مکس ورشتپن از ردبول به این موضوع اشاره کرده که ممکن است در پایان قرارداد فعلی خود از مسابقات فرمول 1 خارج شود.

قهرمان جهان 2021 با ردبول قراردادی بلندمدت بسته که بر اساس آن این راننده 24 ساله تا سال 2028 با مبلغ تقریبی 40 میلیون پوند در فرمول یک مسابقه خواهد داد.

مکس ورشتپن درباره برنامه آینده خود گفت:

من برای تغییر تیم برنامه ریزی نمی کنم. من اینجا خوشحالم و آنها هم از من راضی هستند. اما تصمیمم نگرفته ام که بعد از سال 2028 چه میکنم؛ ممکن است که به کارم پایان دهم.

من از 17 سالگی در فرمول 1 بودم و مدت زیادی است. من فصل های زیادی را در فرمول یک بودم.

شاید بخواهم کارهای متفاوتی انجام دهم. در 31 سالگی، نمی‌دانم که آیا به اوج خود رسیدم یا ممکن است افت عملکرد رخ دهد.

من می خواهم در مسابقات دیگر باشم – برای مثال مسابقه استقامتی. شاید از سفرهای مداوم سیر شده باشم. شاید بخواهم زندگی راحت تری داشته باشم و فقط مسابقاتی را که دوست دارم انجام دهم.

هر وقت فرصتی برای قهرمانی پیش بیاید، می خواهید از آن استفاده کنید. اگر در سال 2028 درگیر رقابت قهرمانی باشم، توقف ناگهانی ممکن است احمقانه باشد.

دانستن [آینده] دشوار است.

29 دیدگاه

 1. lomi75

  24

  3

  امیدوارم که نره
  با توجه به سنش در حال حاضر و سنی که وارد فرمول یک شد،به راحتی میتونه بعضی از رکوردها رو بشکنه.
  درسته که تو اینجا ازش بت درست میکنن و منم مخالف این حرکتم ولی توی استعدادش شکی نیست و قطعا الان جزو تاپ3 فرمول یک حساب میشه و از دیدن رقابتش با بقیه حال میکنم

 2. محمد امین _👊

  17

  1

  مکس علاقه ی زیادی به مسابقات استقامتی داره و مطمئنم که اگر هم از فرمول یک خارج بشه ، به سمت wec میره ، پارسال هم مسابقه ی ای اسپورت لمانس رو شرکت کرد و داشت می‌برد تقریبا ، تا اواسط مسابقه گپ زیادی داشتن با نفر دوم ، ولی به دلیلی تصادف شد …
  راننده های فرمول یک و در کل کسایی که در سطوح بالای موتور اسپرت رانندگی میکنن ، نمیتونن توی سن کم بازنشسته بشن ، چونکه کار اصلیشون رانندگی هست ، و طاقت نمیارن و سريع میرن رشته های مختلف
  مثالش…. کیمی، میکا ، فیلیپه ماسا سباستین لوب و ….
  البته صحبت کردن در مورد ۶ سال دیگه واقعآ بی معنی هست ، باید دید چی میشه ، آیا ردبول میتونه در طول این ۶ سال ماشین رقابتی به مکس بده یا نه ….

 3. Jawad

  3

  6

  اگه امسال قهرمان بشه حرفش رو پس میگیره

  • yousef

   7

   3

   دستان عزیز یه سوال به نظر شما اگه رزبرگ از مرسدس نمی‌رفت نتیجه رقابت قهرمانی سازندگان و رانندگان در ۲۰۱۷ چطور میشد؟

   • Masih.

    6

    4

    سلام دوست عزیز. از نظر من که سال 2016هم حق همیلتون بود .و اینکه چرا رزبرگ رو برتر از همیلتون میدونید ؟ رزبرگ از سه فصل رقابت کردن
    با لوییز دوتاش رو باخت و آخری رو با وجود
    بد شانسی های همیلتون برد ،و 2017در مسابقات نموند چون میدونست قطعا به همیلتون میبازه و طرفدارش دیگه نمی تونن بگن که رزبرگ از همیلتون بهتر بود.

