مجله خودرو ایران – تجربه یک سواری و حس بهتر کمپانی کیا با اسپورتیج جدید، به اوج خود رسیده است. خودرو ساز کره ای، می خواهد بازار میان رده ها را در اختیار بگیرد.

موتور ۲٫۴ لیتری با توان تولیدی ۱۸۱ اسب بخار ، ۹٫۶ ثانیه برای رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را لازم دارد. قلب تپنده ای کم صدا در کنار گیرباکس ۶ دنده ای ، شرایطی را فراهم میکند تا از رانندگی لذت ببرید. با سوزاندن هر گالن سوخت ، ۳۷ کیلومتر پیش میرود که میتواند مصرف سوخت مناسبی باشد.

برای این کلاس خودرو ، هندلینگ یا فرمان پذیری کمی به ماشین های اسپرت شبیه است؛ عکس العمل های سریع و ثبات در مسیر پیش گرفته شده.

کیا اسپورتیج 2017

کیا اسپورتیج ۲۰۱۷

صندلی های جلو به نحوی طراحی شده اند که فضای کافی به سرنشینان جلو می دهند و صندلی های عقب با طراحی مناسبشان حس راحتی را به سرنشینان القا میکنند. دکمه ها و پیچ های مختلف در ماشین در عین سادگی به شکلی خاص و چشمگیر طراحی شده اند. یک صفحه نمایش لمسی ۵ اینچی در خودرو قرار داده شده است که بنظر کوچک میرسد.

نکته مهمی که نباید از آن غافل شد، آن که پنجره های بزرگی مشکل دید عقب را برطرف کرده اند و همچنین یک دوربین دید عقب در نمونه های معمولی خودرو عرضه میشود. اما نمونه نسبتا گران قیمت EX، سامانه های امنیتی بیشتر و همچنین صفحه نمایش لمسی بزرگتر را به همراه دارد.

به طور خلاصه، با بهتر شدن کیفیت سواری، کم تر شدن سر و صدا و بهبود نسبی دید سرنشینان، پیشرفت در تسلط راننده روی خودرو و بهبود موتور و بخش های فنی، اسپورتیج جدید انتخابی مناسب و وسوسه انگیز برای همه اقشار سنی خواهد بود.

 • نقاط قوت : فرمان پذیری ، موتور ، فضای داخلی
 • نقاط ضعف : مصرف سوخت معمولی ، دید قسمت عقب
 • موتور : ۱۸۱ اسب بخار – ۲٫۴ لیتر – ۴ سیلندر – گیرباکس ۶ دنده – انتقال نیروی محرکه به هر ۴ چرخ
 • مصرف سوخت : ۳۷ کیلومتر به ازای سوختن هر گالن سوخت
 • قیمت : ۲۶٫۷۲۰ دلار

 

2 دیدگاه

 1. saeed

  4

  2

  حداقل از ماشینهای اسپرت فقط بزارید.تمرکز روی فرمول اینطوری کم کم از بین میره

  • امیرحسین حق نظری

   1

   1

   بخش های جداگانه ای هستند فرمول یک و بخش خودرو و تیم های جداگانه روشون کار میکنن. مطمئن باشید از هیچ کدوم از اخبار فرمول یک بی خبر نخواهید موند 🙂