فرمول یک ایران – امروز فرمول یک از همیشه دورتر از برنی اکلستون است و شایعات درباره ی فروش سهام این رقابت به شرکت دارک ویدر تیتر تمام رسانه های فرمول یک را گرفته است.

شرکت رسانه ای جان مالون هم از اوایل هفته به دنبال سرمایه گذاری در فرمول یک است و با شرکت کپیتال پارتنرز مذاکراتی داشته است.

به گزارش گاردین و اسکای نیوز جان مالون ابتدا می خواهد 20 درصد از سهام را خریداری کند. با وجود این شایعات مدیریت برنی اکلستون بر فرمول یک از همیشه متزلزل تر است و با این که خود برنی تمام شایعات را تکذیب کرده است اما منابع رسانه های معتبر اینگونه تصور نمی کنند. چیس کِیری مدیر غیراجرایی اسکای به احتمال زیاد ریاست فرمول یک را برعهده بگیرد.

برنی می ماند یا می رود؟

در حال حاضر شایعات واقعی تر از همیشه به نظر می رسد اما برنی مردی است که طی چهار دهه ریاست فرمول یک را برعهده داشته است و نمی شود یک شبه نفوذ او در فرمول یک را از بین برد. اما قطعا در صورت جا به جایی سهام ها تسلط برنی مانند گذشته نخواهد بود.

مالکان جدید؟

معامله نزدیک است اما چگونگی آن به تصمیم دونالد مکنزی ریاست شرکت کپیتال پارتنرز وابسته است. مکنزی نفوذ زیادی در فرمول یک دارد و البته از علاقه مندان به این ورزش است – قهرمان او جیم کلارک است – و البته مکنزی علاقه ی زیادی به فروش ندارد.

چه کسی خریدار است؟

شرکت رسانه ای جان مالون بیشترین شانس خرید را دارد و احتمالا با 8.5 بیلیون دلار این کار را عملی کنند. مالون علاقه ی زیادی به خرید دارد و معتقد است که می تواند امپراطوری فرمول یک را از همیشه گسترده تر کند. اما در کنار مالون خریدارهای دیگری هم فعالیت می کنند، استفان روس مدیر شرکت میامی دلفینز علاقه مند است و البته سرمایه گذارهایی از قطر و چین.

چه موانعی بر سر راه معامله قرار دارند؟

این فقط یک مبلغ نیست و خیلی از تیم ها پشت برنی قرار دارند. چندی پیش مدیران تیم های ردبول و مرسدس در حمایت از برنی صحبت کردند و پشت او ایستادند. البته که برنی کمتر از همیشه از سوی طرفداران فرمول یک حمایت می شود و برخی تصمیمات او، مرد 85 ساله را زیر سوال برده است.

5 دیدگاه

 1. reza

  0

  0

  بنده خدا تو اف یک حق آب و گل داره

 2. Sina j.v.n

  0

  0

  عمو برنی دیع وقتش هس که بری.
  با اون قوانین مسخره ای که تصویب میکردی هر روز و فرداش لغو میکردی همه طرفدار های فرمول 1 ازت متنفرن فک کنم.
  ولی بخاطر بعضی کار های مثبت که کردی در فرمول 1 ازت متشکریم.

  • محمد

   0

   0

   به Sina j.v.n
   برنی اکلستون مالک شرکت FOM هست. نه F1. شرکت FOM هم مالک حق پخش رسانه ای فرمول یکه. نه قانونگذار فرمول یک!
   ك”.
   قوانین فرمول یک از سوی شورای استراتژی فرمول یک که زیر مجموعه FIA هست تعیین و تصویب میشه. یعنی در حقیقت FIA قوانین رو وضع میکنه.

  • ali911

   0

   0

   خداحافظ پادشاه خورشید

 3. Walid

  0

  0

  برو چن تا دختر تور کن فرمولو بیخیال?? ولی دمش گرم که تا اینجا رسونده این ورزش دوس داشتنیو