فرمول یک ایرانمکس ورشتپن که در فصل 2019 پنجمین حضور خود در فرمول یک را تجربه می کند، ادعا می کند که هیچوقت مکس دیوانه “لقبی که بعضی از افراد به او داده اند : Mad Max” نبوده و همیشه قصد بدست آوردن بهترین نتایج را داشته است.

ورشتپن که هم اکنون 21 سال سن دارد، اولین بار با حضور در تیم توروروسو در فصل 2015 به فرمول یک پیوست و یک سال پس از آن به ردبول آمد و توانست اولین برد خود را در اسپانیا کسب کند و به جوان پیروز تاریخ فرمول یک تبدیل شود.

مکس که از اولین شروع خود تا به الان فراز و نشیب های زیادی را طی کرده از طرف طرفداران ورزش فرمول یک القاب زیادی را بدست آورده و عموما این القاب با هدف اینکه او راننده ایست که هیچ محدودیتی را در نظر نمی گیرد، شکل می گیرند. او در مصاحبه مطبوعاتی اینگونه بیان می کند:

این پنجمین فصل من است و من باید بالغتر رفتار کنم. من هیچوقت مکس دیوانه نبوده ام، من فقط مکسی بوده ام که دنبال بهترین نتیجه ممکن بود.

مکس ورشتپن و استبان اکون – گرندپری برزیل 2018

او در مورد حاشیه های پیرو اتفاقی که با استبان اکون در گرندپری برزیل و جریمه ای که به او تعلق گرفت نیز اینگونه پاسخ داد:

به عنوان یک راننده من همیشه همان فردی می مانم که بوده ام. من تلاش می کنم تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنم و علاقه ای به کسب دومی یا سومی ندارم.

من یک برنده ام! همیشه در هر مسابقه ای برای برد و پیروزی مسابقه می دهم. اگر برای قهرمانی جهان می جنگید گاهی اوقات نتیجه دومی هم کافیست مطمئنا! ولی من تا به الان در چنین موقعیتی قرار نگرفتم که بتوانم برای قهرمانی جهان رقابت کنم، برای همین هر وقت فرصت کسب برد و پیروزی را داشته باشم برای داشتنش می جنگم.

هدفم این است که من 15 سال در این ورزش بمانم که حال 11 سال ان باقی مانده است و تنها پس از این 11 سال به سن 32 سالگی می رسم! شاید من تا سن 36 یا 32 یا حتی 40 مسابقه دهم، بستگی به این دارد که تا چه موقعی از این کار لذت می برم. حتی 42 سالگی!

15 دیدگاه

 1. HamidFTN

  27

  9

  جسارت خوبی داره ولی هنوز بلد نیست چطوری دفاع کنه و یا سبقت بگیره
  نمی‌دونم چطور مکس برخوردی که باعث بیرون رفتن همیلتون بشه باهاش نداشته و همش برخوردش با فراری (فتل) و دنیل بوده

 2. Saeed

  20

  5

  باشه

  تو تموم تصادف هات خودت مقصر بودی

  2016 مجارستان بلژیک
  2017 مجارستان سنگاپور
  2018 بحرین باکو چین ژاپن یا حتی برزیل

  اونم بدون عذرخواهی

  مطمئنم گسلی میتونه خودش و مارکو رو باهم لوله کنه

 3. Saeed

  19

  6

  میدونید فرستپن بین انواع و اقسام تصادف هایی ک داشته چن بار جریمه شده!؟

  فقط دو بار

  یبار مجارستان 2017
  و یبار چین 2018

  جالبه هر دو بار هیملتون ب لطف پنالتی ها جلوترش تموم کرده!!!

  حالا ک فکرشو میکنم دزدی بزرگ آلمان فقط ی گوشش بود….

   • ايزديار

    19

    2

    كاربر جديد خوش امدي
    اولين كامنتي هست كه ازت ميخونم

    چرا شما هميل فن ها ادبياتتون شبيه به همه

   • Lewiis44

    2

    8

    ایزدیار: شما به جای ارشاد همیلتون فن ها رو فتل فن ها کار کن…

   • Saeed

    7

    2

    ایزدیار

    این همون مکلارن سنا هست😂😂😂

    فک کنم همه همیل فنا مث گراف میمونن

    بعد از دلیت اکانت ب ی چیز دیگ وصل میشن😂

 4. --

  13

  2

  من نميدونم سب چه اصراري داشت كه هم تيمي بيخيالي مثل كيمي داشته باشه،فتل خيلي احساساتي برخورد ميكنه درسته رفاقتش با كيمي زياده ولي كيمي واقعا به دوران حرفه اي فتل اسيب زد به عقيده من

 5. konstantin5

  4

  11

  مکس ورشتپن یه راننده فوق العاده باتم و حال وهوای دوران اوج و رستگاری فرمول یکه دوره ای که کسایی مثل سنا،پراست،شوماخروآخرین نفرازاون دوره آلونسوبودکه اونم رفت،متاسفانه این واقعیت تلخ رو بایدقبول کنیم که اون حال وهوای جنجالی وهیجانی ومهمترازهمه واقعی تموم شده ودیگه جایی توی فرمول یک مافیایی الان نداره،بزرگترین دلیلش هم اینه که همه چی افتاده دست انگستان که استادجنگ ناجوانمردانه اس وبه همین خاطره که الان راننده ای مثل مکس که باارزشترین عنصراین رشته یعنی شجاعت محض رو داره وسط این همه راننده دو رو ونقاب به صورت دیوانه خطاب میشه

دیدگاه خود را بیان کنید