فرمول یک ایران – تیم فرمول یک ویلیامز پس از آنکه از رسیدن به مرحله سوم تعیین خط مسابقه دوم فرمول یک اتریش تنها به خاطر یک دهم ثانیه جا ماند احساس ناامیدی و ناراحتی کرد.

جورج راسل با یک عملکرد خارق العاده توانست برای اولین بار توانست به مرحله دوم تعیین خط راه پیدا کند. دیو رابسون مدیر عملکرد خودرو تیم ویلیامز می گوید که از اینکه شانس رسیدن به مرحله سوم تعیین خط را از دست داده اند ناراحت است:

ما در واقع در مرحله دوم تعیین خط روی پیت وال گفتیم که ما نیاز داریم که ورود به مرحله سوم را بررسی کنیم. مشخصا این هدف ما بود ولی از آن طرف هم ما نمی خواستیم این واقعیت را نادیده بگیریم که ما هنوز در حال جنگ برای رده های 11، 12، 13 که برای فردا(روز مسابقه) واقعا ارزشمند خواهد بود هستیم و بله واقعا اعصاب خورد کن هست که با چنین فاصله کمی این فرصت را از دست دادیم.

اما من فکر می کنم وقتیکه دوباره این موضوع را بازبینی که کردیم و این کار را هم به طور کامل در شروع هفته انجام خواهیم، باور دارم که ما هر کاری که می توانستیم انجام بدهیم را انجام دادیم. جورج موقعیت خوبی داشت و ما نیز قدرت موتور را در زمان درست بالا بردیم و باید در نظر داشت که ما نمی توانیم از بالاترین قدرت موتور در هر دور استفاده کنیم چون باتری خالی می کند بنابراین فکر می کنم که ما زمانبندی درستی داشتیم.

البته در چنین شرایطی من مطمئنم که جورج می داند در کجا ها می توانست کمی زمان بیشتری را به دست بیاورد و ما نیز مطمئنا در مورد تایرها می توانستیم کار بهتری را انجام دهیم. بنابراین ناراحت کننده است اما من فکر می کنم که در کل ما با چیزی که داشتیم کارمان را خیلی خوب انجام دادیم.

جورج راسل و تیم ویلیامز

جورج راسل و تیم ویلیامز

جورج راسل نیز که از عملکرد خودش لذت برده بود بیان کرد:

من روی ابرها هستم الان. اصلا انتظار چنین چیزی را نداشتم. ما با رسیدن فقط به مرحله دوم تعیین خط هم خوشحال بودیم، اگر شما قبل از هفته قبل به من می گفتید که ما تنها 0.1 ثانیه با رسیدن به مرحله سوم فاصله داریم، من اصلا حرفتان را باور نمی کردم.

من واقعا روی پیست حال کردم و برای تمام بچه های تیم خوش حالم. این واقعا سرعت ما نیست اما برای تمام سخت کوشی های مکانیک ها مهندس ها که همیشه هر هفته به سر کار می آیند و چنین نتیجه ای را کسب کنند، واقعا تزریق انرژی خوبی برای همه ما بود.

3 دیدگاه

 1. alireza_h

  1

  0

  یعنی مسئله آیرودینامیک و ست‌آپ‌ها اینقدر تعیین کننده‌ست که مرسدس و ویلیامز با پاورپوینت یکسان، یکیش با فاصله در صدر قرار داره و دیگری با فاصله در قعر؟!

  • makan mohsenpour

   2

   0

   دقیقا همینطوره.
   تیمی که بتونه بیشتر هزینه کنه و بهتر شاسی طراحی کنه، از دل یک موتور متوسط رو به بالا هم میتونه ماشین رقابتی بکشه بیرون.
   مثل سالهایی که ردبول از موتور رنو استفاده میکرد، یا همین مکلارن امسال.

دیدگاه خود را بیان کنید