فرمول یک ایرانکیمی رایکونن می گوید که هنوز باید تصمیمی را برای آینده خودش در فرمول یک بگیرد و اعتراف می کند اهمیت به خانواده در تصمیمش نقش مهمی را بازی می کند.

راننده چهل ساله فنلاندی فرمول یک که دومین فصل خودش را با آلفارومئو دارد می گذراند به همراه همتیمی جوان خودش آنتونیو جیوویناتزی هنوز قراردادی را برای فصل 2021 ندارند. کیمی در پاسخ به سوالات خبرنگاران در این مورد گفت:

من هنوز در این مورد تصمیمی نگرفته ام.

اول از همه، بحث خانواده کیمی رایکونن مطرح است

خبرنگاران او را تحت فشار قراردادند که آیا می خواهد برای تیم دیگری به جز آلفا رانندگی کند که پادشاه اسپا بیان کرد که ابتدا باید ببیند که می خواهد در این ورزش بماند یا خیر:

نمی دانم، ابتدا باید بدانم که چه کاری می خواهم انجام دهم و سپس باید دید که چه می شود. مطمئنا در حال حاضر، این اولین چیزیست که باید در مورد آن تصمیمی گرفته شود. پس از آن من واقعا نمی توانم ببینم که اگر با آنها مسابقه دهم یا مسابقه ندهم چیزی تغییر می کند.

همانطوری که گفتم، تا موقعی که تصمیم بگیرم چه کاری را می خواهم انجام دهم، این چیز ها در لیست من قرار ندارند. من ترجیح می دهم که در موقعیت خوبی مسابقه دهم و برای امتیاز ها بجنگم اما صادقانه بگویم این مسئله در یک سال جدیدی که در آن به جایی می روید هیچوقت تضمین شده نیست که خوب یا بد باشد. فکر می کنم که بینش بزرگتر برای من مهم تر است.

اول از همه خانواده مطرح می باشد و واضح است که بچه ها دارند بزرگ می شوند. امسال من این امکان را داشتم که بیشتر در خانه باشم و این عالیست. اما فکر می کنم که این مسئله واقعا تصمیم گیرنده این است که من مسابقه می دهم یا خیر. نقطه ای خواهد رسید که می خواهم در خانه باشم و کارهای دیگری را انجام دهم.

کیمی رایکونن - سائوبر

کیمی رایکونن – سائوبر

هکینن بخاطر من از مکلارن جدا شد؟ فرمول یک اینطور نیست

از رایکونن پرسیده شد که اگر از صندلی خودش کناره گیری کند راه برای جوانان باز خواهد شد؟ همینطور وقتیکه از او پرسیده شد که میکا هکینن از مکلارن جدا شد تا راه برای ورود او باز شود، کیمی خندید و گفت:

شک دارم که او فقط به خاطر من این کار را کرده باشد. مطمئنم که در ذهن او چیزهایی دیگری به جز اینکه چه اتفاقی برای من قرار است بیافتد وجود داشت.

به هر حال من یک قرارداد سه ساله در سائوبر داشتم. ممکن است که مردم به این قضیه آن طوری نگاه کنند که او صرفا به این خاطر تیم را ترک کرد چونکه آدم خوبی است و می خواهد این صندلی را به من بدهد اما فرمول یک اینطوری کار نمی کند.

صادقانه بگویم تصمیم من بر اساس این گرفته می شود که چه چیزی برای من درست است و هیچ ربطی به این ندارد که به دیگران کمکی می کند یا خیر. اگر شما می خواهید این کار را انجام دهید، خب انجام دهید اما من اینطوری تصمیمم را نمی گیرم.

آنتونیو جیوویناتزی نیز در مورد آینده خود بیان کرد:

هنوز نمی دانم و فکر می کنم که کمی برای این موضوع زود است. ما تا به الان شش مسابقه داده ایم. من فقط می دانم که نیاز دارم کاری که دارم انجام می دهم را ادامه دهم و فقط پیوسته و رقابتی باشم و سپس خواهیم دید که چه می شود…

8 دیدگاه

 1. Sina

  6

  1

  در لحظه زندگی کن

 2. سهیل

  4

  0

  با احترام فراوان، اما چه ترجمه بدی. گوگل وار

  • سهیل

   1

   0

   ممنون از اصلاحاتی که در متن انجام دادین.

 3. م.یوسفوند

  4

  4

  کیمی جان تو یکی از خاص ترین شخصیت های فرمول یکی،موندن تو تو بحث اسپانسرینگ و پولسازی شاید واسه فرمول یک خوب باشه اما نه به قیمت اینکه کلی راننده جوون و با انگیزه پشت در بمونن

 4. محمد

  0

  2

  2013 فراری رو برای آخرین بار قهرمان کرد الان کجاست؟آلفارومیو

  • ّHeros

   8

   0

   2013 ?
   تیمی فراری = 2008
   راننده فراری = 2007 کیمی رایکونن
   راننده فراری = 2008 ماسا با اختلاف ی امتیاز (سوتی گاراژ توی پیت سنگاپور) لوییز قهرمان شد.

 5. Dr¡ft€r

  4

  0

  خداحافظی با فرمول۱ بهتر از حضورش در تیمی که ماشین رقابتی نداره کاش امکان داشت بجای هموطنش با هیولای مرسدس در سن ۴۰ سالگی هیجان و رقابت را معنا می‌کرد

 6. ALEX-ALBON

  2

  2

  واقعا بوتاس اصلا در حدی نیست که توی یک تیم با کیمی بشه باهم مقایسشون کرد.. تصور مقایسه کیمی و ولتری مضحکه.کیمی با مرسدس پیست و رنده میکنه.همینطوری ک با این آلفا با موتور فوق افتضاح فراری تو جفت تمرینها بالاتر از هم لکلرک هم فتل بود.برای اونهایی ک در مورد سریع بودن کیمی ب شک افتادن
  پس ایمان بیاورید…