   • Masih.

    9

    5

    چرا بعضی ها رزبرگ رو برتر از همیلتون میدونند؟
    رزبرگ از سه سال رقابت با لوییز دوتاش رو باخت
    و سومی رو با وجود بدشانسی های همیلتون برد و در 2017 شرکت نکرد چون میدونست قطعا به همیلتون میبازه و دیگه در ذهن طرفدار هاش نمیتونه به عنوانه یک قهرمان از مسابقات خداخافظی کنه.

   • yousef

    4

    6

    رزبرگ توی تعداد قابل توجهی از پیست ها از همیلتون سریعتر بود به نظرم وسط این رقابت فتل قهرمان میشد

   • NICO ROSBERG-06

    8

    0

    به نظر منم لویس راننده کامل تری بوداما نباید فراموش کنیم حمایت کامل تیم و داشت و نیکو تنها فصلی که دید از نظر امتیازی نزدیکه و میتونه قهرمان جهان بشه شروع به نافرمانی از دستورات تیمی گرفت و مهم اینه که در آخر تونست مرسدس و همیلتون و شکست بده و در پایان فصل هم نیکو ر ومجبور به خداحافظی کردن چون خودش بعد از قهرمانیش گفته بود میمونه اما در چرخشی عجیب در ادامه خبر از خداحافظیش داد و این خیلی مشخصه که این تصمیمش دلخواه خودش نبودو با فشاری که از جانب توتو و تیم بهش وارد شد این تصمیم و گرفت چون مرسدس دیگه نمیخواست تحت واردشدن خسارات بخاطر رقابت بین دو هم تیمی قرار بگیره و این و لاودای فقید غیر مستقیم در یکی از اندک مصاحباتش به زبون آورده بود به هر حال باید قبول کنید نیکو یکی از رانندگانی بود که تونست همیلتونی رو شکست بده که در اون زمان هیچ کس توان رقابت باهاش و نداشت اگرچه تیم های دیگه هم از نظر قدرت انجین واقعا از مرسدس عقب بودن و نمیشد انتظار رقابت جدی با مرسدس و لویس و از تیم یا راننده دیگه ای جز رزبرگ داشت.نیکو بعد از قهرمانیش رفت اما نام خوبی از خودش برای ما که طرفدارشیم بجا گذاشت اما مقایسش کنید با بوتاس که 5فصل هم تیمی لویس بود و روز به روز بیشتر طرفداراش و از دست میداد. کدوم بهتره؟ شما بگید

 4. 🦁MILAD|M.V.1

  6

  11

  تنها دلیلی که به f1 علاقه پیدا کردم مکس بود و سبک رانندگی که داره به همین دلیل از 2017 f1 دنبال میکنم
  امیدوارم همیشه تو اوج ببینمش تا 2028 خیلی مونده خودش داره میگه اگه اون موقع تو رقابت قهرمانی باش شاید یه تصمیم دیگه بگیره
  ولی اگر هم به کارش تو f1 پایان بده دلیل دیگه ای نداره f1 دنبال کنم…

  • محمد امین _👊

   14

   1

   فرمول یک پر از ستاره و لجند بوده ، اگر طرفدار ها می‌خواستن به خاطر بازنشته شدن و کناره گیری هرکدوم ، از دیدن فرمول یک منصرف میشدن… دیگه چیزی از فرمول یک نمی‌شوند

   • 🦁MILAD|M.V.1

    5

    10

    محمد امین
    هرکی میتونه نظر خوشو بده و کامنت من هم کاملا واضحه..
    فرمول یک هرچندتا ستاره هم داشته باش چه ربطی داره؟
    من طرفدار مکسم و دلیلی نداره بعد خداحافظی‌اش وقت خودمو با دنبال کردن راننده های دیگه تلف کنم…
    دیدن f1 بدون اینکه طرفدار راننده ای باشی چه معنی میخواد داشته باش …

