر کربنی بدون رنگ، ونت‌های چرخ های عقب مدل آگرا، آئرودینامیک دوباره طراحی شده، اولین سیستم انتقال قدرت با پدال‌های پشت فرمانی و تاچ اسکرین جدید (در آن زمان) برای سیستم نمایش اطلاعات در داخل خودرو مجهز شده است.

کونیخ‌زگ ccxr special edition

کونیخ‌زگ ccxr special edition

این مدل واقعا پل کونیخ‌زگ بین مدل‌های CCX و آگرا است. از این خودرو فقط دو عدد تولید شد.

کونیخ‌زگ آگرا

آگرا به معنای اقدام در سوئدی است. کونیخ‌زگ آگرا در نمایشگاه ژنو سال ۲۰۱۰ معرفی شد. این خودرو با توجه به نامش این شرکت را به حوزه جدید و بی‌باکانه‌ای می‌برد.
آگرا با سیستم نورپردازی جدید کونیخ‌زگ با نام “روح” فضای داخلیش بسیار با سری CCX متفاوت شد. این خودرو طراحی چرخ جدیدتری نسبت به CCX با نام VGR دارد. این چرخ‌ها شبیه توربین طراحی شده است تا حرارت ناشی از ترمز گرفتن را از چرخ‌ها به بیرون منتقل کند.

کونیخ‌زگ آگرا

کونیخ‌زگ آگرا

تفاوت اصلی سری آگرا و CCX در استفاده از دو توربوشارژ به جای دو سوپرشارژ است. کونیخ‌زگ کاملا سیستم اگزوز کونیخ‌زگ آگرا را دوباره طراحی کرده است تا عقب افتادگی توربو را کاملا حذف کند (به علامت تعویض سوپرشارژ و استفاده از توربوشارژ).
این موتور در حالی که بسیار قدرتمند است در عین حال سبک و جمع و جور است. این موتور توان خروجی ۹۶۰ اسب و گشتاوری بیش از ۱۱۰۰ نیوتن‌متر را تولید می‌کند.

آگرا به عنوان بهترین ابرخودرو سال ۲۰۱۰ تاپ‌گیر انتخاب شده است.

کونیخ‌زگ آگرا R

تا سال ۲۰۱۱ کونیخ‌زگ به مدت چهار سال بود که بر روی موتورهای با توانایی پذیرش اتانول کار می کرد و این طبیعی بود که مدل با توانایی مصرف اتانول هم برای آگرا تولید شود. بنابراین آگرا R تولید شد.

کونیخ‌زگ آگرا R

کونیخ‌زگ آگرا R

در آگرا R می‌توان از بنزین با اکتان ۹۵ تا سوخت‌های زیستی مثل اتانول ۱۰۰ درصد مصرف کرد. در حالت مصرف بنزین با اکتان ۹۵ درصد ۹۶۰ اسب توسط این موتور تولید می‌شود اما میزان توان خروجی تا ۱۱۴۰ اسب هم می‌رسد اگر از اتانول ۸۵ درصد یا ۱۰۰ درصد استفاده شود. همین‌طور با این سوخت ها گشتاور ماکزیمم به عدد ۱۲۰۰ نیوتن‌متر می‌رسد.

رکورد ۰-۳۰۰-۰ کیلومتر بر ساعت آگرا R

همانطور که گفته شد در سال ۲۰۰۸ کونیخ‌زگ CCX رکورد ۰-۳۰۰-۰ کیلومتر در ساعت را در زمان ۲۹٫۲ ثانیه انجام داد. این رکورد حتی با استانداردهای امروزی هم هنوز سریع محسوب می‌شود.

کونیخ‌زگ آگرا R

کونیخ‌زگ آگرا R

اما این رکورد انتهای ماجرا کونیخ‌زگ نبوده و در سال ۲۰۱۱ کونیخ‌زگ با آگرا R رکورد ۰-۳۰۰-۰ کیلومتر بر ساعت ۲۱٫۱۹ ثانیه را بر جای گذاشته است. این رکورد بسیار شگفت انگیز است وقتی اختلاف ۸ ثانیه را در آن مشاهده می‌کنیم.

کونیخ‌زگ آگرا S

کونیخ‌زگ آگرا S در سال ۲۰۱۲ وقتی که دیگه سوخت‌های زیستی برای آگرا R در دسترس نبود به بازار معرفی شد. آگرا S به کمک نقشه و سخت افزار جدید موتور آگرا S اولین کونیخ‌زگی بود که به ۱۰۰۰ اسب در حالت معمول با سوخت با اکتان ۹۵ دست پیدا می‌‌کرد در حالی که پیک توان این موتور با این سوخت ۱۰۴۰ اسب است.

کونیخ‌زگ آگرا S

کونیخ‌زگ آگرا S

در آگرا S برای اولین بار از رینگ‌های از جنس فیبرکربن توخالی با هسته هوایی استفاده شد که تولید خود کونیخ‌زگ است. این رینگ‌های انقلابی ۴۰ درصد وزن کمتری از رینگ‌های آلیاژی دارند. کاهش وزن غیر-فنری باعث بهتر شدن فرمانپذیری و شتاب این خودرو شده است.
کونیخ‌زگ اولین کمپانی است که از رینگ‌های تمام فیبرکربنی بر روی خودروهای خود استفاده کرده است و خودش تولید کننده آن‌ها بوده است.

کونیخ‌زگ One:1

کونیخ‌زگ One:1 اولین خودرویی در تاریخ است که نسبت توان به وزن ۱:۱ دارد. این خودرو واقعاً انقلابی بود. نزدیک به ۱۰۰ کیلوگرم از خودروی سبک وزن آگرا R در این خودرو کم شده تا وزن کونیخ‌زگ جدید ۱۳۶۰ کیلوگرم شود.
کونیخ‌زگ موتور V8 تویین توربو (دو توربو یکسان) با توان ۱۳۶۰ اسب که از طریق مصرف سوخت اتانول ۸۵ درصد بدست می‌آید بر روی این خودرو ۱۳۶۰ کیلوگرمی قرار داده است تا نسبت توان به وزن را به ۱:۱ برساند. One:1 قوی‌ترین کونیخ‌زگی است که تا به امروز تولید شده است. این خودرو چسبندگی با گریپ افقی ۲G اعمال می‌کند. در واقع این خودرو اولین ابرخودرو مگاواتی جهان است.

کونیخ‌زگ One:1

کونیخ‌زگ One:1

امکاناتی که به طور خاص برای One:1 در نظر گرفته شده است عبارتند از:

 1. بالچه‌های آئرودینامیکی خاص بهینه شده برای پیست
 2. تونل‌های وینتورینی طولانی و جداکننده‌های کناری
 3. پیکربندی بال‌های الهام گرفته شده از Le-Mans و فعال قرار گرفته در بالای خودرو و مدیریت بهینه شده فعالیت آن تحت هوای تمیز
 4. ونت‌های هوایی بزرگ برای بهبود خنک‌سازی
 5. اسکوپ هوایی روی سقف برای تامین هوای موتور ۱ مگاواتی
 6. کات آف ۸۲۵۰ RPM
 7. تایرهای میشلن کاپ که مخصوص این خودرو ساخته شده است
 8. سیستم تعلیق تریپلکس عقب بهبود داده شده با فنرهای مورب کربنی، جذب‌کننده‌های شوک فعال (Active Shock absorbers) و تنظیم‌کننده ارتفاع خودرو

کونیخ‌زگ One:1 در پیست اسپا و سوزوکا در سال ۲۰۱۵ رکوردهایی را ثبت کرد. از این خودرو فقط شش عدد برای مشتریان ساخته شد و یک خودرو هم برای پیشرفت دادن دست کارخانه بود که در نوربرگ‌رینگ تصادف کرد.

معرفی کونیخ‌زگ رگرا

در سال ۲۰۱۵ کونیخ‌زگ که خود مخالف شدید سیستم‌های هایبرید پورشه ۹۱۸ و مکلارن P1 بود و معتقد بود که این سیستم‌ها بی جهت به علت استفاده از وزن اضافی باطری سنگین هستند و پیچیدگی طراحی را بالا می‌برند، در سال ۲۰۱۵ در نمایشگاه ژنو خودروی هایبریدی با نام رگرا را ارائه کرد که به جای حمل کردن وزن گیربکس وزن باطری‌ها را حمل می‌کرد.
این خودرو به جای دو موتور الکتریکی سنگین موجود در دو مدل رقبا از موتورهای الکتریکی بسیار سبک‌تر و با تکنولوژی بالاتر و با چگالی توان بالاتر به نام یاسا (YASA) بهره می‌برد. توان خروجی این خودرو ۱۵۰۰ اسب است.

کونیخ‌زگ Regera

کونیخ‌زگ Regera

کونیخ‌زگ رگرا اختصاصاً طراحی شده که یک ابرخودرو لوکس باشد تا یک کونیخ‌زگ معمول سریع، سبک و مسابقه‌ای برای جاده باشد.

کونیخ‌زگ رگرا موتور درونسوز دو توربوشارژدار تویین توربو V8 را با سه موتور الکتریکی و یک باطری پک های‌تک ساخت ریمکِ به همراه تکنولوژی انتقال قدرتی که کونیخ‌زگ آن را دایرکت درایو نامیده ترکیب می‌کند. این تکنولوژی انقلابی گیربکس‌ را حذف می‌کند، خودرو را سبک‌تر می‌کند و پربازده‌تر.

koenigsegg-Regera-hybrid

موتور ها و سیستم هایبرید کونیخ زگ رگرا

در حالی که کونیخ‌زگ‌های قدیمی سطوح شگفت‌انگیزی از عملیاتی بودن، رفاه و امکانات را داشتند اما تمرکز اصلی کونیخ‌زگ بر روی تولید سریع‌ترین خودرو خیابانی بر روی زمین، در پیست و جاهای دیگر بوده است. رگرا این سنت را ادامه می‌دهد اما با تکنولوژی خلاقانه‌ای که سرعت شوکه کننده، راحتی عالی و تجربه تک رانندگی دایرکت درایو را با هم ترکیب می‌کند.

Regera-hydraulic-coupling-yasa

ورودی سیستم کوپلینگ هایدرولیکی به همراه دو موتور الکتریکی یاسا که در محور عقب رگرا قرار می گیرند

رگرا به سوئدی به معنای “حکمفرما بودن” است. یک اسم مناسب برای ماشینی که ترکیب دیده نشده ای از توان، پاسخگویی و لوکس بودن را پیشنهاد می‌دهد. رگرا مانند یک پادشاه بر جاده باز حکمفرمایی خواهد کرد. سریع‌ترین شتاب، قوی‌ترین خودرویی که تا به حال تولید شده است.

Regera-hybrid-schematic

شماتیک طرز عملکرد هایبرید رگرا

از این خودرو 80 عدد بیشتر تولید نخواهد شد و همگی به فروش رفته‌اند.

کونیخ‌زگ آگرا RS

کونیخ‌زگ آگرا RS در نمایشگاه ژنو سال ۲۰۱۵ برای اولین بار معرفی شد. آگرا RS همه‌ی دانش بدست آمده در طراحی One:1 را گرفته و کمی با باز طراحی آن ورژن آرام‌تر و نرم‌تری را ارائه کرده تا با ابرخودرویی رام شده و ارزان‌تر برای پیست و جاده روبرو باشید تا با هیولای پیست‌ها.

