مجله خودرو ایران – یک سال پیش اعلام شد که تمامی خودرو های ولوو برای ایمنی به سرعت 180 کیلومتر بر ساعت (112 مایل/ساعت) محدود خواهند شد و حالا این مهم عملی شده است.

امروز، فردا یا در واقع در هر زمانی در آینده ماشین ولوو بخرید، به طور خودکار به سرعت 180 کیلومتر/ساعت در ساعت محدود می شوید، زیرا این شرکت سوئدی وعده های سال گذشته را برای محدود کردن سرعت بالای همه خودروهای جدید خود را عملی کرده است.

سرعت دلیل اصلی تصادفات جاده ای

البته همه این کارها به اسم ایمنی بوده و هدف ولوو این است که مردم را از مرگ و یا صدمات جدی در تصادفات رانندگی حفظ کند. در بیانیه ای، این شرکت توضیح می دهد که سرعت یکی از “شایع ترین دلایل تلفات در جاده” است، و این که “به طور متوسط ​​مردم درک کمی  از خطرات ناشی از سرعت زیاد دارند” و همین باعث می شود که سریع رانندگی کنند. ولوو گفت:

بالاتر از بعضی سرعت ها، تکنولوژی ایمنی درون خودرو و طراحی زیرساخت های هوشمند دیگر به اندازه کافی برای جلوگیری از صدمات شدید و تلفات در صورت تصادف کافی نیستند.

بنابراین تصمیم گرفته شده است تا حداکثر سرعت کلیه محصولات ولوو (غیر پول استارها) ساخته شده از این پس به 112 مایل در ساعت یا 180 کیلومتر در ساعت محدود شود.

ولوو خودرو های الکتریکی می سازد

ولوو

کلید مراقبت ولوو

علاوه بر این، کلیه ولوو های جدید، در حال حاضر با “کلید مراقبت” قابل برنامه ریزی همراه خواهند بود، و به صاحبان این امکان را می دهد که محدودیت های سرعت خود را شدیدتر از قبل تعیین کنند، به عنوان مثال وقتی که می خواهند ماشین را به بچه های نوجوان خود قرض دهند، می توانند چنین تغییراتی را روی حداکثر سرعت خودرو اعمال کنند.

ولوو اذعان می کند که این سیاست جدید تا حدودی بحث برانگیز است، به طوری که برخی “حقوق خودروسازان را برای اعمال چنین محدودیت هایی زیر سؤال می برند”.

با این حال، آنها گفته اند كه این یک وظیفه برای آنهاست که “همچنان به عنوان یک کمپانی پیشگام، در پیرامون حقوق و تعهدات خودروسازان اقدام كند تا در نهایت به ایمنی خودروها ختم شود، حتی اگر این به معنای از دست دادن مشتریان باشد”.

مالین اکوهم، رئیس مرکز ایمنی خودروسازی ولوو می گوید:

ما معتقدیم که یک خودروساز مسئولیت کمک به بهبود ایمنی جاده ای را دارد. تكنولوژی محدود كننده سرعت ما، و گفتگوی آغاز شده با این تفكر متناسب است.