مجله خودرو ایران – پس از چندین ماه بالاخره بی ام و تایید کرد که نسخه ای کوپه را به عنوان سری ۸ خود در سال ۲۰۱۸ معرفی خواهد کرد.نسخه کانسپت این خودرو در ۲۶ ماه می در نمایشگاه “Concorso d’Eleganza Villa d’Este” ایتالیا به نمایش عموم در خواهد آمد.

مدیر عامل بی ام و  هارالد کروگر امروز در گردهمایی سالیانه کمپانی بیان کرده است که ” بی ام و سری ۸ مطابق با رویگرد اصیل اسپرت کوپه ساخته خواهد شد که به مانند تحقق یک رویا می باشد.قطره ای از نهایت مهندسی خودرو ، ما می خواهیم که بی ام و سری ۸ پرچمداری برایمان باشد. می توانم امروز بگویم که این یک خودروی به واقع اسپرت لوکس می باشد.”

بی ام و همینطور تصویری را منتشر کرده است که در آن خودرویی با کاپوت دراز و بدنه ای عریض و پهن را در آن نشان داده است.اما هنوز خبری از زیر کاپوت این خودرو به بیرون درز نکرده است. بعضی از خبرنگاران نیز تصاویری از تست این خودرو در پیست نوربرگرینگ توسط بی ام و شکار کرده اند.

بی ام و سری 8

BMW 8 Series

بی ام و سری 8

BMW 8 Series

این سری می تواند پیشرانه ای مشترک با سری ۷ داشته باشد ، پیشرانه های احتمالی برای این خودرو به این شکل می باشد:

۳ لیتری ۶ سیلندر خطی مجهز به توربو شارژ  ، ۸ سیلندر خورجینی ۴٫۴ لیتری توربودوقلو  و ۱۲ سیلندر خورجینی ۶٫۶ لیتری توربو دوقلو . همچنین ام پاور هم این نوید را داده است که امکاناتی را برای این خودرو نیز در نظر گرفته است.از رقبای اصلی این خودرو می توان مرسدس بنز S کلاس کوپه و لکسوس LC 500 را نام برد.

بی ام و سری 8

BMW 8 Series

2 دیدگاه

 1. overtake

  7

  0

  واقعا حیف شد ب ام و با قدرتی که توی ساخت موتور داره از فرمول یک
  به عنوان تامین کننده موتور رفت

 2. Schumi 1

  3

  1

  فوق العادست