کونیخ‌زگ Agera RS

کونیخ‌زگ Agera RS

کونیخ‌زگ قوی‌ترین موتور پایه بنزینی کونیخ‌زگ را که با بنزین با اکتان ۹۵ درصد توان خروجی ۱۱۶۰ اسب را تولید می‌کند بر روی آگرا RS قرار داده است. این خودرو همچنین با وجود آئرودینامیک پیشرفته‌ ارث برده از One:1، مدیریت پایداری، بروزرسانی نرم افزاری و تنظیمات سیستم تعلیق فعال ذخیره شده در ابر دیتای اینترنتی کونیخ‌زگ برای خودش مرکز تکنولوژی است.
همه‌ی این تکنولوژی‌ها در کونیخ‌زگ به ثمر نشسته است و از تولیدات خود کونیخ‌زگ است. کونیخ‌زگ آگرا RS برای استاندارد فروش تمامی کشورها طراحی شده است و ۲۵ دستگاه از آن فروخته خواهد شد.

رکورد  ۰-۳۰۰-۰ کیلومتر بر ساعت با One:1

در سال ۲۰۱۵ کونیخ‌زگ بعد از رکوردهایش با CCX و آگرا R این بار تصمیم می‌گیرد تا پرچم را به دست مدل One:1 این شرکت بدهد. این مدل بعد از دو زمان ۲۹٫۲ و ۲۱٫۱۹ که به ترتیب برای CCX و آگرا R بود در سال ۲۰۱۵ رکورد ۱۷٫۹۵ ثانیه را می‌زند که یکی از خارق العاده‌ترین رکوردهایی است که یک خودرو از خودش برجای گذاشته است.
یادآوری می‌کنیم این رکورد از سکون تمام تا ۳۰۰ کیلومتر و دوباره بازگشت به سکون بوده است و این یعنی تست شتاب و ترمزگیری یک ابرخودرو.

معرفی آگرا Final در ۲۰۱۶

کونیخ‌زگ در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که قصد دارد تا پایان پروژه آگرا را با ساخت سه مدل Final جشن بگیرد.

کونیخ‌زگ one of 1 یکی از سه کونیخ‌زگ رگرا Final

کونیخ‌زگ one of 1 یکی از سه کونیخ‌زگ رگرا Final

آگرا Final بر اساس آگرا RS ساخته می‌شود اما با سطحی بی‌نظیر از سفارشی‌سازی. مالکان می‌توانند از لیست آپشن‌های کونیخ‌زگ هر تجهیز مشخصی را بدون پرداخت پول اضافه سفارش دهند.
کونیخ‌زگ همینطور با مالکان بر سر پیشرفت دادن آئرودینامیک سفارشی که فقط مخصوص همان خودرو خودشان خواهد بود کار خواهد کرد. به عبارتی کت و شلواری مخصوص شما نه شخص دیگری. این بیان نهایی از فلسفه آگرا ( اقدام ) است.
اولین آگرا Final در سال ۲۰۱۶ ساخته شد تا در نمایشگاه ژنو به نمایش درآید و اسمش One of one نهاده شد. دو آگرا Final دیگر در انتهای تولید آگرا RS ساخته خواهند شد.

منتظر سری مقالات و ویدیو‌های ما در ارتباط با کونیخ‌زگ باشید.

با ما باشید.

سری مقالات کونیخ‌زگ

4 دیدگاه

 1. mhb1370

  3

  0

  فوق العاده عالی بود مقاله تون.
  سایتتون حدف نداره

 2. AliRezaF1

  3

  0

  بینظیر بود … همراه با ترجمه ی عالی … امیدوارم یه روز بتونم آخرین شگفتی کونیخ زگ رو بخرم … 0-300-0 در 3 ثانیه !!!

  • مهراد عصری

   2

   0

   سلام، سپاس، نه 0-300-0 در 3 ثانیه خیلی چیز نشدنی در حال حاضر…0-300-0 رکوردش ۱۷٫۹۵ ثانیه است