فرمول یک ایران: خبر اخراج مدیر شصت و نه ساله‌ی مکلارن، اکنون تائید شده. گویا او با شریک قدیمی خود، منصور اوجه و گروه بحرینی به مشکل خورده بود و این باعث شد که او کنار گذاشته شود.

ادی جوردن طی مصاحبه ای با یکی از شبکه های ایرلند گفت:

یک اختلاف شخصی بود علاوه بر آن مدل مدیریتی ران دنیس، شرکای دیگر را راضی نمیکرد.

با توجه به منابع خبری، دلیل اصلی این جدایی، پیشنهادی بود که از سوی دنیس مطرح شد. او از یک شرکت چینی خواست تا سهم منصور اوجه و شرکت بحرینی را خریداری کند اما آن ها این پیشنهاد را رد کردند و با اصرار مرد انگلیسی اوضاع خراب‌تر شد.

یک منبع ناشناس در مصاحبه ای با روزنامه ی چاینا دیلی گفت:

بدون شک دلیل این تصمیم کادر مدیریت مکلارن ( مبنی بر کنار گذاشتن ران به عنوان رئیس هیئت مدیره) ارائه ی پیشنهاد گروه چینی از سوی او بود.

خروج ناگهانی ران دنیس از مکلارن، در بین طرفداران فرمول یک اتفاقی تلخ به‌شمار می‌آید. قرارداد او به طور رسمی در ژانویه به پایان میرسد و دیگر تمدید نخواهد شد.

ران دنیس و منصور اوجه

ران دنیس و منصور اوجه

برنی اکلستون، مرد اول فرمول یک، این چنین واکنش نشان داد:

طرف بد قضیه اینجاست که مشخص میشود همه ی این اتفاقات، شخصی است! وقتی بین افراد مشکل شخصی به وجود آید، اوضاع سخت میشود. هنوز هم امیدوارم که این قضیه ختم به خیر شود.

ران مرد مهمی در فرمول یک است. نمیخواهیم او را به این راحتی از دست بدهیم. البته او هنوز سهمش را در شرکت دارد و از جایگاهی برتر در شرکت برخوردار است.

البته هنوز هم امکان سازش بین طرفین هست. ناگفته نماند که ران برای تمدید قراردادش، دادگاهی برپا کرد اما قاضی جفری وس، حق را به طرف بحرینی داد.

ادی جوردن در مورد این دادگاه گفت:

خیلی بد شد که این داستان به این صورت تمام شد. منظورم دادگاه و پرونده ی قضایی و این هاست. او باید با شکوه از فرمول یک خداحافظی میکرد مثل فیلیپه ماسا که در خانه اش تشویق شد.

واقعا شگفت انگیز است که بعد از این دوستی بلندمدت، کار به دادگاه میکشد. خارج از دادگاه هیچ اتفاق مثبتی در مسیر بهبود روابط آن ها نمی‌افتد.

3 دیدگاه

  1. J.B

    3

    2

    دوستان کاربری که با اسم J.B در خبر “همیلتون: از شکست دادن روزبرگ با ماشین برابر خوشحالم ” من نیستم.

    قابلیت ساخت پروفایل و ثبت نام رو به سایت اضافه کنید و نظرات دادن به صورت ازاد رو حذف کنید خواهشا.

دیدگاه خود را بیان کنید