مجله خودرو ایران – مرسدس AMG GT-R به تازگی راهش را به نمایشگاه های آمریکا باز کرده، اما ظاهرا خودروی بزرگتر و قدرتمند تری در پیست نوربرینگ دیده شده است!

تقریباً می دانیم که این خودرو AMG GT Black خواهد بود که رییس آ ام گ گفته است که در سال ۲۰۱۸، آماده ی فروش خواهد بود.اگر از تغییرات آیرودینامیکی، کاهش وزن و از ظاهر خشمگین ترش صرف نظر کنیم، خودرویی که در این عکس می بینید از GT-R هم عریض تر دیده می شود و می توانیم تیغه های ایرودینامیکی جدید در سپر جلوی خودرو و باله ی عقب بزرگ تری ببینیم.می توان پیش بینی کرد که این خودرو قدرت بیشتری خواهد داشت. موتور هشت سیلندر ۴ لیتری که مجهز به دو توربوشارژر است و دارای توان خروجی ۶۰۳ اسب بخار و گشتاور 900 نیوتن متر گشتاور که در آخرین نسخه خودرو‌های E63 و S63 به کار گرفته شده است و مطمئنا یک این چنین توانی برای خودرویی‌ مثل GT Black بیشتر هم خواهد شد.خودروی مرسدس AMG GT-R در حال حاضر سریع ترین خودروی دیفرانسیل عقب در پیست است و این ممکن در این صورت است که این خودرو دارای ۵۷۷ اسب بخار و گشتاور 700 نیوتن متر است.

 

رقیب اصلی این خودرو نیز پورشه  911GT2 RS  نسل جدید خواهد بود، تقریبا انواع مختلف سری 911 پورشه توسط AMG GT-R از دور خارج شده اند ، تعجبی نیست که با اضافه شدن سری جدید Black Series به خانواده AMG GT پرچم 911 ها به پایین کشیده شود.