رقابت های المپیک توکیو 2020 یک رویداد بین المللی چند ورزشی بوده که قرار است از 23 ژوئیه تا 8 اوت 2021 در توکیو ژاپن برگزار شود و ایران نیز در مسابقات این رویداد شرکت خواهد داشت که از جمله آن می توان به تیم ملی بسکتبال ، والیبال و … اشاره کرد.

تماشا و دانلود المپیک 2020 توکیو

ایران در المپیک توکیو 2020

انتظار می رود که ایران در بازی های المپیک تابستانی 2020 توکیو حضور فعال داشته باشد. این مسابقات در ابتدا قرار بود در تابستان سال 2020 برگزار شود، اما به دلیل بیماری همه گیر کووید-19، بازی ها به 2021 موکول شدند.

از زمان اولین حضور ایران در سال 1948، ورزشکاران ایرانی به جز بازی های المپیک تابستانی 1980 و 1984 در هر دوره از بازی های المپیک تابستانی شرکت کرده اند.

والیبال

تیم والیبال مردان ایران با پیروزی در دیدار نهایی و صعود در مسابقات مقدماتی آسیا در جیانگمن چین راهی المپیک شد.

تیم ملی والیبال ایران در گروه اول بازی های والیبال توکیو با تیم های ژاپن، لهستان، ونزوئلا، ایتالیا و کانادا هم گروه خواهد بود که تمام این رقابت ها را می توانید از لینک پایین تماشا و دانلود کنید.

تماشا والیبال و بسکتبال ایران

بسکتبال

تیم بسکتبال مردان ایران به عنوان بالاترین تیم آسیایی در جام جهانی فیبا ​​2019 چین راهی المپیک شد و این بازگشت پس از دوازده سال عدم حضور ایران در مسابقات بوده است.

تیم ملی بسکتبال ایران در بازی های المپیک توکیو 2020 با تیم های ایالات متحده آمریکا، فرانسه و جمهوری چک در گروه آ رقابت های بسکتبال المپیک 2021 هم گروه است که تمام بازی های این گروه برای تماشا و دانلود قرار داده خواهد شد.

بازی ها و رقابت های المپیک 2020 توکیو

برنامه رسمی بازیهای المپیک تابستانی 2020 در 9 ژوئن 2017 توسط هیئت اجرایی IOC تصویب شد. رئیس IOC توماس باخ اظهار داشت که هدف از بازی ها و رقابت های المپیک تابستانی توکیو جذاب جوانان و نمایش جذابیت شهری است.

این بازی ها شامل 339 رویداد در 33 رشته ورزشی مختلف خواهد بود که در مجموع 50 رشته را شامل می شود. در کنار پنج ورزش جدیدی که انتظار می رود در توکیو معرفی شوند، پانزده رویداد جدید در ورزش های موجود نیز برنامه ریزی شده است، از جمله بسکتبال 3/3 ، BMX آزاد و بازگشت دوچرخه سواری مدیسون و همچنین مسابقات جدید در چندین ورزش.