فرمول یک ایران – اوتمار سافنور مدیر تیم آلپین، در هفته های آینده با تصمیم گیری در مورد ترکیب راننده های خود برای فصل 2023 و بعد از آن، با یک تصمیم مهم روبرو خواهد شد.

فرناندو آلونسو، قهرمان جهان دو دوره از مسابقات فرمول یک، به دنبال تمدید قرارداد برای تضمین دو سال دیگر در این ورزش است در حالی که اسکار پیاستری از آکادمی رنو، قصد دارد برای اولین بار طعم مسابقه دادن با خودروهای فرمول یک را بچشد.

این تیم چندین راه حل بالقوه دارد، یکی از آنها این است که اسکار پیاستری را برای چند فصل به ویلیامز «قرض» دهد و در حالی که پیاستری در آنجا به کسب تجربه مشغول است، آلونسو نیز در آلپین بماند.

آلپین می‌تواند پیاستری را مستقیماً به تیم اصلی ارتقا دهد اما با توجه به اینکه انجام این کار نسبتاً ساده است، تیم فرانسوی احتمالاً قصد دارد با یک تیر به دو نشان بزند.

اوتمار سافنور در مورد گزینه های فصل 2023 می گوید:

زمانی که فرناندو با آلپین قرارداد امضا کرد، من در این تیم نبودم. اینجا او تمام محیط، کارمندان و ماشین مورد نیازی که می خواهد را دارد. فکر می کنم ما یکی از سه ماشین برتر را در دو سال آینده خواهیم داشت.

اسکار در حال حاضر پتانسیل ورود به فرمول یک را دارد. ما هنوز در مورد راننده دوم خود تصمیمی نگرفته ایم، اما شک ندارم که پیاستری آماده است.

7 دیدگاه

 1. مکس مارکز⚡😺🧡

  5

  1

  همین الان حداقل سه راننده هستند که به نظر من در حد فرمول یک نیستن. پیاستری یه راننده ی اینده داره که قطعا تو فرمول یک میبینیمش. امیدوارم سال اینده جای یکی از این سه راننده رو بگیره.

 2. Hossein 123

  3

  0

  بهترین جا ویلیامز.
  بدهند به مکلارن واسه خودشون دردسر میشه، تازه اگه دنیل رفتنی باشه!
  اوکون که قرارداد داره.
  ناندو می خواد بمونه.

  یا جای ناندو رو می گیره یا میره ویلیامز و عجب شکار هایی گیر ویلیامز میاد! سه سال جورج حالا هم پیاستری، جورج که مفت بود! یک مدت حقوقشو مرسدس داد بعدش هم که عملا یکی از چهار تای برتر فصل رو با داشتن با حقوق بسیار پایین.

 3. A..Charles16

  4

  2

  اینکه زنفنار میگه وقتی آلونسو با این تیم قرارداد امضا کرد من در آلپین نبودم و بعد صحبت از آماده بودن همه چیز برای فصل بعد و ورود پیاستری داره در حالیکه اوکون دو سال از قراردادش باقی مونده چندان برای آلونسو شانسی نمیخاد باقی بگذاره.اون کسی بود که پرز رو بعد از بهترین فصلش توی ریسینگ پوینت از تیم کنار گذاشت.فصلی که پرز عالی رانندگی کرد و نزدیک بود تا پرز هم از اف یک خارج بشه.اصلا هیچ اصولی توی کارش وجود نداره و هیچکاری ازش بعید نیست.استون رو تبدیل به یک ویرانه کرد و اخراج شد رفت حالا عاقبت رنو با اون چی میشه معلوم نیس.چند بار دیدیم که چقدر از امتیازای آلونسو رو سوزوندن شاید برای اینکه راحت تر بهانه کنارگذاشتن ناندو رو داشته باشه.

  • mercedes fan

   0

   1

   زافنور یه جورایی مدیر خوب برای تیمهای میدفیلده . یه مدیر که تیم رو از انتهای گرید به میدفیلد برسونه . حالا این موضوع با هدف رنو برای رقابت با سه تیم برتر یا جزو سه تیم برتر بودن مغایرت داره . موافقم باهات

  • Former-Amirali

   2

   0

   اگر قضیه دست خود اوتمار بود قطعا استرول رو بیرون میکرد. باز هم فقط قضاوت شتابزده میکنی.

 4. j_farzaneh

  1

  1

  بنظر من تصمیم به کنار گذاشتن ناندو از آلپین کاری نیست که سافنور به تنهایی بتونه بگیره
  آلونسو شناسنامه رنو به حساب میاد وبااینکه سنش زیاده اما مثل یک۲۵ ساله رانندگی میکنه قطعا مدیران کمپانی رنو تن به کنار گذاشتن ناندو نمیدن دقیقا همونطور که سال پیش ناندو باتصمیم آبیتبول نیومد باتصمیم سافنور هم نخواهد رفت
  از طرف دیگه ناندو برای خود فرمول یک هم یک برند بزرگ بحساب میاد وتاوقتی آمادست لیبرتی مدیا هم ازش حمایت خواهد کرد
  درضمن وقتی خیال میکنی رقابتی خواهی بود هیچ عقل سلیمی نمیپذیره بادوراننده جوان بی سابقه و کم سابقه وارد رقابت بشی
  شخصا معتقدم سال بعد فرناندو درآلپین خواهد بود و پیاستری برای کسب تجربه قرض داده میشه
  اگر چه که حتی آلونسو باجدایی از آلپین هم درفرمول یک صندلی خواهد داشت

  • j_farzaneh

   1

   1

   درضمن این صحبت ها درمورد پیاستری هم قطعا نوعی بازار گرمی برای پیدا کردن صندلی خوب و یاحتی گرفتن پول خوب درقبال قرض دادنش هست