مجله خودرو ایران – مرسدس آ ام گ تأیید کرده است که نسخه های کوپه و کابریولت از کلاس E که اخیراً فیس لیفت شده، شامل E63 نمی شود. مدیر محصولات کلاس E مرسدس در مصاحبه  ای تایید کرد که از مرسدس آ ام گ E63 کوپه و کابریولت جدید خبری نخواهد بود.

آندره رولاند، مدیر محصولات کلاس E مرسدس گفت:

در حال حاضر کوپه و کابریولت را در نسخه E53 ارائه می دهیم و با همین فیس لیفت ادامه خواهیم داد. ما پیشرانه V8 را در کوپه و کابریولت ارائه نمی دهیم.

خوشبختانه انواع سدان و استیشن کلاس E (که هر دو در ماه مارس رونمایی شده بودند) هنوز هم موتورهای V8 توربوشارژ را دریافت می کنند و مرسدس تأیید کرده است که از این موارد در آینده بسیار نزدیک رونمایی می شود.

مرسدس E63S

مرسدس E63

مرسدس E53 با 429 اسب بخار و 0-100 در 4.4 ثانیه

البته E53 کند نیست، 429 اسب بخار و گشتاور 384 پوند-فوت (با افزایش الکترونیکی) در کوپه به مدت 4.4 ثانیه به سرعت 0-100 کیلومتر بر ساعت و در کابریولت به مدت 4.6 ثانیه به این سرعت می رسد.

بعلاوه اکنون نسخه E53، پکیج “آ ام گ دینامیک پلاس” را دریافت می کند، که در واقع به معنی دریافت کالیپر قرمز ترمز و حالت مهم “دریفت مود” است، به نحوی که می توان 100 درصد گشتاور را به چرخ های عقب ارسال کرد. این قبلاً برای مدل های هشت سیلندر آ ام گ بکار می رفت و در E53 در دسترس نبود.

در حال حاضر گزینه پکیج “آ ام گ درایو” نیز وجود دارد که حداکثر سرعت 53 را از 250 کیلومتر در ساعت، به 270 کیلومتر در ساعت افزایش می دهد. با این حال، هنوز V8 نیست.

و البته یک چیز دیگر، انواع پلاگین های هایبرید از سدان و استیشن های آپدیت شده کلاس E، همچنین شامل نسخه های کوپه و کابریولت نمی شود، البته باید گفت که هنوز هم V8 نیست….