فرمول یک ایران – راننده مکزیکی فورس ایندیا، سرجیو پرز ، بر این باور است که برای کسب مقام قهرمانی جهان باید از فورس ایندیا به تیمی با کیفیت تر کوچ کند.

با در نظر داشتن اینکه ویجی مالیا قرار داد سرجیو پرز با فورس ایندیا را تا پایان سال 2017 تمدید کرده است، چِکوی دوست داشتنی ما می‌گوید که هنوز آینده نامشخصی دارد.

راننده سابق مک‌لارن که چندی پیش گفته می‌شد از طرف ویلیامز و رنو پیشنهاداتی دارد به دنبال کسب قهرمانی جهان است و به نظر او راه دستیابی او به این مهم از فورس ایندیا نمی‌گذرد.

تصمیم گیری در این باره آسان نیست. هر اتفاقی که بیافتاد ویجی و کل تیم فوس ایندیا در قلبم باقی خواهند ماند. شاید اگر آن‌ها نبودند من دیگر در فرمول یک نبودم، آن‌ها مرا نجات دادند.

من می‌دانم که برای قهرمان شدن باید در تیمی باشم که برای قهرمانی بجنگد و بالای جدول باشد، شاید هم اصلا این فرصت را پیدا نکنم که در تیم بهتری رانندگی کنم.

سرجیو پرز در مک‌لارن

سرجیو پرز در مک‌لارن

پرز در هر 3 سال حضور خود در فورس ایندیا حداقل یک بار سکو را تجربه کرده، در فصل جاری هم در گرندپری های موناکو و آذربایجان رده سوم را کسب کرده. پرز اعتقاد دارد حضور کوتاه او در مک‌لارن و تجربه ای که در آنجا کسب کرده و گرندپری های زیادی که در قالب راننده فورس ایندیا پشت سر گذاشته، هر دو دلیلی برای این است که او می‌تواند در تیم های بزرگ هم رانندگی کند و به مقام قهرمانی جهان دست پیدا کند.

فکر می‌کنم یکی از بزرگترین امتیازاتی که دارم این است که تجربه حضور در تیم بزرگی همچون مک‌لارن را دارم و می‌دانم رانندگی در تیم های بزرگ چگونه است.

من در این سال ها تجربیات بسیار زیادی کسب کرده ام، می‌دانم چگونه باید یک تیم را رهبری کنم و این مزیت خیلی بزرگی است. حال می‌توانم به هم تیمی هایم انگیزه بدهم و آن ها تعامل بیشتری داشته باشم

من سرجیوی 3 سال پیش نیستم، نه تنها از لحاظ سنی بلکه از لحاظ رانندگی و نگاه به زندگی و ورزش به بلوغ رسیده ام.

البته سرجیو پرز 26 ساله رفتن خود را به تیم مورد نظرش را تضمینی برای قهرمان شدن نمی‌داند، به عقیده او خودش هم باید برای این مهم تلاش کند. وی افزود:

من در مک‌لارن رانندگی کردم، مک‌لارن از بزرگان فرمول یک است اما آن سال ماشینی که داشتم در حد و اندازه قهرمانی نبود.

اینکه در تیم بزرگی راننده کنم برای قهرمانی من تضمینی ندارد، هم تیم و هم خود من باید برای بهبود ماشین تلاش کنیم تا بتوانیم بیشترین بازده را از آن بگیریم و به سوی قهرمانی قدم برداریم.

چِکو هم اکنون با 48 امتیاز در رده هشتم رده‌بندی رانندگان قرار دارد، فورس ایندیا هم با 81 امتیاز پشت سر ویلیامز در رده 5 ام جدول رده بندی قرار گرفته است.

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید