Register

چهارده − دو =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – آنهایی که خواهان قدرتی فوق العاده از پورشه ماکان توربو بودند ، هم اکنون دردسترس آنها می باشد . یک بسته کاربردی تقویت عملکرد از کوچک ترین SUV کمپانی پورشه . البته این بسته تقویتی چندان نتواسته است که انتظارات برآورده کند.

همانطور که پورشه Caymen توانست به صورت تقریبی به پورشه ۹۱۱ نزدیک شود ، این انتظار وجود داشت که پورشه ماکان توربو نیز بتواند به پورشه کاین توربو S برسد که گویا همچین برنامه ای برای این منظور وجود نداشته است و این نمونه سریع ترین پورشه ماکانی می باشد که شما می توانید خریداری کنید.

Porsche Macan Turbo Performance Package

 • قدرت ، سیستم انتقال نیرو ، سرعت در مدت زمان ۰ تا ۶۰ ثانیه

بسته کاربردی تقویت عملکرد این خودرو ، ترکیب و قالب پورشه ماکان پایه را تغییر چندانی نداده است و همان سیستم توربو شارژ دوقلو ( Twin-Turbocharged )  با موتور شش سیلندر ۳٫۶ لیتری و سیستم انتقال قدرت هفت سرعته و کلاچ دوگانه ( dual-clutch transmission ) حفظ کرده است .

فضای داخلی پورشه ماکان توربو

حتی در حالت استاندارد هم برای مسافت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در زمان ۴٫۶ ثانیه حداکثر به سرعت ۲۶۵ کیلومتر بر ساعت خواهید رسید . اما با افزایش خروجی گشتاور به یک خودروی سریع تبدیل می شود و برای مسافت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در مدت زمان ۴٫۴ ثانیه به سرعت ۲۷۲ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

این در حالی است که با توجه به تمام این تغییرات، باز هم این اعداد و ارقام نسبت به رقبای موجود مانند Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio  که در مدت زمان فقط ۳٫۹ ثانیه به سرعتی بالغ بر ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت میرسد ، نتایج چندان مطلوبی را نشان نمی دهد و گویا بسته تقویت کننده عملکرد پورشه ماکان توربو دچار سوء تغذیه شده است .

 • نکات برجسته فنی

از نکات برجسته این بسته تقویتی می توان به ارتقا سیستم ترمز اشاره نمود . همچنین سیستم مدیریت تعلیق خودرو نیز به صورت اختصاصی برای این بسته تقویتی تنظیم مجدد شده است.

یکی دیگر از نکات برجسته این بسته تقویتی برای پورشه ماکان توربو حالت Sport Plus می باشد در تنظیمات خودرو می باشد که بسیاری از موارد خودرو را مانند موتور ، شاسی و سیستم انتقال قدرت خودرو به گونه ای تنظیم می کند که بیشترین میزان قدرت خروجی حاصل شود .

 • چه مواردی را هنگام رانندگی این خودرو دوست خواهید داشت ؟

اولین تجربه رانندگی با این خودرو در کشور فنلاند و در شرایط آب و هوایی سخت و یخبندان انجام شده است که نتیجه چندان رضایت بخشی را به همراه نداشته است . یکی از ضعف های موجود ، چسبندگی به نسبت ضعیف این خودرو بر سر پیچ های مسیر بوده است . البته تنظیمات Sport و Sport Plus موجود ، دید و بینش بهتری نسبت به تعادل معمول آن فراهم می کند.

البته شرایط آب و هوایی سخت و به خصوص برف و یخبندان امکان دستیابی به نتیجه واقعی و بررسی تمامی ابعاد مثبت و منفی اعمال شده در پورشه ماکان توربو با بسته تقویتی را مهیا نمی کند . برای مثال سیستم ترمز معمول نیز یکی از مواردی است که به درستی نمی توان در این شرایط مورد ارزیابی قرار داد ، البته با سیستم ترمز سفارشی که از جنس سرامیک کربن می باشد ، شما تنها با یک اشاره به پدال ترمز نتیجه مطلوبی را خواهید دید .

نکته مثبت این بسته این است که ، تنظیمات گوناگون پورشه ماکان مب توانند به صورت جداگانه تنظیم شوند و به شما این اجازه را می دهد که پاسخ واضح تر و شفاف تری از دریچه گاز خودرو دریافت کنید بدون اینکه سیستم گیربکس خودرو در دنده های مختلف دچار مشکل شود . برای مثال ، جداسازی سفتی سیستم کمک فنر از سیستم پیشرانه خودرو .

در اصل ، بسته تقویت عملکرد پورشه ماکان توربو ، همان توانایی و حس و حالی را در شما ایجاد می کند که سایر پورشه ماکان ها در شما ایجاد می کردند مانند طراحی ضاهری شسته و رفته ، وضعیت رانندگی بسیار خوب و کیفیت خوب کابین خودرو . امید است تست های آتی که در کشور انگلستان انجام خواهد شد نتایج مطلوب تری بدست آید .

 • قیمت و رقبا

قیمت پایه این خودرو از ۶۸٫۰۷۳ پوند شروع می شود . تقریبا با این بازه قیمتی هیچ رقیب مستقیم و مشخضی برای پورشه ماکان توربو با بسته عملکرد تقویتی وجود ندارد ، چرا که دو خودرو مورد نظر به عنوان رقبای این خودرو که Mercedes-AMG GLC43  و جگوار F-Pace سوپرشارژ ، هر دو در بازه قیمیتی ۵۰,۰۰۰ پوند قرار دارند ، البته با عملکرد کمتر نسبت به پورشه ماکان توربو .

به احتمال زیاد چند رقیب میتوانند در راه باشند . یکی از این رقبای احتمالی می تواند Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio  باشد . همچنین ما انتظار به بازار آمدن خودروی جگوار F-Pace R-Version را نیز داریم .

3 دیدگاه

 1. آرین

  4

  0

  با سلام . مقاله تحلیلی جالبی بود و تقریبا به اکثر ابعاد مورد نظر پرداخته شده بود ، به خصوص اینکه رقبا و بازه قیمتی هر کدوم رو هم اشاره کردین . ممنون از سایت خوبتون .

 2. aaa

  0

  0

  تنها ۴٫۴ ثانیه طول میکشد تابه سرعت ۲۷۲ کیلو متر برسد!
  این جمله درسته؟ یه باز نگری بکنیین