فرمول یک ایران : کریستین هورنر مدیر فعلی تیم ردبول گفت : این بسیار هیجان انگیز است که فتل و همیلتون در غالب هم تیمی به رقایت پردازند اما بنظر من بعید است این اتفاق بیافتد .

وی افزود :

من خودم یکی از کسانی بودم که مرسدس را تشویق کردم تا همیلتون را به خدمت بگیرد اما فقط و فقط به یک دلیل که آن هم تضعیف مکلارن بود . آن موقع ما فتل را در اختیار داشتیم و جایی برای همیلتون در تیم ما نبود . خیلی هیجان انگیز است که بتوان دو قهرمان جهان را در یک تیم دید اما برای من تجسم آن کمی مشکل است . در این صورت بین دو راننده تفرقه می افتد چون فقط یک نفر می تواند پیروز باشد و دیگری چه بخواهد چه نخواهد بازنده است .

فتل و همیلتون در 7 دوره از 8 فصل گذشته مسابقات فرمول با یکدیگر مقایسه می شدند . از سال 2008 که فتل با ردبول قرمان جهان شد تا پارسال که همیلتون برای سومین بار کاپ قهرمانی را بالای سر برد . این مقایسه شباهت بسیار زیادی با رقایت آیرتون سنا و آلن فراست در دهه 1980 دارد . دو هم تیمی که آن سال ها در تیم مکلارن بودند .

همانطور که گفته شد هم تیمی بودن فتل و همیلتون بسیار هیجان بر انگیز و همچنین پر حاشیه خواهد بود در این صورت دو رقیب اصلی این روز ها یعنی فراری و مرسدس باید یکی از بهترین های خود را به دیگری بدهد که این امر بعید بنظر می رسد . همچنین تیمی دیگری هم از پس مدیریت همیلتون و فتل در یک زمان بر نمی آید چه از لحاظ مالی چه از لحاظ حواشی تیمی . کریستین هورنر نیز این امر را دشوار خواند.

با توجه به تست های پیش فصل و عملکرد رانندگان این فصل هم فتل , همیلتون و روزبرگ سه مدعی اصلی قهرمانی محسوب می شوند حال باید دید که این فصل کدامیک قهرمان خواهد شد ؟

گرچه حدس زدن آن پس از دو مسابقه اول چندان کار دشواری نخواهد بود .

دیدگاه خود را بیان کنید