فرمول یک ایران :  لوییس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس و قهرمان سه دوره مسابقات فرمول یک درباره قوانین جدید رادیوی تیم ها در فصل 2016 اظهار نگرانی کرد. در فصل 2016 تمامی گفتگو های داخل رادیو تیم ها ضبط می شود همچنین مهندسان اجازه گوشزد کردن اشتباهات فردی رانندگان را به آنها ندارند اما هشدار های امنیتی مانند داغ شدن بیش از اندازه موتور یا مشکلات فنی ماشین را می توانند به رانندگان بگویند تا در صورت نیاز راننده ماشین را به پیت استاپ هدایت کند .

از نظر لوییس همیلتون این تغییرات از لحاظ روحی برای راننده سخت خواهد بود اما باعث می شود که  باعث می شود رانندگان انعطاف پذیر تر شوند و به دنبال این باشند که ضعف های خود را بهبود بخشند. او در این باره گفت :

تغییراتی که در قوانین رادیو ها بوجود امده است تاثیر زیادی بر نحوه عملکرد رانندگان خواهد گذاشت و مجبور خواهند بود چیز های بیشتری را به خاطر بسپارند و بدون کمک از بیرون به رانندگی بپردازند. نکته مثبت این تغییرات اینجاست که تفاوت های بین رانندگان بیش از پیش مشخص شده و مسابقات را جذاب تر می کند .

همیلتون همچنین گفت که باید این تغییرات را در پیست مسابقه آزمود و دید که چه اثراتی را به دنبال دارد . وی افزود :

امیدوارم در فصل آتی رقابت بیشتری را از تیم های دیگر شاهد باشیم که هم مارا به چالش بکشد هم کمی هیجان فرمول یک را بیشتر از قبل کند .

همچنین سوالاتی درباره انگیزه لوییس همیلتون پرسیده شد که او در پاسخ چنین گفت :

وقتی به چهرا کارکنان تیمم نگاه میکنم انگیزه زیادی میگیرم و میدانم برای چی چیزی باید مبارزه کنم , هنوز چیز های زیادی برای نشان دادن دارم همانطور که در دو فصل گذشته از من دیده اید هر فصل چیز جدیدی برای نشان دادن داشته ام این فصل هم این روند را ادامه خواهم داد . بنظر من هر وقت انسانی فکر کند که کامل شده و دیگر چیزی برای بهبود بخشیدن ندارد همان لحظه است که شکست می خورد.

دیدگاه خود را بیان کنید