فرمول یک ایران – رانندگان فرمول یک در صورت خروج از محدوده پیست در پیچ های 4 و 11 پیست هانگارورینگ جریمه ی عبور از پیت استاپ دریافت می کنند.

محدوده ی پیست یکی از بحث های مهم حین مسابقه در ردبول رینگ و سیلوراستون نیز بود و فیا به دنبال تصمیم گیری بدون خطا است تا کسی نتواند با خروج از محدوده ی پیست سواستفاده کند. در این آخر هفته از سیستم الکترونیکی تشخیص خطا استفاده شده است و البته راننده ها به شکاف های این سیستم اعتراض داشتند.

سیستم الکترونیکی تشخیص خطا

سیستم الکترونیکی تشخیص خطا

فیا طی نامه ای به تیم ها اظهار داشته:

مطابق با ماده ی 27.4 قوانین ورزشی هر راننده ای که سه بار از این پیچ ها خارج شود پرچم سیاه و سفید به او نشان داده خواهد شد.

و اگر بار دیگر از محدوده خارج شود باید توسط ناظران رقابت بازپرسی شود و اگر دلیل منطقی برای خروج از پیست را نداشته باشد جریمه ی عبور از پیت استاپ را دریافت می کند.

فیا به دنبال تصمیم گیری بدون ضریب خطاست:

سیستم بعد از اینکه ماشین ها 20 سانتی متر از خط سفید عبور کردند جریمه را محاسبه می کند. هر دور ثبت شده با خروج از پیست نیز طبق ماده ی 12.3.1.d قوانین ورزشی محاسبه نخواهد شد.


One Response

قابل توجه تمام کاربران سایت فرمول یک ایران : از این پس جهت برخورد با کاربران متخلف جرایمی در نظر گرفته شده است که لازم است کاربران در هنگام ارسال دیدگاه خود نهایت دقت را فرمایند ، در بیان دیدگاه ها از توهین به دیگران و رانندگان و ... خودداری کنید ، در صورت مشاهده بدون در نظر گرفتن هر ملاکی IP فرد متخلف مسدود خواهد شد و دیگر نمیتواند وارد سایت شود .
  1. ناصر
    0
    0

    فرمول 1 داره به کجا میره … یبارکی یه ربات بسازن بشینه پشت فرمون

    پاسخ دادن

Leave a Reply

Your email address will not be published.