فرمول یک ایران – مذاکرات مدیران پیست هوکنهایم با لیبرتی مدیا سرعت بیشتری گرفته است چراکه دولت بریتانیا قوانین سختگیرانه‌ای برای ورود به این کشور در نظر گرفته و احتمالا استثنائی هم برای فرمول یک وجود نخواهد داشت.

فرمول یک مدت نسبتا طولانی است که با دولت بریتانیا در حال مذاکره است که بتواند پرسنل خودش را بدون در نظر گرفتن 14 روز قرنطینه وارد این کشور کند. هرچند که به نظر می‌رسد تا به این لحظه پیشرفتی حاصل نشده است.

افراد انگشت‌شماری توانسته‌اند مجوز ورود به بریتانیا را بدون 14 روز قرنطینه کسب کنند و فرمول یک در این لیست قرار ندارد. از طرفی لیبرتی مدیا هم اعلام کرده است که برگزاری رقابت سیلوراستون با وجود 14 روز قرنطینه پرسنل غیر ممکن است:

اگر قرار است تمامی ورزش‌های حرفه‌ای به حالت عادی خود برگردند، باید شرایط خاصی را در نظر گرفت.

14 روز قرنطینه برگزاری گرندپری بریتانیا را غیر ممکن می‌کند و تاثیر بسیار بزرگی روی کارهای وابسته به این رقابت خواهد داشت.

با وجود شرایط فعلی، فرمول یک نمی‌خواهد سیلوراستون را از دست بدهد و امیدوار است به همراه مدیران پیست بتواند راه‌حل مناسبی پیدا کند. استوارت پرینگل مدیر پیست سیلوراستون در این باره گفت:

من مطئن شدم که دولت اهمیت این موضوع را درک کرده باشد.

من به پیدا شدن راه‌حل مناسب خوش‌بین هستم. همچنین کاملا از شرایط پیچیده‌ای که باید هرچه سریع‌تر حل شوند، آگاه هستم. این کار خوشایندی نیست.

شرایط و قوانین مربوط به کرونا هر سه هفته یکبار در بریتانیا به‌روز می‌شود و ممکن است قانون 14 روز قرنطینه با سخت‌گیری کمتری انجام شود اما با وجود تقویم فشرده فصل 2020 فرمول یک، لیبرتی مدیا و سیلوراستون نمی‌خواهند ریسک کنند و در حال حاضر هیچ تضمینی برای برگزاری گرندپری بریتانیا ندارند.

این قانون دولت بریتانیا مشکل دیگری هم به وجود آورده است. هفت تیم از ده تیم فرمول یک در بریتانیا حضور دارند و بازگشت اعضای این تیم‌ها پس از برگزاری رقابت‌ها، تقریبا غیرممکن است.

تنها راه‌حل فعلی این است که رقابت‌ها سه یا چهار هفته ادامه داشته باشند و پس از آن یک استراحت دو هفته‌ای وجود داشته باشد که تیم‌ها بتوانند به بریتانیا برگردند.

پیست هوکنهایم از نمای تماشاگران - گرندپری آلمان 2018

پیست هوکنهایم از نمای تماشاگران – گرندپری آلمان 2018

مذاکرات میان هوکنهایم و فرمول یک با سرعت بیشتری دنبال می‌شود

با وجود شرایط نامعلوم سیلوراستون، فرمول یک به مذاکراتش با هوکنهایم سرعت بیشتری داده است و در طول هفته‌های اخیر صحبت‌هایی در رابطه با جایگزین شدن این پیست با سیلوراستون مطرح شده است.

جورن تسک مدیر پیست هوکنهایم تاکید کرد که سرعت مذاکراتشان با فرمول یک افزایش یافته است و حالا روی مسائل کلیدی تاکید کرده‌اند:

این درست است که ما در حال مذاکره با فرمول یک هستیم. صحبت‌های عادی ما تغییر کرده است و حالا در حال نهایی کردن مسائل هستیم.

ما در حال نهایی کردن مسائلی همچون گرفتن تاییدیه، شرایط شیوع ویروس، آمادگی پیست و مهم‌تر از همه، مسائل مالی هستیم. تمامی این مسائل اهمیت زیادی دارند.

ما نمی‌توانیم هیچ ریسک مالی در رابطه با برگزاری فرمول یک داشته باشیم. ما روی این موضوع تاکید داریم و من باید تاکید بیشتری کنم که با وجود شرایط امسال، ما باید درآمد داشته باشیم. چاره دیگری نداریم.

ما چندین ماه است که نتوانسته‌ایم رقابت مناسبی را برگزار کنیم. باید این موضوع را جبران کنیم به همین دلیل زمانی که فرمول یک برگزار می‌شود، ما باید کمی درآمد داشته باشیم تا انجام آن معنی داشته باشد.

در ادامه جورن تسک به این موضوع اشاره کرد که قوانین سخت‌گیرانه بریتانیا به بازگشت هوکنهایم کمک کرده است اما این لزوما به معنی جایگزینی سیلوراستون با هوکنهایم نیست:

این مشخص است که شرایط سیاسی و قوانین قرنطینه روی تمام تقویم اروپا تاثیر می‌گذارد و مشخصا روی ما هم تاثیر دارد.

اما این به آن معنا نیست که در صورت برگزاری گرندپری بریتانیا، رقابت هوکنهایم کنسل خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. ARA$H

    1

    0

    مطمئنن فرمول یک حتی اگه درآمدش هم کاهش پیدا کنه یک پیست آلمان حضور داره
    چون آلمان از محدود کشور هایی هست که کرونا رو تحته کنترل دارن

دیدگاه خود را بیان کنید