فرمول یک ایران – اخیرا اخباری مبنی بر خرید تیم فرمول یک هاس توسط دیمیتری مازپین، میلیاردر روسی منتشر شده اما مدیر این تیم، گونتر استاینر می‌گوید که تیمش فروشی نیست.

در روز گذشته طی گزارشی اعلام شد که مازپین پسر، صرفا در انتظار کسب سوپر لاسنس خود است و به زودی قراردادی دو ساله با تیم هاس امضا خواهد کرد. گفته می‌شود که پدر قرار است که تیم را خریده و یک صندلی را نیز در اختیار پسرش قرار دهد اما گونتر گفت:

فکر نمی کنم آقای مازپین گفته باشد که می خواهد تیم را بخرد.

من چندین سال است که او را می شناسم زیرا او تیم های خاص خود را در فرمول دو و فرمول سه دارد. من با او زیاد صحبت می کنم و می توانم بگویم که صحبت کردن با او بسیار خوب و دلپذیر است.

برخی ممکن است قصد داشته باشند که ما را وادار به فروش تیم کنند تا بتوانند آن را ارزان بخرند، اما جین هاس چیزی را نمی فروشد.

آیا پسر مازپین در سال آینده برای هاس رانندگی خواهد کرد؟

در ادامه گونتر استاینر به سوالات مطرح شده درباره مازپین پسر پاسخ داد. این سوالات در پی شایعاتی به وجود آمد که حاکی از پیوستن نیکیتا مازپین به تیم فرمول یک هاس بود. استاینر اعلام کرد که هنوز هدفشان را مشخص نکرده اند اما اگر بخواهند از فرمول دو راننده ای را جذب کنند، احتمالا سراغ آکادمی فراری خواهند رفت:

آقای مازپین می خواهد پسرش در فرمول یک رانندگی کند و پسرش هم احتمالاً بیشتر از همه چنین چیزی را می خواهد.

اما ما اول باید تصمیم بگیریم که هدفمان چیست. فقط در این صورت است که با افرادی که علاقه مند به کار با ما هستند، نشست می کنیم.

ما با فراری همکاری بسیار نزدیکی داریم، بنابراین اگر راننده ای را باید از فرمول دو انتخاب کنیم، به احتمال زیاد رانندگان فراری خواهند بود.

5 دیدگاه

 1. Sina

  7

  4

  یکی با پول پدر میاد فرمول یک و تویه تیم دائمی میشه مثل همین مازپین یا استرول یکی هم مثل پرز و هالکنبرگ باید همچنان منتظر صندلی باشن. ولی اگه مازپین بیاد فرمول‌یک فکر نکنم زیاد طرفدار داشته باشه

  • ایرن

   8

   1

   والا مازپین رو نمیدونم. اما به نظرم استرول نشون داده که لیاقت حضور در فرمول یک رو داره. یادمه یه موقعی درباره ی مکس هم همین حرف زده میشد و بعضیا حضورش در ردبول رو به نفوذ پدرش ربط میدادند.
   البته اینکه پرز و هالکنبرگ هم لیاقت رانندگی در این سطح رو دارند و اسپانسرها نقش تعیین کننده ای در انتخاب راننده ها دارند شکی نیست.اما واقعا نمیشه استرول رو فقط با پدرش سنجید.
   شما توی این مسابقات تا امثال آلبون و لطیفی جیو و … رو داری نمیتونی به استرول ایراد بگیری. لااقل استرول کیفیتش از اینها بالاتر هست. البته بازم هر کسی یه نظری داره

   • محمد

    0

    0

    استرول خوب نشون داده
    من نظرم چیز دیگه ای هست آقای ایرن
    استرول یه راننده ست که ۲۰۱۹ اومد ریسینگ پوینت چون پدرش میخواست.ولی ۲۰۲۰ بخاطرر این هست که راننده فرمول یک خوبیه و میتونه از نوریس بالاتر باشه ولی از آلبون؟

 2. Dr¡ft€r

  12

  3

  فرمول۱ با همین فرمون بره جلو کم‌کم اسمشو باید به فرمول بچه پولدارها تغییر بده

 3. Mahmood.ghaedi

  7

  1

  خب دیگه اول استرول بعد هم این
  چندوقت دیگه خم ی پولدار دیگه پیدا میشه ی تیم دیگه میخره