توتو ولف نحوه عملکرد لوئیس همیلتون در سخت ترین فصل فرمول یکش تا به امروز را تحسین کرده و نقش او در مرسدس را با جایگاه مایکل شوماخر در تیم مقایسه میکند.

همیلتون پس از رانندگی با مرسدس W13 دردسرساز، اولین سال خود را بدون پیروزی در فرمول یک پشت سر گذاشت و جورج راسل، هم تیمیش، تنها برد سال تیم را در برزیل به دست آورد.

کار او و راسل سود زیادی به همراه داشت زیرا در نهایت آنها فاصله را با ردبول و فراری در پایان فصل کاهش دادند و به فصل 2023 مسابقات امیدوار هستند.

مدیر تیم مرسدس درباره مشکلات همیلتون گفت:

بسیار سخت بوده چون ما ابزاری را به او دادیم که قادر به برنده شدن نبود و علاوه بر آن، رانندگان ماشینی داشتند که غیرقابل پیش بینی و ناپایدار بود.

گاهی خوب و در بعضی مواقع خوب نبود. واقعا چیزی نیست که بتوانید با آن کار کنید و توسعه دهید.

اما به عنوان یک شخصیت، نحوه گذراندن این فصل واقعا قابل تحسین است. مواقعی بود که تیم به دلیل عدم ارائه عملکرد احساس ضعف می کرد.

او بچه ها را انتخاب کرد و به آنها انگیزه داد و این واقعاً ویژگی های مدیریتی و شخصیتی است که من قبلاً با یک ورزشکار حرفه ای ندیده بودم.

توتو وولف و لوئیس همیلتون

توتو وولف و لوئیس همیلتون

همیلتون یک چهره مدیریتی در مرسدس دارد؟ ولف افزود:

من می گویم بله. قطعا او در توسعه ماشین و حضورش در کارخانه نقش داشته است، اما به نظرم در مسابقات، او به چهره‌ای بزرگ تبدیل شده – شاید کمی شبیه به آن زمان که مایکل برگشته بود.

اینطوری نیست که راننده بیاید و حقوق بگیرد تا در رده بهتری بدست آورد و بعدش برود؛ او اکنون 10 سال بوده که در تیم است و عضوی از تیم شده.

29 دیدگاه

 1. farshid f1

  15

  2

  نووو مایکل ، نووو :))
  همیلتون از اسظوره های فرمول یک هست ، همون موقع توی سکو ابوظبی بزرگی خودش رو نشون داد.

 2. mehdi shafiei44

  6

  1

  بله او شبیه مایکل شوماخر است
  مایکل دوست داشتنی
  و ذات بدی نداره تا به کسی نشون بده

 3. Sebmm

  6

  11

  همین تموم شد… خیلی تأثیر گذار بود
  بیا پایین بچه

  • mercedes fan

   10

   5

   حتما توتو نظر شما رو خواهد خوند و مد نظر قرار خواهد داد

   • yousef

    2

    8

    چه ربطی داشت مگه خودت هم کامنت نمی نویسی!

   • Sebmm

    0

    1

    در جواب حرفت نمیدونم چی بگم
    لابد انقد ارزش نداره ک جوابی داشته باشه

 4. amg petronas

  8

  3

  همیلتون فرمول یک رو شخم زد و اگر خدا بخواد هشتمین قهرمانیش رو هم میگیره

  • VETTEL FAN5

   4

   8

   شخم به این نیست که با مرسدس ۴بار پشت هم قهرمان شی شخم اینه که با ردبول بتونی۴بار پشت هم قهرمان بشی با وجود اون همه اسطوره

   • Amin44

    4

    6

    ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ که اصلا رقیب نداشت چون اختلاف سرعت زیادی با تیم های دیگه داشتن،
    ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ هم اگه یکی از همون اسطوره های عصر فتل پشت فرمون ردبول میبودن خیلی زود تکلیف قهرمانی رو مشخص میکردن!

   • HAMILTON44

    3

    1

    آها

    لابد این مرسدسی که ۴ بار باهاش قهرمان شده هیولا بوده

    و اون ردبول یه فرغون ؟

    لوییس و سب هر دوتاشون خودشون رو ثابت کردن

    نیازی نیست با مقایسه ماشین ها یکیشون رو پایین بکشیم

   • Hossein 123

    5

    3

    اصلا ماشین ردبول ماشین خوبی نبود فقط نمی دونم چرا رکورد بیشترین برد پیاپی تاریخ و بیشترین برد در یک فصل رو داشت و یکیش این فصل شکست.

    اگه بگید این رکورد ها با ماشین عادی بوده و همش حاصل نبوغ سب همین الان دیلیت اکانت می کنم از زندگی

   • Sebmm

    3

    3

    خلاصه قهرمانیهای وتل بخاطر ماشینه و اون چهارتا قهرمانی ارزش نداره ولی برا همیلتون فقط مهارت بوده

   • VETTEL FAN5

    3

    2

    Hamilton44
    میتونی یه سال از این۴سال رو نام ببری که مرسدس زیر پای همیل هیولا نبوده؟!
    ۲۰۱۹ ک رقابت تیمی بود کاملا
    ۲۰۲۰همینطور
    ۲۰۱۸نیم فصل دوم هیولا بود
    ۲۰۱۷ هم همینطور
    amin44
    نمیتونی مانع این بشی که سب توی همون ۲۰۱۰و۱۲ بدون رقیب بود رقیبی بهتر از فراری و الونسو میخوای؟!
    حسین۱۲۳
    نه اتفاقا ماشین ردبول خیلیم خوب بود منکر واقعیت که نمیتونیم بشیم
    ولی ماشین اصلی رو دست مارک وبر دیدیم.
    الان که سب رفته و همه چی تمام شده
    ولی ای کاش یک فصل با ماشین برابر بودن تا ثابت میشد کی بهتره

   • Amin44

    1

    2

    فتل فن: اتفاقا ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ جزء پاشنه آشیل فتل محسوب میشه، در مقابل یکی از اصلی ترین افتخارات آلونسو هم از قضا رقابت ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲!!!
    همون ماشین ردبول ۲۰۱۰ یا ۲۰۱۲ دست آلونسو می‌بود و ماشین فراری دست فتل،به احتمال ۹۹ درصد پنج مسابقه به آخر فصل تکلیف قهرمانی مشخص میشد!!!
    ۲۰۱۴ و ۲۰۱۹ که اولین فصل دنی و شارل کنار فتل بود همه فهمیدن که جلوی راننده عالی چقدر ضعیف تره!!!
    فتل راننده بسیار خوش اخلاقیه و واقعا قبولش دارم اما از لحاظ رانندگی توی ماشین برابر به هیچ وجه نمیتونس با لوییس و آلونسو رقابت کنه !!

   • VETTEL FAN5

    0

    2

    amin44
    ۲۰۱۴ رو نظری ندارم
    ولی۲۰۱۹ چندبار شارل مسابقه های سب رو خراب کرد؟؟
    اگر اون امتیازا از دست نمیرفتن شارل عمرا میتونست سب رو شکست بده اواخر فصلم که سب شد راننده۲ انگیزه ای نمیمونه واسه سب(مصاحبه همیل بعد سنگاپور۲۰۱۹) و اینکه سب قطعا با ماشین برابر میتونه لوییس و الونسو رو شکست بده

   • Amin44

    1

    0

    فتل فن:هر کسی نظر خودشو داره
    طرفداری با واقعیت می‌تونه متفاوت باشه!
    اینکه در مورد ۲۰۱۴ نظری نداری فقط و فقط نشون میده که نمیخوای واقعیت رو قبول کنی!
    در مورد ۲۰۱۹ هم ،اول فصل تیم اومد و فتل رو راننده اول اعلام کرد ،بار ها هم توی استراتژی دست بالا رو بهش دادن،قبلا کل اون فصل و رقابت شارل و فتل رو خلاصه کردم و گفتم،کسی هم پیدا نشد که با منطق مخالفت کنه چرا که واقعیت هارو نوشته بودم و دیدن فرمایشت که شارل مسابقات فتل رو خراب کرده و باعث از رفتن امتیازاتش شده حقیقتا برق از سرم پروند…
    شاید حافظم ضعیف شده،اگه دوست داشتی ممنون میشم بگی کدوم مسابقات منظورته!
    مونزا ۲۰۱۹ ،برزیل ۲۰۱۹ جز شاهکار های خاص فتل بود که البته قبلش هم نشون داد بود…
    باز هم تکرار میکنم از لحاظ اخلاقی برترین راننده ای هست که میشناسم و واسش احترام زیادی قائلم اما از لحاظ پیس خالص به هیچ وجه حریف آلونسو و لوییس که از نسل خودش بودن نیست! در برابر جوون تر ها (دنی و شارل)هم واقعیت خودشو نشون داد.

