فرمول یک ایران – تیم اسکودریا فراری خبرهای مبنی بر تست چندین ایده جدید بر روی ماشین سال ۲۰۱۹ خود را تایید کرد.

با توجه به توقعاتی که از تیم فراری می رفت، آن ها نتوانستند در ابتدای فصل آنطور که باید با مرسدس رقابت کنند و تیم مرسدس در هر ۵ مسابقه اول رده یک و دو را کسب کرد. فراری برای طراحی بال جلو خود رویکردی متفاوتی را را نسبت به مرسدس پیش گرفته است. به طوری که مرسدس به دنبال داونفورس بیشتر اما فراری در پی پیدا کردن پایداری و بهره‌وری بیشتر در آیرودینامیک خودروی خود بوده است.

بیشتر بخوانید؛ خوب ها و بد های بال جلوی فراری SF90

مدیر تیم فراری، متیا بینوتو پس از گرندپری اسپانیا اعتراف کرد که فراری رویکرد اشتباهی را در پیش گرفته بود. وی افزود:

هفته پیش در تست بارسلونا و آنالیز هایی که در مارانلو انجام دادیم، فهمیدیم که لاستیک های امسال با آنچه که در فصل ۲۰۱۸ مورد استفاده قرار دادیم تفاوت بسیاری دارد و نیازمند آیرودینامیک و تنظیمات مکانیکی متفاوتی نسبت به آنچه که داریم است تا عملکرد بهتری داشته باشند.

ما در حال حاضر در مارانلو ایده های جدیدی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و به زودی آپدیت های جدیدی نیز ارائه خواهیم داد.

متیا بینوتو - مدیر فراری

متیا بینوتو – مدیر فراری

فراری از آپدیت های بزرگی در اسپانیا رونمایی کرد که هیچکدام عملکرد مورد انتظار را نداشتند، این درحالیست که این تیم در نظر دارد برای تمرین اول موناکو، آپدیت های جدید تری ارائه دهد. هرچند که آنها می‌دانند در پیستی مثل موناکو که تعیین خط تاثیر خیلی زیادی روی نتیجه کلی مسابقه دارد، جایی برای اشتباه ندارند. بینوتو در این باره می‌گوید:

این مسابقه کاملا متفاوت با ۵ مسابقه قبل است و نوع پیست به شکلی است که می‌تواند نتایج غیرقابل انتظاری را رقم بزند. مثل همیشه تعیین خط مهم ترین قسمت این گرندپری است، به این خاطر که سبقت گرفتن در این پیست تقریباً غیرممکن است.

فراری و مرسدس در حال حاضر با اختلاف ۹۶ امتیازی در جدول قهرمانی فصل ۲۰۱۹ به استقبال گرندپری موناکو می‌روند.

10 دیدگاه

 1. EnzO

  20

  4

  بنظرم باید کلا جلد(ازبال جلو تا باردبرجا و …) فراری عوض کنن ببینم چه میشه این تر زدین این فصل
  اینو امتحان کن جواب میگیرین تنها نکته قوت فراری اینه اخر نمیشه تو رده بندی!!
  شاید مسابقه ابوضبی دوم شدیم !!!!!!!!

 2. ....kh:n....

  21

  4

  واقعا تنها با رقابتی شدن فراری وردبول هیجان به فرمول یک برمیگرده.
  رقابت بوتاس وهمیلتون هیجان چندانی نداره هرکدوم پیچ اول را زود بگیره برندس.

  • تیرداد

   16

   12

   لاستیک های امسال با آنچه که در فصل ۲۰۱۸ مورد استفاده قرار دادیم تفاوت بسیاری دارد…..همین یه تیکه نشون دهنده نابغه بودن بینتو رو نشون میده بعد فنای فراری از استراتژیستها چه انتظاری دارن ?????

 3. Mahmoud

  19

  5

  باز خوبه متوجه اشتباهشون شدن و به قول خود بینوتو اگه پیدا بشه مشکل خیلی سریع حل میشه. خدا بگم چیکار نکنه این پیرلی رو که اومده لاستیکا رو اینجوری کرده کلا همه گند زدن. نمیدونم میشه امیدوار بود یا نه ولی از هیچ بهتره.

 4. Ferrari7

  13

  10

  سال گذشته بخاطر خصوصیات ماشین مرسدس دمای لاستیک ها بالا می‌رفت و لاستیک خوره بالا می‌رفت به همین خاطر اون رینگ‌ها رو مرسدس طراحی کرد که دمای لاستیک هارو متعادل کند و موفق هم شد ولی بعد از شکایت مکرر فرراری و اعمال فشار تو چند مسابقه آخر دیگه از اون رینگ‌ها استفاده نکردند و اون نتایج درخشان دیگه تکرار نشد.حالا امسال پیرلی لاستیک هارو جوری طراحی کرده که فقط مختص ماشین مرسدس و فقط خودرو اونا می‌تونه لاستیک هارو به دمای عملیاتی برسونه و نه تنها فرراری بلکه همه تیمها از این قضیه شاکی هستند(لاستیک‌های پیرلی) و فقط علت عملکرد ضعیف ردبول فرراری هاس در پیچ‌ها همین نرسیدن لاستیک‌های به دمای عملیاتی.
  ردبول بهترین متخصصین آیرودینامیک رو داره اونها هم تا اینجا نتونستن مشکل رو حل کنن ولی حتما زودتر از تیمهای دیگه این مشکل و حل میکنن

 5. MrdTheGreat

  8

  12

  متاسفانه با مقایسه زمانبندی های ۵ گرند پری اول به این نتیجه میرسیم که مسیر توسعه اتومبیل مرسدس و همینطور تصمیمات گاراژ و استراتژیست های این تیم تو سطح کاملا بالاتری نسبت به فراری و ردبول قرار داره، مدیریت فرمول یک فراری اصلا در اندازه های مرسدس نیست و این برای برندی مثل فراری تاسف باره با این گندی که زدن سال های طلایی فتل رو هم نابود کردن، راننده ای که اگر اتومبیلی در اندازه مرسدس داشته باشه میتونه همیلتونو کنار بزنه

دیدگاه خود را بیان کنید