Register

10 + یازده =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران –گرن توریسمو یکی از زیباترین خودروهایی است که تا به حال ساخته شده است. یک موتور قدرتمند، طراحی عالی، صدای گوش نواز و فضای داخلی زیبا از ویژگی هایی هستند که وقتی این نام را می شنویم به یادمان می آیند همچنین سیستم های لانچ کنترل و ” MC Start Strategy ” از مشخصات جدید ترین مدل آن هستند.

مازراتی گرن توریسمو 2018

مازراتی گرن توریسمو 2018

پیشرانه V8 تنفس طبیعی 4.7 لیتری در زیر کاپوت مازراتی گرن توریسمو قرار گرفته است که 454 اسب بخار قدرت و 530 نیوتون متر گشتاور تولید می کند. قدرت موتور توسط جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک به لاستیک ها پیرلی P-Zero در محور عقب منتقل می شود. شرکت معروف برمبو ترمزهای گرن توریسمو را ساخته و وظیفه مهار کردن آن را بر عهده گرفته است.

مازراتی گرن توریسمو 2018

تایر پیرلی و ترمز برمبو مازراتی گرن توریسمو 2018

در بخش آیرودینامیک مازراتی دماغه ماشین را تغییر داده است که باعث کاهش مقاومت گرن توریسمو در برابر مولکول های هوا شده است به گفته سازندگان این تغییر روی نیروی پایین برنده نیز تاثیر مثبت داشته است. همچنین اسپلیتر جلو و اسپویلر عقب از جنس فیبر کربن ساخته شده اند.

مازراتی گرن توریسمو 2018

نمای جلویی مازراتی گرن توریسمو 2018

هنگامی که دور موتور عدد 7500 دور در دقیقه را نشان میدهد صدای شگفت انگیزی می شنوید که تا آخر عمر فراموش نمی کنید، صدایی که به غرش یک بچه پلنگ وحشی شباهت دارد. اگر گرن توریسمو را در حالت اسپرت قرار دهید مانند خودرو های مسابقه ای در اگزوز آن انفجار رخ میدهد. به این خاطر که درحالت اسپرت علاوه بر افزایش تقویت پدال گاز، زمان تعویض روبه بالا دنده را %40 کوتاه تر میکند و شیر های مسیر موازی(by pass) درون انبار اگزوز را باز می کند، همچنین باعث می شود دود سریع تر تخلیه شود درنتیجه موتور بهتر کار می کند.

برای اینکه از سمفونی بیش تر لذت ببریم به جاده ای کوهستانی رفتیم و جعبه دنده را در حالت دستی قرار دادیم. در این حالت تعویض دنده ها بسیار سریع است اما کاهش دنده ها کمی از افزایش آنها آهسته تر انجام می شود.

هندلینگ ماشین درون پیچ ها فوق العاده است ولی ترمز ها به انداره قدرت موتور عالی نیستند. نیش ترمز اولیه خوب است اما همینطور که ترمزگیری ادامه می یابد به مرور روند کاهش سرعت افت می کند. سیستم تعلیق خوب عمل می کند و کمی احساس اسپرت بودن به شما می دهد و در پیچ های تند شما را درصندلی خودتان نگه می دارد.

مازراتی گرن توریسمو 2018

مازراتی گرن توریسمو 2018

فضای داخلی گرن توریسمو مکانی بسیار راحت و باشکوه است. ساعت آنالوگ بزرگتر شده است و چرم مرغوب در همه جای کنسول دیده می شود. تکه های چوب در کنار چرم و آلکانتارا احساس بی نظیری به شما می دهند. همچنین استفاده از فیبر کربن درفرمان، کنسول میانی، روی داشبورد، شیفترها و روی درب ها شما را به یاد خودروهای مسابقه ای می اندازد.

مازراتی گرن توریسمو 2018

داخل مازراتی گرن توریسمو 2018

سیستم اطاعات سرگرمی جدید که حالا خیلی سریع تر از قبل شده است برپایه فناوری “Uconnect” شرکت مادر یعنی فیات-کرایسلر است و با یک صفحه نمایش 8.4 اینچی لمسی در دسترس قراردارد. بلندگوهای استریو شرکت پر آوازه هارمون کاردون سیستم صوتی گرن توریسمو را تشکیل داده است. اندازه اهرم های تعویض دنده در پشت فرمان هم به بزرگی یک بومرنگ است. از آپشن ها ماشین میتوان به 16 گزینه رنگ بدنه، 13گزینه تریم داخلی، 14 مدل چرخ و 9 رنگ کالیپر اشاره کرد.

مازراتی گرن توریسمو 2018

ردیف عقب مازراتی گرن توریسمو 2018

این ماشین درست مثل استون مارتین ها شاید آخرین گرن توریسمو سنتی باشد. مدل بعدی ممکن است یک موتور V6 توربوشارژر یا حتی موتور الکتریکی داشته باشد. در نتیجه گرن توریسمو بعدی دیگر روح این خودرو را نخواهد داشت اما همانطور که می دانیم ایتالیایی ها از هر کس دیگری در ایجاد روح در یک ماشین بهتر هستند.

مازراتی گرن توریسمو 2018

مازراتی گرن توریسمو 2018

اگر شما سریع ترین ماشین دنیا را داشته باشید روزی مدلی سریع تر از آن خواهد آمد پس درمورد اینکه گرن توریسمو سریع ترین خودرو جهان نیست فکر نکنید بلکه در مورد روح، صدا، شتاب و طراحی آن فکر کنید و بدانید که شما با آن بیش ترین لذت از رانندگی را خواهید برد.