مجله خودرو ایران – خودروساز فرانسوی، رنو در روز جمعه اعلام کرده است که قصد دارد تا برای تزریق سودآوری و تحمل کردن سقوط میزان فروش، 15 هزار نفر از کارکنان خودش را در مقیاس جهانی اخراج کند.

4500 شغل در فرانسه از بین می رود که البته طبق گفته نماینده حزب دموکرات کارگر فرانک داوت، درصد عظیمی از این افراد طبق یک برنامه خروج داوطلبانه و بازنشستگی می باشد. برکناری این همه به طور کل، 10 درصد از 180 هزار نیروی جهانی رنو را تحت تاثیر قرار می دهد. این کمپانی فقط 48500 نفر در فرانسه نیرو دارد:

آنها روی این واقعیت که همه چیز مورد بحث و مذاکره قرار می گیرد پافشاری کرده اند.

داوت چنین حرفی زده و اضافه کرده که اتحادیه و ایالت، در مورد از دست رفتن شغل های احتمالی در فرانسه حتما بحث می کنند.

رنو از اینکه به این مسئله پاسخی دهد سرباز زده است. این خودروساز این طرح صرفه جویی در هزینه را امضا کرده و در روز پنجشنبه اجرایی کرده است. گروه فرانسوی که مالکیت 15 درصدی دولتی نیز دارد در ماه های ابتدایی سال پس از زیانی که دید، بیان کرد که هیچ تابویی در کم کردن 2 میلیارد دلار از هزینه هایش ندارد. این مسئله نگرانی هایی را برای برخی از کارخانه هایشان به همراه داشته مخصوصا در فرانسه که تایید چنین کاری حساسیت سیاسی را در پی دارد.

دولت فرانسه اعلام کرد که طرح وام 5 میلیارد یورویی به رنو تا زمانی که مدیریت و اتحادیه صحبت هایشان را در مورد نیروی کار فرانسوی و کارخانه های موجود در فرانسه به پایان نرسانیده باشند را امضا نمی کند، وامی که قرار بود به کمک رنو در رویارویی با ویروس همه گیر کرونا بیاید.

ویروس کرونا، مشکلات کمپانی رنو که در فروش خودرو را داشت را دو چندان کرد. برنامه های احتمالی برای سرمایه گذاری رنو در مراکش و رومانی به احتمال قطع به یقین لغو می شوند و طبق گزارشات منتشر شده تولید خودرو در این کمپانی در مقیاس جهانی می تواند از 4 میلیون عدد به 3.3 میلیون برسد.

نیسان، شریک تجاری رنو نیز برنامه های عظیمی را برای کاهش هزینه های خودش دارد.

رنو اعلام کرده است که برنامه فرمول یک آنها فعلا تحت تاثیر این موضوع قرار نمی گیرد و آنها می خواهند در آینده حضور داشته باشند و ادامه دهند.

دیدگاه خود را بیان کنید