   • amg petronas

    2

    2

    لویس خودش رو به جهان ثابت کرد حقیقت اینه اون یک قهرمان واقعیه

   • اردلان اردوان

    3

    2

    گاهی اوقات نمیدانم آیا واقعا شما اون سالها را دیدین؟؟؟ دو سال از اون چهار سال را که اصلا رقیبی نداشت . دو سال دیگه را بد نیست بروید ببینید که همان سال ۲۰۱۰ ، برای اینکه ردبول بتونه جوانترین قهرمان فرمول یک را در اسمش داشته باشه با مارک وبر چکار کرد . یا ندیدین یا نمی‌خواین ببینید. و جالبتر اینکه ببینید تا مسابقه آخر این راننده شما در کجای جدول بوده ، یعنی اگر اون اتفاقات در مسابقات آخر نمی افتاد ، مشخص میشد کی قهرمان می‌شود.

    کسی منکر خوب بودن فال نیست و نمیتونه باشه. اما چرا هیچ تیمی بعد از فرار قبولش نکرد؟؟ دیگه کم مانده بود کاخ سفید هم دخالت کنه برای گرفتن صندلی برای او . فال نه تنها در فرمول یک ، بلکه حتی در رده های پایین تر هم همیشه زیر سایه همیلتون بوده. میتوانید نتایج را ببینید. همه گویا هستن.

   • VETTEL FAN5

    1

    0

    اردلان همینکه به فتل میگی فال به فراری میگی فرار یعنی اصلا نباید جوابتو بدم

 5. A..Charles16

  7

  0

  وقتی صحبت از قضاوت منصفانه میشه معمولا همه ما میگیم باید رعایت بشه اما توی طرفداری از تیم یا راننده مورد علاقه بطور ناخاسته از انصاف ممکنه دور بشیم.صحبت از اینکه لوییس بخاطر خودروی برتر اکثر رکوردهارو داره،یا فتل خودروی برتر داشته یا مکس الان داره،هیچوقت انگار تموم نمیشه.‌همه میدونیم که بدون مهارت بسیار بالا نمیشه قهرمان جهان شد خصوصا وقتی بیشتر از یک دوره باشه.خودروی رقابتی و راننده سطح بالا در کنار هم به قهرمانی جهان میشه برسه.بنظرم هیچ شکی توی بهترین بودن لوییس و فتل و شوماخر در زمانشون نیست.خودروی برتر رو دست راننده ای نمیدن که سرمایه تیم و زحمات رو نابود کنه با اشتباهای زیادش یا حتی یه اشتباه بزرگ توی زمانهای مهم.

  • TeamLH44

   5

   1

   اگر متوجه بشم من کل این سایت رو شام مهمون می کنم ….

  • VETTEL FAN5

   3

   0

   با نظرت کاملا موافقم
   با همه این ها اگر راننده و ماشین خوب داشته باشی ولی تیم خوب نباشه باز هم با همه ی تلاش نمیتونی کاری بکنی
   نمیگم فراری۲۰۱۸و۱۷ که بگن باز طرفداری رانندت رو گرفتی
   همین امسال
   چقدر اول فصل فراری عالی بود؟!
   اما اپدیت های فراری کجا و ردبول کجا
   پیت های ردبول کجا و فراری کجا
   استراتژی های ردبول کجا و فراری کجا

