موتو جی پی ایران – ولنتینو روسی تایید کرد که وی چه در شرایط خشک و چه در شرایط تر در پیست زاکسنرینگ شرایط دشواری در پیش رو دارد.

ولنتینو روسی تمرین روز جمعه را در رده های پانزدهم و شانزدهم به پایان رساند. تمرین نخست را با 0.936 ثانیه پشت آندره دویزیوسو نفر اول تمرین اول، دومین تمرین را 1.4 ثانیه پشت سر هکتور باربرا نفر اول تمرین دوم به پایان برد. که این به این معناست که ممکن است روسی در تعیین خط حتی به Q2 هم نرسد.

در عکس زیر ولنتینو روسی را در تمرین اول، در حالی که دچار مشکل مکانیکی شد می بینید که که مجبور شد با موتور خاموش به پیت بازگردد.

وانتینو روسی

وانتینو روسی

روسی گفت:

یک روز بسیار سخت، بسیار خسته کننده، چون هر دو شرایط تر و خشک برایم دشوار بود.

در شرایط خشک من بد نبودم، بویژه با تایرهای مدیوم، من حس کاملا خوبی داشتم. من یک مشکل مکانیکی با شاسی جدید داشتم، اما ما با دیگر موتور [با شاسی قدیمی] ادامه دادیم.

ولنتینو روسی با شاسی جدید موفق به کسب رده نخست گرندپری هلند شد.

تا قبل از ده دقیقه آخر سرعت کاملا خوب بود، زمانی که می خواستیم یک دور سریع بزنیم من هیچ حسی به تایر جلو نداشتم، من مشکل داشتم و نسبت به تایرهای هارد هم کندتر بودم.

کاملا خسته کننده بود، چون مهم بود ک در جمع ده نفر برتر بمانم تا بتوانم به Q2 راه بیابم.

در شرایط تر، من بیشتر خوش بین بودم، چون سال گذشته من خیلی قوی بودم، اما با آسفالت جدید ما مشکلاتی داریم. با بالانس موتور ما خوب نیستم و من همیشه خیلی کند هستم.

ما باید پیشرفت کنیم، در هر دو شرایط تر و خشک، چون در چنین شرایطی ما خیلی مشکل داریم.

[لازم به ذکر است روسی تمرین سوم را در رده ششم به پایان رساند.]

یک دیدگاه

 1. Peyman

  1

  1

  پول پوزیشن و برد راحت برای مارکز
  برای مسابقه فردا به روسی که امیدی نیست امیدوارم مارکز و ینالس باهم رقابت کنن
  تاالان اصلا با هم رقابتی نداشتن

دیدگاه خود را بیان کنید