فرمول یک ایران – هوندا می گوید که برای مسابقه ملبورن آن ها بر روی موتور خود اصلاحاتی را اعمال خواهند کرد زیرا پکیج آن ها برای تست های پیش فصل  فرمول یک 2019 بسیار تهاجمی بوده اما جای هیچ نگرانی نیست.

کمپانی ژاپنی برای فصل 2019 تامین کننده موتور دو تیم ردبول و تورو روسو خواهد بود و این دو تیم در طول تست های پیش فصل بارسلونا، 1768 دور به عبارتی 8230 کیلومتر را به ثبت رساندند و همین باعث شده تا مورد ستایش کریستین هورنر و جودی اگینتون قرار گیرند.

در حالی که مدیران دو تیم خوشحال هستند اما هوندا به طور کامل راضی نیست و تویوهارو تانابه، مدیر فنی هوندا در این باره گفت:

با تنظیمات حال حاضر مشکل جدی نداریم اما کمی با پکیجمان مشکل پیدا کردیم. شکل کلی آن کمی هجومی بوده بنابراین ما نیاز داریم تا کمی تفاوت ایجاد کنیم.

این مسئله نگرانی بزرگی برای ما نیست.

پیر گسلی و کریستین هورنر

تانابه در ادامه افزود که آن ها برای گرفتن مرسدس و فراری هنوز نیاز به انجام کارهایی دارند و در جواب سوال “آیا او از پیشرفت هوندا خوشحال است؟” به شوخی گفت:

درواقع هیچ وقت خوشحال نیستم!

قطعا ما هدف هایی داریم که در طول سال نیز پابرجاست. ما هنوز از دستاوردهایمان راضی نیستیم و برای پیشی گرفتن از رقیبان بالای جدول، نقاطی هست که باید بر روی آن کار کنیم.

4 دیدگاه

 1. پوریا

  17

  0

  خیلی جالبه .تو این دنیا فناوری و عصری که همه چیز خیلی سریع در دسترس همه قرار میگیره.چه تکنولژی پشت موتور مرسدس و فراری است که شرکت های غول پیکر و متمولی مثل هوندا و رنو نمیتونن بهش برسن .واقعا عجیب و جالبه.مگه یه موتور چی میتونه داشته باشه که این دوغول ماشین سازی با این همه تجربه در فرمول ۱ بهش نمی رسن!!!؟؟؟ اونم تو عصری که تقریبا همه شرکت ها از نوع و قطعات موتور همدیگه خبر دارن

  • Akbar (Ghasemi)

   2

   1

   مرسدس که تکلیفش مشخصه چون سالها قبل از دوران هایبرید اف1 شروع به تجربه اندوزی درباره این موتورها کرده بودن و یه گام بلند از بقیه پیش بودن و هستن…
   فراری کار بسیار بزرگی کرده و از شروع هایبرید تا الان یه موتور در حد مرسدس ساخته (منابع غیر رسمی بعضا گفتن قویتر از موتور مرسدسه هر چند در اخر پارسال مرسدس موتور برتر شد)
   هوندام اگه امسال در حد و اندازه ی تعاریف هورنر و مارکو باشه و سال دیگه هم باذهمین سرعت پیش بره باید گفت قویا سال دیگه وارد رقابت قهرمانی میشن و این یه شاهکاره واسشون…
   میمونه رنو که ظاهرا تا اینجا پیشرفتشون اندازه ی سه تای دیگه نیست و امسال هونداازشون رد نشده باشه باید خداروشکر کنن

 2. hossein46

  2

  0

  به نظر من امسال ردبول شاید نتونه جایگاه سومش رو حفظ کنه چه برسه به این که با مرسدس و فراری رقابت کنه. من به شخصه اطمینانی به موتورهای هوندا ندارم و فکر میکنم امسال رنو با داشتن یک راننده خوب، رقابتی و باتجربه ای مثل دنیل ریکاردو شاید بتونه سکو و یا حتی برد و همچنین جایگاه سوم در رقابت های 2019 رو کسب کنه. شاید دوستان بگن ردبول تو تمرینات خوب بوده و دورهای زیادی زده ولی دورهای پر فشار و سرعتی و با حداکثر توان موتور در مسابقات با این دورهای تمرینی خیلی متفاوت است.

دیدگاه خود را بیان کنید