فرمول یک ایران – تیم های فرمول یک به توافقات اولیه برای ایجاد یک سقف بودجه و پرداختی برای به خدمت گرفتن رانندگان از سال 2023 رسیدند.

با توجه به اینکه هنوز میزان نهایی این سقف تعیین نشده اما ظاهرا انتظار می رود که به یک محدوده 30 میلیون دلاری برای مجموع دو راننده یعنی یک راننده بر فرض مثال 22 میلیون دلار و دیگری 8 میلیون دلار بگیرد ختم می شود.

برنامه هایی برای قرار دادن یک سقف بودجه برای سه مقام برتر تیم نیز در نظر گرفته شده است که اصولا در همه تیم ها به مدیریت تیم و مدیریت فنی نسبت داده می شود.

تمام قرارداد هایی که پیش از این قانون جدید عقده شده اند که تا سال 2023 و پس از آن اعتبار دارند باید به دلیل پیچیدگی قوانین استخدامی مورد احترام قرار بگیرند. مرسدس هنوز قرارداد با لوئیس همیلتون را نبسته است، راننده ای که بیشترین دستمزد دریافتی را در پیست دارد.

قرار است که بین سقف بودجه مصرفی تیم با سقف بودجه حقوق پرداختی نیز رابطه ای برقرار شود. انتظار می رود که تیم ها بتوانند از حد یکی از این دو عبور کنند ولی ما به تفاوت آن از دیگری کم می شود. یعنی تیم ها مثلا میتوانند برای رانندگان بیشتر از 30 میلیون دلار پرداخت کنند و اضافه پرداختی از سقف بودجه کم می شود.

رانندگان همچنان می توانند بیشترین دریافتی را با حامیان مالی شخصی خود داشته باشند ولی البته هنوز ساز و کار این چیز ها مشخص نشده است.

5 دیدگاه

 1. Kenzo

  2

  3

  قرار بود انجین و سه نفر اصلی تیم و راننده ها از سقف بودجه مستثنا باشن!
  این کارها و این مسیری که تصمیم گیرندگان پیش گرفتن فرمول یک رو نابود می‌کنه
  همیلتون چرا باید تو فرمول یکی بمونه که کل رکوردهاشو زده و برا ۲۲ مسابقه بهش مثلا ۲۰میلیون دلار پول بده؟؟؟
  شوماخر اون زمان که رکورددار بود ۶۵میلیون دلار پول می‌گرفت فصلی اونم برا ۱۷ مسابقه

 2. MERC

  3

  0

  عه خب زمان بازنشستگی لوییس هم معلوم شد

 3. Morteza

  2

  3

  هر کاری میکنن که لوییز از فرمول یک بره وقتی تمام پستهای مهم دست افرادی که قبلا تو فراری بودن نتیجه کار همین میشه بی خود نبود که با ریاست توتو مخالفت کردن

 4. محمد

  3

  0

  اینطوری تا 2030 نمیتونن آب بخورن!

 5. بیژن

  2

  0

  دیگه دارن همه چیز رو محدود میکنن
  عوض این مسخره بازیها یهو مثل فرمول دو ماشین ها رو برابر کنید خیالتون راحت بشه ؛ راننده هام حقوق ثابت ماهیانه مثل کارمند ها بدین بهشون ‌ .
  اخه این چه قوانینی هست که هر روز تصویب میکنن ؟!
  فرمول وان یعنی بدون محدودیت عملا دارن تبدیل میشه به فرمول ۲
  همینجوری پیش بره چند سال دیگه فرموان وان همین یه ذره جذابیت رو هم از دست میده .
  کاری به لوئیز و سب ندارم خلاصه تا چند سال دیگه بازنشسته میشن
  ولی یکی مثل مکس و چارلز و اینا اگه قهرمان بشن حقوقشون مثلا با یه راننده خوب که قهرمانی نداره برابر میشه ، چون عملا نمیتونن بالا ببرن حقوقشون رو ، یعنی مکس قهرمان بشه از حقوق الانش در اینده کمتر خواهد گرفت !!!؟؟ خیلی مسخره اس