Register

6 + 15 =

A password will be e-mailed to you.

پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و بالا گرفتن تنش در منطقه شرقی اروپا، صحبت های زیادی در مورد عدم برگزاری مسابقه فرمول یک در سوچی مطرح شده است که بین همه، سباستین فتل و مکس ورشتپن نظر خود را کاملا شفاف اعلام کردند.

بیانیه فرمول یک بابت گرندپری روسیه 2022

فرمول یک به مانند خیلی های دیگر از نزدیک در حال مشاهده وقایع است و در حال حاضر نظری برای مسابقه ای که در ماه سپتامبر قرار است برگزار شود ندارد. ما شرایط را از نزدیک بررسی خواهیم کرد.

تیم هاس که توسط کمپانی روسی اورالکالی حمایت مالی می شود و یک راننده روسی نیز دارد از حضور گونتر استاینر در کنفرانس خبری جلوگیری کرده است!

سباستین فتل به مانند همیشه خط و مرز خودش را در مورد حقوق بشر کاملا مشخص اعلام میکند و میگوید که از شنیدن وقایع امروز شوکه شده و  حتی در صورت لغو نشدن مسابقه روسیه، خودش شخصا در این مسابقه شرکت نمی کند، او گفت:

من نباید بروم، من نمی روم. مردم برای دلایل احمقانه ای دارند کشته می شوند. یک رهبری خیلی عجیب و دیوانه ای پایه کار است.

مکس ورشتپن مدافع عنوان قهرمانی جهان نیز گفته است:

وقتیکه یک کشور درگیر جنگ شده است، درست نیست که در آنجا مسابقه دهیم!

باید منتظر باشیم ببینیم رانندگان دیگر نیز به مانند او چنین بیانه ای محکمی را می دهند و از شرکت در مسابقه روسیه صرف نظر می کنند یا نه!

متیا بینوتو مدیر تیم اسکودریا فراری اعلام کرده است:

شرایط فوق العاده بدی است. خیلی اوضاع ناراحت کننده است.

تمام کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که منتظر بمانیم تا ببینیم چه می شود. از الان تا سپتامبر وقت برای مسابقه وجود دارد. امیدوارم که همه چیز زودتر متوقف شود. امشب جلسه ای داریم تا اوضاع را بررسی کنیم.