فرمول یک ایران – توتو ولف از تمایلش به بازگشت دوست خود، رابرت کوبیکا به فرمول یک گفته است.

راننده لهستانی با یک تصادف در مسابقه رالی در سال 2011، به شدت آسیب دید و دوران فرمول یک وی تحت الشعاع قرار گرفت. کوبیکا پیش از آن با تیم های رنو و بی ام و سائوبر، 76 گرندپری را آغاز کرده بود و سال 2008 موفق به بردن گرندپری کانادا شده بود.

شدت آسیب دست و بازوی کوبیکا به حدی بود که پزشکان بازگشت او به فرمول یک را نامحتمل می دانستند. هرچند او از آن زمان در مسابقات رالی ERC و WRC شرکت کرده و امسال نیز دو تست اختصاصی با رنو و در خودروی فرمول یکی سال 2012 گذراند.

توتو ولف در پرسش و پاسخی اینترنتی با هواداران مرسدس می گوید:

شنیده ام تست ها به خوبی پیش رفته اند. فکر می کنم او راه کنار آمدن با دستی که صد در صد آماده نیست را پیدا کرده است.

من از بازگشت او به فرمول یک خوشحال خواهم شد. او لیاقت آن را دارد.

او یکی از استعدادهایی است که نتوانست نشان دهد چه کارهایی می تواند انجام دهد. او آن پیروزی را به دست آورده بود؛ رو به رشد بود و سپس آن تصادف مزاحم در رالی رخ داد.

رابرت کوبیکا

رابرت کوبیکا

شایعاتی مبنی بر حضور کوبیکا در یک خودروی سال 2017 در مجارستان مطرح شده است. این حضور ممکن است  در تمرین های پیش از مسابقه اصلی باشد یا ممکن است در تست های رسمی میان فصل باشد.

رنو هنوز چیزی در مورد این شایعه نگفته است. ولف نیز نظر خود را در مورد آمادگی فیزیکی کوبیکا برای چالش پیش رو بیان نکرد. رئیس مرسدس اضافه می کند:

او آماده است و روحیه خوبی دارد که مسئله خوشحال کننده ای است.

من رابرت را به خوبی می شناسم. با او از سال 2002 و از فرمول رنو آشنایی دارم. ما باهم برخورد داشتیم و با او لهستانی صحبت کردم. گفت و گوی جالبی داشتیم.

چند هفته پیش با آلدو [کاستا] در میلی میگلیا بودیم و پیش از کوه‌های ایتالیا در یک روستا توقف کرده بودیم و آنجا افراد زیادی می خواستند با ما سلفی بگیرند.

در آن میان یک نفر گفت:« لطفا، یک سلفی!» سرم را بالا آوردم و رابرت را دیدم. به او گفتم:« اینجا چه کار می کنی؟»

سپس به یک کافی شاپ رفتیم. خوشحال شدم که او را دیدم.

یک دیدگاه

  1. cfz

    2

    1

    امیدوارم ازین دست راننده ها بیشتر بشن کوبییکا واقعا راننده قابلی هست. حیف که دستش اینجوری شد امیدوارم که برگرده توی فرمولا و موفق باشه

دیدگاه خود را بیان کنید