فرمول یک ایران – فراری به این نتیجه رسیده است که تصادف سباستین فتل در روز چهارشنبه تست بارسلونا به علت آسیب رینگ چرخ او بوده است.

راننده ی فراری در نوبت صبح این تست در پیج سوم مستقیما به سمت دیواره پیست رفته و به ماشین آسیب شدیدی وارد کرد و همین باعث شد تا چارلز لکلرک نوبت بعد از ظهر این تست را از دست بدهد.

فراری طی بیانیه ای اعلام کرد:

پس از بررسی کامل، ما متوجه شدیم که حادثه اتفاق افتاده برای سباستین در تست دیروز به دلیل مشکل رینگ بوده است. رینگ قبل از وقوع حادثه و برخورد آسیب دیده بود.

سباستین فتل - روز اول تست فرمول یک 2019

سباستین فتل

سباستین فتل نیز در روز گذشته اعلام کرد که هیچ دخالتی در این حادثه نداشته و قبل از برخورد با دیواره پیست، هیچ کنترلی بر روی فراری SF90 خود نداشته است:

من به طور مستقیم از پیج سوم خارج شدم و از نظر احساسی باید بگویم که در گوشه سمت چپ جلوی خودرو مشکلی وجود داشت.

من نمی توانستم کاری برای جلوگیری از این حادثه انجام دهم. پس از این اتفاق من کنترلی روی خودرویم نداشتم و مستقیم به سمت دیواره پیست رفتم.

این حادثه همچنین باعث شد تا فراری برنامه ی رانندگان خود را برای دو روز پایانی تست های پیش فصل 2019 تغییر دهد و در روز پنج شنبه لکلرک و در روز جمعه نیز فتل با SF90 به تست بپردازد.

6 دیدگاه

  1. soroush_sh_11

    10

    5

    صحت این ماجرا رو نمیدونم اما توی یه پیج خبری فرمول یک انگلیسی خوندم الان یادم نیست اسمشو .
    راجب این که توی فرمان فتل یه پدال دستی سومی هست که توی ماشین کیمی نبود پارسال و امسال توی ماشین لکرلک حالا بعد این تصادف و با دوربینای آنبرد احتمال قوی دادن که این پدال سوم روی فرمان پدال ترمز بوده و الان با این مصاحبه ها میخوان گمراه کنن گویا فراری از مهندسای ایتالیایش بیشترین استفاده رو برده و این پدال قانونیه چون پارسال هم توی ماشین فتل بود . احتمالا تصادف پارسال آلمان هم مربوط به همین پدال بوده

دیدگاه خود را بیان کنید