 6. A..Charles16

  0

  3

  یا اینکه این فصل شارل و فراری نایب قهرمان شدن در مقایسه با فصل پیش که شارل ششم و فراری سوم شد،اما فصل پیش لذت خیلی بیشتری داشت وقتی تا دور آخر فصل،رقابت بود.توی ۲۰۲۲ تا نیم فصل هیجان وجود داشت که بعدش دیگه رقابت قهرمانی از بین رفت.چیزی که قرار بود اتفاق بیوفته تغییرات قوانین برای از بین رفتن باد کثیف.ولی چیزی که تو گرید دیدیم اثری از جذابیت بیشتر و رقابت تیمهای کوچکتر با تیمهای قویتر وجود نداشت و نه اینکه خودروی تیمهای آخر گرید میتونستن با ردبول و فراری کمترین رقابتی کنن.برگزاری سه مسابقه توی امریکا که امسال هم تو تقویمن چیز عجیبی بود و باعث شد آلمان از تقویم حذف بشه و تغییرات قوانین توی وسط فصل اونم در حالیکه از خلا قانونی استفاده کردن فراری و ردبول و نه کاری خلاف قانون اما رقابتی که وجود داشت با تغییر قوانین از بین رفت و فراری و شارل به سختی دوم شدن.اینکه ردبول چطور از اولین مسابقات بدون موجسواری خودروش آماده شده بود اما مهندسای مرسدس و فراری نمیتونستن تا آخر فصل کامل حلش کنن فقط بخاطره نبوغ نیویی بود یا هورنر با لابی کردن تونسته بود اطلاعاتی موقع طراحی خودرو از مهندسای فرمول یک بگیره و پروپزینگ رو براحتی حل کردن همونطور که مسابقاتی در ۲۰۲۱ هم بهشون کمک شد حتی تا دور آخر.اگه نبوغ نیویی بوده باشه،اما فرمول یک در بقیه موارد که وعده داده بود کاملا شکست خورد.

  • amirhosein

   1

   0

   اول اینکه افزایش رقابت بین تیم ها کار یه فصل نیست نسبت به هوای کثیف تاثیرات واضح بود ولی رقابت بیشتر جوری که پیش بینی میشه 2024 شکل میگیره همونطور که مشخصه الپین در حال پیشرفت هست و استون هم برنامه هایی داره که احتمالا این فصل رقابت نزدیک و در آخر 2024 تازه فرمول یک مقداری به هدفش میرسه
   دوما تغییر قوانین نه ارائه آیین نامه فنی جدید برای مشخص کردن یک موضوع در اندازه گیری یه قانون واضح (که البته به گفته فیا ظاهرا هیچ کس از این خلا استفاده نکرده بوده البته که معلوم نیست تا کجا درست باشه )
   و سوم هم اینکه درسته هورنر بیشتر از هرکس توی فرمول یک لابی کرده ولی مسئله پورپویزینگ فقط و فقط نبوغ نیوی بود که تونست اون در به درستی تشخیص بده

   • A..Charles16

    4

    0

    فلکسی فلور بی دلیل ممنوع نشد بخاطر اینکه محدوه خاکستری بحساب اومد استفادش امکانپذیر نبود.فراری با فلکسی فلور خیلی بهتر بود و از زمانیکه برداشته شد ردبول و مکس کاملا بی رقیب شدن.ولف گفتش از اسپا فراری و ردبول ۲تا۳ دهم از دست میدن.هورنر جواب داد زمانیکه از دست میدیم صفره!ولی سکوت بینوتو اون موقع معلوم کرد فراری ضعف پیدا میکنه و نیم فصل دوم بد شروع شد.ردبول واقعا عالی بود این فصل.تیمی که مدیرش و مدیر فنی و نفر ارشد استراتژیش و رانندش بهترین گرید هستن،با احترام به بقیه،طرفداراش باید لذت ببرن از این همه استعداد نه اینکه بحث بره سمت اینکه مثلا مکس بخاطره استعدادش باعث قهرمانی شد.کل مجموعه ردبول نامبر وان هستن و من اگه فراری اینطور بود هرگز وارد جدال مثلا بابت داشتن خودروی برتر مرسدس و تاثیرش توی قهرمانیهای لوییس نمیشدم چون مکس هم خودروی عالی نداشت نمیونست قهرمان بشه.حالا ما باید دعا کنیم تا یه روز شاید تیم استراتژی فراری عوض بشن.هر پیت استاپ برای شارل و ساینز دلهرس و برای ردبول انتظار ثبت رکورد جدید.طرفدار فراری بودن عشق بیشتری میخاد یا مکلارن و آلپین و ویلیامز و …

 7. Saeid 196

  2

  0

  علی جان با نظرت موافقم. در مرد تیم ردبول