فرمول یک ایران – مدیر تیم فرمول یک فراری، متیا بینوتو تایید کرده است که تیم فراری در حال ارزیابی برای ورود به رقابت های ایندی کار در آینده می باشد.

بینوتو پیشتر در مورد سقف بودجه فرمول یک هشدار داده بود که اگر این سقف بودجه بیش از اندازه کاهش یابد و زیر 145 میلیون دلار قرار بگیرد، فراری مجبور می شود که گزینه ورود به رقابت های دیگر را در نظر بگیرد. بینوتو بیان کرد که تیم فراری در نتیجه سقف بودجه که قرار بود روی 175 میلیون دلار قرار بگیرد و شرایط طور دیگری دارد رقم می خورد” در حال مرور سازمان خودش” می باشد.
متیا پیشنهاد داد که فراری قصد دارد به رقابت های ایندی کار علاوه بر برنامه فرمول یک، ورود کند تا جلوی اخراج کارکنان خودش بابت کاهش سقف بودجه را بگیرد. بینوتو می گوید:

به عنوان فراری ما نسبت به کارکنانمان احساس مسئولیت اجتماعی بزرگی را داریم و در مورد آینده آنها نگرانیم. به همین خاطر است که ما داریم به دنبال رقابت های دیگری در کنار برنامه فرمول یک خودمان می باشیم به مانند ایندی کار و ما در نهایت تلاش می کنیم که بهترین تصمیم را بگیریم. (این تصمیم) در کنار برنامه فرمول یک ما که بخشی از تاریخ ما هست قرار می گیرد.

فراری - جشن هفتاد سالگی (فصل2017)

فراری – جشن هفتاد سالگی (فصل2017)

فراری تنها تیمی است که در تمامی فصل های فرمول یک رقابت کرده است، البته نمی توان گفت که از هفتاد سال پیش تا به الان که مسابقات فرمول یک برگزار می شود فراری در تمام مسابقات شرکت کرده است.
ایندی کار از لحاظ تکنولوژیکی نسبت به فرمول یک به مراتب محدود تر است. تیم ها فقط از شاسی های دلارا استفاده می کنند. دو سازنده موتور نیز در حال حاضر در ایندی کار وجود دارند، هوندا و شورولت. این دو سازنده، موتور های 2.2 لیتری 6 سیلندر خورجینی مجهز به دو توربو و بدون هیچ قطعه هایبریدی را در اختیار تیم ها قرار می دهند. تکنولوژی هایبرید قرار است که در فصل 2022 رقابت های ایندی کار معرفی شود.

در اواسط دهه 80 میلادی، بنیانگذار فراری، انزو فراری رسما بابت بحث هایی در مورد قوانین آینده فرمول یک تهدید کرده بود که به مسابقات ایندی کار وارد خواهد شد. تیم فراری حتی خودرویی به نام فراری 637 را نیز برای این مسابقات با توجه به قوانین ایندی کار طراحی کرد ولی هیچوقت این خودرو مسابقه نداد.

6 دیدگاه

 1. Ali seb

  4

  2

  خب پس یه احتمال دیگه رو هم میتونیم اضافه کنیم اینکه سب بعد 2020 به تیم ایندی کار فراری بپیونده
  خودم بشخصه دوست ندارم این اتفاق بیفته
  خدا کنه تو فرمول یک بمونه

 2. محمد

  3

  0

  کلاس هایپرکار لمانز قرار بود از 2020 شروع به کار کنه بجای LMP1 ، چرا نمیره تو این رشته؟
  معدود شرکتی اندازه فراری تو ساخت هایپرکار مهارت داره.

 3. نصرت

  2

  0

  این حرفا که داره میزنه فقط حرف قشنگه اصل مطلب درامده،هرجا تو ورزش اسم آمریکا اومد شک نکنید صحبت از کلی پوله تبلیغاته،مثل منچستر
  از رفتن سب هم تعجب نمیکنم چون همه توجه ها رو میبره رو ایندی
  بکامم میتونست بره لیگ کرواسی یا فرانسه که خیلی قوی ترن ازلیگ ام ال اس آمریکا ولی…

 4. نصرت

  2

  0

  شک نکنید خیلی تصمیم ها گرفته شده ولی اعلام نمیکنن تا هم یکسره تو اخبار باشن و هم کسی سکته نکنه
  هر روز میان یک توییت میزنن تا تصمیم نهایی مشخص بشه
  بنده های خدا کارکنان شدن بهانه واسه تصمیات کمپانی!
  اصلا کسی که تو رزومه اش اسم فراری باشه رو زمین میمونه مگه؟

دیدگاه خود را بیان کنید