   • محمد امین _👊

    7

    0

    درک میکنم حرفت رو ، ولی مسئله این هست که نباید اینطور فکر کرد ، فرمول یک در حال حاضر ۲۰ راننده و ده تا تیم داره ، اگر با دیدگاه بهتری نگاه کنی ، جذابیت های زیادی رو خواهی دید ، همیشه این بوده
    منظورم این هست که سعي نکن کل فرمول یک رو در یک راننده ببینی ، تاریخ پر از راننده ها و ستاره‌ های بزرگ هست که با خداحافظی اشون ، طرفدار ها موندن و به دیدن ادامه دادن و ستاره های جدید رو دنبال کردن

  • Saeid 196

   8

   1

   سلام خدمت دوست عزیزم میلاد
   من خودم اول طرفدار سرسخت آلونسو بودم
   الانم بهش علاقه دارم.

   اما در حال حاضر مکس فن هستم. کلا از رانندگان جنگنده خوشم میاد.
   مخصوصا اینایی که قهرمانان چند ساله رو به چالش می کشن.

   • Saeid 196

    10

    0

    مطمئنا اگه روزی قرار باشه مکس در اف 1 نباشه،نا خودآگاه طرفدار کسی دیگه می شی
    یا نسبت به بقیه رانندگان به یکی علاقه بیشتری نشون میدی. (احتمالا).

    به نظرم بیشتر به خاطر اف1هست که طرفدار راننده ها می شیم.
    تا اینکه بخاطر راننده ها طرفدار اف 1.

   • j_farzaneh

    1

    0

    مکس خودشم آلونسو فنه😉

 5. شهریار

  6

  4

  با اون پدر حریصش فکر نکنم بزاره مکس زود خدافظی کنه مخصوصا اگه تو اوج باشه

 6. Amir-80

  8

  1

  من فقط میخوام حتی یه بارم که شده بازم شاخ به شاخ شدن لوییس و مکس رو ببینم .

  • Former-Amirali

   11

   7

   واقعا اف بر اون سیاستی که نذاشت لوییس حقش رو بگیره. واقعا منم مشتاق فصلی هستم که دیگه اجازه رسیدن به مسابقه آخر رو ندن ترکیب مرسدس و لوییس. الان باز یه مصاحبه شده که در جنگ ردبول و فراری این مرسدسه که آروم داره توسعه میده ماشینش رو. که موافق این مسیله نیستم ولی در کل برخلاف بعضی از دوستان من این فصل رو تموم شده نمیبینم و سر حرف اول فصلم هستم. به نظرم سیلوراستون برای برد میجنگن پیکان های نقره ای.

   • amirhosein

    6

    1

    چند روز پیش یه چیزی خوندم تو یکی از سایت ها لوییس گفته بود تو سیلور استون برای نهمین بردم می‌جنگم…
    از اون موقع خیلی به آذربایجان امیدوار شدم که مرسدس بتونه برای سکو بجنگه

   • Behzad

    4

    2

    اگر همیلتون این حرفو زده باشه تازه متوجه میشم چرا بعد از چند مسابقه فاصله ی ماشین ها درک نمیشه.
    دروغ چرا ،خودمون سال ۲۰۰۹ هر مسابقه فکر میکردیم فراری میاد برای اولی بجنگه و اونقدر منتظر ماندیم تا فصل تمام شد و جام رو یکی دیگه برد خونه.
    تا آخر فصل پیروز شدن در یک گرندپری توسط مرسدس به ۴ خودرو از دو تیم ردبول و فراری وابسته هست و بهتر بگیم این ۴ تا در اتفاقاتی حذف بشن یا آسیب ببینند.

   • Former-Amirali

    1

    2

    سال 2009 تیم براون خلا قانونی پیدا کرد. امسال نه تیمی عجیب غریب جدا شده نه هیچی. هنوز هم که هنوزه نه تیمی اونچنان عجیب جدا شده نه آپدیت ها قابل پیش بینی ان. به نظر شما الان اختلاف فراری و مرسدس مثل اختلاف براون و فراریه؟
    الان تیم ها دقیقا مثل 2018 ان با تفاوت اینکه مرسدس یک سقوط یک یا دو پله ای داشته. طرفدارای ردبول سال 2018 به خاطر موتور نا امید بودن ولی ما الان همه جوره شانس بازگشت داریم. بعد هم اگر امیدی به بازگشت نداشته باشیم دقیقا برای چی باید مسابقاتی رو ببینیم که کلا یک و دوی فراری یا ردبول هستن؟

 7. Behzad

  2

  0

  عزیز خودت آخر نظرت صحبت مارو به نوعی کامل کردی و به این امید نگاه میکنی که مرسدس برمیگرده.
  نمیدونم اختلاف باید چقدر باشه که شما باور کنید مرسدس به اون دو تا نمیرسه.
  این وضعیت که مرسدس در اون قرار داره یک اتفاق عادی در تاریخ فرمول یک هست و همواره تیم ها به دو قسمت تقسیم میشدن؛
  تیم های برتر که معمولا در هر فصل دو تا بیشتر نیستن و به دلایل مختلف یک خودروی رقابتی و برتر ساختن که در هر پیست و مسابقه به مسابقه بهتر میشه.
  تیم های پایین رده که همواره به دنبال ضعف خودرو میگردن تا ببینن مشکل کجاست و اگر یک قسمت را درست کنند جای دیگه میلنگه و کل فصل درگیر همین مشکلات هستند.
  البته بین همین ۸ تیم اختلاف سطح وجود داره ولی در طی سالیان اخیر ندیدیم تیمی به عنوان تیم سوم با یک بشکن رقابتی شده باشه.
  خیلی درگیر صحبت های مدیران و راننده هاشون نباشید چون طرف مجبوره به خاطر کارش جملاتی بیان کنه و چیزی که در واقعیت وجود داره حقیقت محضه و فعلا دو تا تیم برای قهرمانی رقابت میکنند و اگر امیدی هست بزارید برای سال بعد که اونهم معلوم نیست بشه یا نسه.

   • Former-Amirali

    1

    3

    عذر خواهی میکنم
    باز هم جنابعالی پاسخ عرایض بنده رو ندادید. من عرض کردم امسال هنوز که هنوزه به علت محدودیت بودجه ماشین ها برای تیم ها ناشناخته ان. میگید نه؟ خب پس فراری چرا هیچ آپدیتی نمیاره؟ کلا چند تا تیم موفق شدن آپدیت های مستمر و مداوم موثر داشته باشن که مرسدس، ردبول و مکلارن بودن و من این رو به معنای درک ماشین میذارم.
    امسال با هیچ سالی به علت تفاوت هایی که داره قابل مقایسه نیست دوست عزیزم. ضمن اینکه باید عارض بشم همون 2018 هم ردبول آخر فصل به شدت رقابتی شده بود.

 8. Behzad

  3

  0

  همه ی تیم به خصوص ۳ تیم بالای جدول مثل آب خوردن ماشینشونو میشناسن و در هر مسابقه آخرین ذرات عملکردی را بیرون میکشن مگر اینکه شرایط جوی یا تغییرات دما و آسفالت ناشناخته باشه و تیم ها به تنظیمات و ستاپ مناسب نرسن.
  شما کل ساختار امسال رو از زاویه دید یا بهتر بگیم دهان سخنگوهای مرسدس میبینی و افت عملکردی پاوریونیت مرسدس که کاملا نمایانه را در یک قالب ناشناخته ی مجهولی به اسم عدم شناخت ماشین امسال ارائه میکنید.
  در مورد آپدیت فراری ما سخنگوی این شرکت نیستیم و نمیدونیم اوضاع داخلیشون چطوره و هر وقت تغییراتی ارائه کنن که بدرد بخور بود همگی مطلع میشیم.

  • NICO ROSBERG-06

   0

   0

   Behzad
   پاسخ جامع و خوبی بود.. عالی