مجله خودرو ایران شرکت خودروسازی زنوو بعد از ۱۰ سال فعالیت در این صنعت برای پاس داشت این ثمره و تلاش خود اینک در هشتاد و هفتمین نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو از نسخه TS1 GT که نسخه‌ای بهبود یافته و ارتقا یافته‌ از ST1 ‌است، رونمایی کرده است.

زنوو ST1 در سال ۲۰۰۹ توسط این شرکت رونمایی شده بود.

جشن 10 سالگی زنوو در ژنو

Zenvo TS1 GT

اگر به یاد داشته باشید خودروی ST1 به اندازه کافی از جنون قدرت برخوردار بوده است ولی اینک زنوو این قول را داده است که TS1 GT به مراتب قدرتمندتر از پدر خودش باشد. این زنوو برای اینکه بتواند بیش از ۱۰۰۰ اسب قدرت تولید کند نیاز ندارد که به مانند بوگاتی مجهز به یک پیشرانه عظیم ۱۶ سیلندر W شکل باشد بلکه این خودرو از یک پیشرانه ۵٫۸ لیتری ۸ سیلندر V شکل مجهز به ۲ توربوشارژر استفاده می‌کند. نتیجه این اقدام تولید ۱۱۶۳ اسب قدرت و ۱۱۰۰ نیوتن‌متر گشتاور است. عمل تعویض دنده هم توسط یک جعبه دنده سکوئنشال ۷ سرعته انجام می گیرد.

جشن 10 سالگی زنوو در ژنو

Zenvo TS1 GT

این خودرو نه تنها قدرتمندتر از ST1 است بلکه ۱۰۰ کیلوگرم هم از آن سبکتر هست. این تغییر وزن در حالیکه این خودرو مجهز به پیشرانه‌ای به این قدرتمندی است فقط یک علت کاملا واضح دارد و آن هم داشتن چابکی، شتاب و سرعت بسیار بالا است. این خودرو در زمان ۲٫۸ ثانیه از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر رسیده و با رسیدن به بیشینه سرعت ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت تبدیل به یکی از کابوس‌های رقبای خود شده است.

با توجه به اینکه ST1 خود به تنهایی ۱۵ نسخه از آن تولید شده است و تنها نسخه موجود از TS1 GT فعلا در نمایشگاه ژنو می باشد، سوال اینجاست که شرکت زنوو چه تعداد از این خودروی جدید را با چه قیمتی عرضه خواهد کرد؟!

انتظار می‌رود با توجه به قیمت خرید فروش ۱٫۸ میلیون دلاری مدل ST1، مدل TS1 GT نیز قیمتی بالاتر از یک میلیون پوند داشته باشد.