Register

18 − پانزده =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – تسلا  مدل S P100D با پهنای بیشتر و عرض کمتر، خنده را روی پیست بر لبانتان می نشاند. با اینکه نهایت سرعت آن هنوز به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده، ولی شتابگیری آن کاری می کند که بقیه خودروها تنها نگاهتان کنند. در بدست آوردن صفرتاصد ۲٫۱ ثانیه ای قدرت ۷۷۸ اسب بخاری و گشتاور ۷۳۴  پاوند فوتی تأثیر گذاشته اند البته نه به اندازه رژیم لاغری شدید P100D.

تسلا مدل S P100D racer

خب، تقریبا تمام کنسول وسط حذف شده و تنها نمایشگر غول پیکر تسلا باقی مانده است. مسلماً خبری از تهویه هوا یا سیستم تعلیق نرم قبلی نیست.

تایرها هم نرمتر شده و یک اسپویلر عقب غول پیکر مشابه خودروهای DTM روی آن نصب شده است. دیگر چیزی از حالتهای کامفورت و اسپرت باقی نمانده و فقط باید آن را در حالت مسابقه ای برانید. دیگر خبری هم از سیستم ذخیره باتری نیست و بالطبع طول رانندگی کاهش چشمگیری می یابد.

تسلا به زودی این مدل را وارد مسابقات EGT یا مسابقات GT الکتریکی خواهد کرد. مسابقات تازه تأسیسی که خودروهای الکتریکی استاندارد در آن شرکت دارند. تسلا مدل S P100D racer نظر ما را درباره آینده تغییر داد. حالا همه ما منتظر روزی هستیم که خودروهای الکتریکی جای خودروهای بنزین سوز را حتی در پیستهای مسابقه بگیرند.