Register

17 + 15 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – مدیر فنی ویلیامز، پدی لاو از این تیم مرخصی گرفته تا کمی از فرمول یک دور باشد.

پس از اینکه ویلیامز دو روز ابتدایی تست های پیش فصل فرمول یک 2019 را به دلیل عدم آماده بودن خودرشان از دست دادند، آینده ی لاو در هاله ای از ابهام قرار گرفت. او در اسپانیا گفت که با وجود مشکلات بوجود آمده نگرانی در بابت شغلش در ویلیامز ندارد و سرزنش کردن یک نفر یا ایجاد تغییرات شتاب زده غیر عاقلانه خواهد بود.

اگرچه به نظر می رسد در این یک هفته ی باقی مانده تا مسابقه اول فرمول یک در ملبورن استرالیا، او از سمتش در ویلیامز فرار کرده است. سخنگوی تیم ویلیامز نیز تایید کرده که لاو به دلیل مسائل شخصی از کار مرخصی گرفته است. البته تیم اشاره ای نکرده که این مرخصی چه تاثیری بر روی آینده ی بلند مدت لاو خواهد داشت. جالب است بدانید لاو وقتی که از تیم مرسدس جدا شد، علاوه بر سمت مدیر فنی ویلیامز، کمی از سهام این تیم را نیز از آن خود کرده است.

جورج راسل و تیم ویلیامز

جورج راسل و تیم ویلیامز

تاخیر برای حضور در تست های پیش فصل، فشار زیادی را بر روی لاو وارد کرد و همه ی تیم نگران این هستند که یک فصل دیگر را مانند 2018 تجربه کنند. خودروی سال گذشته ویلیامز تحت رهبری لاو طراحی شد اما آن ها با مشکل جدی آیرودینامیکی رو به رو بودند و ویلیامز فصل را در رده آخر به پایان رساند و بدترین نتیجه ی تاریخ این تیم رقم خورد!

تیم ویلیامز برای طراحی خودروی 2019 تغییر رویه داد تا مشکل فصل گذشته آن ها تکرار نشود و همین انتظارات را از FW42 بالا برد اما عدم هماهنگی لازم در فرآیند ساخت این خودرو باعث شد که این فشار تا مسابقه ملبورن ادامه پیدا کند.

راننده تازه کار تیم ویلیامز، جورح راسل نیز پیش از این اذعان کرد که آن ها کندترین تیم برای مسابقه ی ابتدایی فصل 2019 هستند اما برای دیدن نتیجه ی این اشتباهات باید تا رویداد ملبورن صبر کرد.