فرمول یک ایران – تیم های فرمول یک با هدف تضمین آینده این ورزش در پی همه گیر شدن ویروس کرونا، با کاهش سقف بودجه و تغییرات قوانین، طی یک رای گیری الکترونیکی موافقت کردند.

تیم ها با کاهش سقف بودجه برای سال آینده به 145 میلیون دلار موافقت کردند که ممکن است برای فصل 2022 این رقم به 140 میلیون دلار کاهش یابد و در بازه 2023-25، دوباره این عدد به 135 دلار کاهش پیدا کند.

البته قابل ذکر است که تایید نهایی این تغییرات باید در فدراسیون جهانی اتومبیلرانی و شورای جهانی ورزش های موتوری (WMSC) به تصویب برسد تا شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

طبق قوانین اضطراری که فدراسیون جهانی اتومبیلرانی در نظر گرفته، این فدراسیون می تواند با توجه به اهمیت موضوع و تضمین آینده فرمول یک، طرح های پیشنهادی را بدون در نظر گرفتن موافقت همه تیم ها، تایید و تصویب کند.

چیس کری، ژان تاد و مارکو ترونکتی پروورا - معرفی لاستیک 18 اینچی 2021

چیس کری، ژان تاد و مارکو ترونکتی پروورا

قوانین جدیدی که ممکن است شاهد آن باشیم…

فرای سقف بودجه، تیم ها برای یک سری تغییراتی در قوانین به منظور کاهش هزینه ها، رای گیری کرده اند. در طی بلند مدت، یک طرح انقلابی برای توسعه آیرودینامیکی به کار گرفته می شود که در این سیستم، ضعیف ترین تیم ها اجازه دارند که نسبت به تیم های قدرتمند تر و موفق تر از زمان بیشتری برای استفاده از تونل باد و توسعه محاسبات CFD خود بهره مند باشند، با امید به اینکه این اقدامات تیم ها را به هم نزدیک تر کند.

تیم ها قرار است در مورد ایده استفاده از قطعاتی که جزئیاتشان برای همه آشکار است و دانش ساخت یک سری سیستم های استاندارد به مانند ستون فرمان یا پدال ها را به اشتراک بگذارند تا تیم های کوچکتر از هزینه های تحقیقاتی و توسعه ای خود بکاهند.

یک دیدگاه

  1. SADEGH 16

    3

    0

    فکر نکنم تیم های رده پایین با این قوانین بتونن به بالا رده ها نزدیک آنچنانی بشن.ولی برای شروع قوانین به نظرم میتونه حرکت رو به جلویی باشه.
    #همچنان در حسرت start

دیدگاه خود را بیان کنید