فرمول یک ایران – مدیر تیم فرمول یک هاس، گونتر استاینر بیان کرده که مدیر کمپانی هاس، جین هاس تصمیم می گیرد که تیم فرمول یک این کمپانی بر اساس توافقنامه تجاری جدید در این ورزش بماند یا نه و براساس سقف بودجه تصمیم گیری نمی کند.

به علت شیوع ویروس همه گیر کرونا، شرایط اقتصادی سختی برای تیم های حاضر در فرمول یک ایجاد شد و فشار های زیادی برای تغییرات گسترده قوانین در نقاط مختلف این ورزش اعمال شد. یکی از این تغییرات، کاهش سقف بودجه از 175 میلیون دلار به 145 میلیون دلار برای فصل بعدی فرمول یک است.

اما این تغییرات اقتصادی نیستند که تضمین کننده حضور هاس در فرمول یک هستند. جین هاس می خواهد ببیند که توافقنامه تجاری جدید که سال بعد اجرایی می شود چطوری کار می کند و بعد برای آینده این تیم در فرمول یک تصمیم گیری کند.

رومن گروژان و دنیل ریکاردو - بحرین 2019

هاس و رنو

گونتر استاینر اذعان کرد:

فرمول یک، واکنش خوبی را نسبت به شرایط سخت ایجاد شده نشان داد و با طرحی که برای همه در بلند مدت مفید است به میدان آمد.

جین هاس خوش حال و راضی است ولی سقف بودجه ای که تصویب شده هیچ تاثیری روی او ندارد زیراکه ما همین الان هم کمتر از آن حد داریم هزینه می کنیم. چیزی که او لازم دارد ببیند توافقنامه تجاری جدید است که ما باید در فصل بعد داشته باشیم و طبق آن، توزیع سرمایه عادلانه تری را بین تیم ها خواهیم داشت.

این فرصتی برای تغییر است، شرایطی که الان داریم اگر برای شش ماه مسابقه ندادن ادامه پیدا کند نیمی از تیم ها در خطر نابودی قرار می گیرند. به این خاطر که مطمئنا، اگر چیزی به مانند این (کرونا)، در پنج سال آینده رخ دهد و چیزی تغییر نکند، دفعه بعدی آنها هستند که تغییر می کنند.

چیزی که همه ما می خواهیم و احتیاج داریم این است که دوباره مسابقه دهیم. ما کرکره کارخانه هایمان را از این هفته بالا دادیم، به خاطر اینکه ما بین اولین تیم هایی بودیم که بلافاصله پس از استرالیا کارخانه هایمان را تعطیل کردیم، الان امکان بازگشایی را داریم.

ما داریم افراد را شیفتی برمی گردانیم تا از ایمنی و فاصله اجتماعی آنها اطمینان حاصل کنیم و همینطور برخی از افراد نیز در مرخصی به سر می برند.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید