فرمول یک ایران – فراری در طول تاریخ به هیچ وجه از دادن دستورات تیمی خجالت نکشیده و در طول رقابت های فصل گذشته هم فتل در بعضی مواقع پشتیبانی شد، هر چند که تعداد این اولویت بندی ها بسیار محدود بود. اما مدیر فراری، متیا بینوتو از همین حالا اعتراف کرده است که راننده جدید فراری، در واقع راننده دوم تیم خواهد بود و حداقل برای رقابت های آغازین، اگر بحث رسیدن به هدف ها مطرح شد، چارلز لکلرک در اولویت دوم خواهد بود.

چارلز لکلرک، راننده 21 ساله فراری در دومین فصل حضورش به این تیم پیوسته و پیش از این یک فصل را در آلفارومئو گذارنده بود. او در حالی وارد دنیای فرمول یک شده که سابقه قهرمانی در gp3 را دارد و صد البته که قهرمان فرمول 2 هم بوده، آن هم نه یک بار بلکه دو بار در سال های 2016 و 2017

چارلز لکلرک - گرندپری آلمان 2018

چارلز لکلرک – گرندپری آلمان 2018

با وجود این کارنامه چشمگیر چارلز، باز هم رسیدن به یکی از بزرگ ترین تیم های فرمول یک در این مدت کوتاه، حتما فشار باور نکردنی را به او وارد کرده. او باید بتواند ثابت کند که فراری تصمیم درستی گرفته و جایگزین کردن او با کیمی رایکونن حرکت مناسبی بوده است.

تیم برای هماهنگ شدن با راننده جوانش متحمل تغییرات زیادی شده و تلاش کرده افراد با تجربه ای را در اختیار لکلرک بگذارد. از جمله می توان به تکنسین ارشد اسکودریا فراری، جاک کلر اشاره کرد که قرار است بیشتر توجهش را متوجه قسمت های مربوط به این راننده کند.

اما بینوتو نمی خواست کسی فرض کند که توجه اصلی متوجه راننده جوان است و در طول کنفرانس معرفی SF90 اطمینان داد که فراری کاملا پشت فتل ایستاده است:

اگر در طول رقابت ها شرایط خاصی به وجود بیاید، اولویت اول ما سباستین فتل خواهد بود. فکر می کنم این یک تصمیم نرمال است، مخصوصا در اوایل فصل. او می تواند کلید رسیدن به قهرمانی باشد.

سباستین فتل نیازی به اثبات کردن خودش ندارد. او قبلا هم قهرمان بوده و می داند برای رسیدن به آن باید دقیقا چه کار هایی انجام دهد. این وظیفه من است که او را در شرایطی قرار دهم که بتواند به قهرمانی برسد. شکی نیست که من از او انتظارات زیادی دارم، او خودش این انتظارات را ساخته است.

فراری SF90

فراری SF90

از سخنان بینوتو به راحتی می توان نتیجه گرفت که 2019 فصل مورد علاقه لکلرک نخواهد بود اما مدیر فراری تاکید داشت که تمام این موضوع فقط برای رسیدن فراری به قهرمانی است:

هیچ تعصبی وجود ندارد. اولویت اصلی قهرمانی فراری است. چارلز خودش هم می داند که هنوز مسیر طولانی در پیش دارد اما ما می دانیم او به چه اندازه با استعداد است. چارلز راننده بسیار جوانی است، من به یاد ندارم کسی در طول سال های اخیر بتواند با چنین سن و سالی پشت فرمان فراری بشیند. از لحظه شروع رقابت ها موضوعات بسیاری برای یادگیری وجود خواهند داشت و البته که او سباستین فتل را به عنوان یک مرجع خوب در اختیار خواهد داشت.

بینوتو به تازگی جایگزین آریوآبنه شده و فصل گذشته هم یکی از رقابت های خوب فراری برای قهرمانی بود و بسیاری دلیل عدم موفقیت تیم را استفاده نکردن از دستورات تیمی و پشتیبانی نکردن از فتل دانستند. آن ها معتقد بودند که در برخی از حساس ترین رقابت های فرمول یک، کیمی به فتل کمک نکرده است. این منتقدان معتقدند که در مواقعی مانند رقابت مونزا کیمی نباید به فتل حمله می کرد. آن ها استراتژی مرسدس در روسیه را منطقی تر می دانند.

سباستین فتل - کیمی رایکونن

سباستین فتل و کیمی رایکونن

بینوتو از همین حالا به طرفدارانش اطمینان داده که اشتباه مشابهی قرار نیست رخ دهد اما در طرف دیگر مدیر فراری عاشق دیدن زمانی است که هر دو راننده در یک سطح و البته بالاتر از مرسدس و ردبول به رقابت بپردازند:

امیدوارم با مشکل کنترل کردن دو راننده در بالاترین سطح مواجه شوم. به نظر من داشتن دو راننده برابر و رقابتی یک فرصت است نه یک مشکل.

در طول تعطیلات زمستانی بسیاری از جمله جنسن باتن، مارکوس اریکسن و راس براون امیدوار بودند که بتوانند در بالاترین سطح فرمول یک رقابتی سخت را مشاهده کنند و چارلز لکلرک را خطری برای سباستین فتل می دانستند اما به نظر می رسد که مسیر این راننده از چیزی که فکرش را می کرد یا می کردند سخت تر است. شاید هم چارلز لکلرک راننده با تجربه تر را مرجع قرار دهد و در بعضی مواقع هزینه ها را قبول کند و خود را در اولویت اول قرار دهد.

61 دیدگاه

   • amir.h.n997

    14

    27

    از طرز حرف زدنت معلومه کی فشار روشه
    شما امیدوار باشید براتون بهتره

   • ...m6...

    15

    31

    پس زمانی که هی جیمز جیمز میکردید انگار خیلی بهتون فشار اومده بود نه؟😂😂

   • Ahmad VETTEL

    11

    7

    amir.h.n997:
    امیدواری که بد نیست.
    این که دست پیشو بگیری پس نیوفتی بده.
    طوری حرف میزنی انگار مرسدس تو این دوساله دستور تیمی هاش نصف فراری بوده!
    دستور تیمی و انتخاب راننده از اول فصل،چیزی هست که مرسدس باب کرده.
    قبلا بوده و فراری هم بسیار دستور تیمی داده.
    ولی نه از شروع فصل

  • Akbar (Ghasemi)

   16

   15

   شما توقع دارین بیاد بگه اولویت لکلرکه؟
   موردی ایشالله با جیمز فراری هم آشنا میشیم…
   شک نکن بعد سب هم لکلرک و میک شوماخر سرمایه های مطمئن فرارین
   یادتون نره این جمله:
   فتل لکلرک را زنده زنده قورت خواهد داد…
   لکلرک بپذیره راننده دوم باشه جاش محفوظ میمونه چون توقع هم ازش همونقدر خواهد بود، تا اینکه بجنگه ولی نتیجه کسب نکنه و بلای وندورن سرش بیاد…

   • yas

    6

    1

    حالا جالب اینجاست كه بخش عمده‌ای از این خبر تحلیل‌های خود ادمینه، كه اون هم ماشاء الله همیل فنه. دوستان دیگه هم فریب بازی رسانه‌ای ادمین رو خوردن و دارن تو زمین اون بازی می‌كنن.
    یخورده بیشتر دقت كنیم عزیزان.
    بینوتو گفته «اگر در طول رقابت ها شرایط خاصی به وجود بیاید، اولویت اول ما سباستین فتل خواهد بود»
    گفته اگر نگفته حتما. تازه در شرایط خاص.
    بقیه چیزها تحلیل‌های متعصبانه‌ی ادمینه كه به خوردتون داده. همین. یخورده بیشتر دقت كنید تا فریب هر حرفی رو نخورین. ببخشید پرحرفی كردم. ❤❤❤❤

  • --

   17

   11

   نكنه انتظار داري لكلرك راننده اول باشه؟؟جيمز رو امسال هم خواهيم شنيد نه يكبار بلكه چند بار…فقط ميخوام ببينم رانندتون تخت فشار چه رانندگي ميكنه البته قبلا زياد رخ داده ولي ياد اوري اي بشه براي دوستان

 1. Ahmad VETTEL

  37

  17

  آخ الان دکتر و بعضی لوییس فنایی که صابون ده دلشون زده بودن که فتل راننده دوم بشه و بعدشم فراری باهاش تمدید نکنه،بدحال شدن.
  موندم بعد از قرارداد جدید فراری با فتل میخوان چیکار کنن؟

  • Akbar (Ghasemi)

   15

   12

   استاد رو بگو 😁 😁
   پیش بینی کرده بود کریر سب بخاطر شکست احتمالی از فتل تموم میشه 😁
   بازم پیش بینی غلط که فقط از روی غرض و کینه نسبت به فتل کرده بود!
   خوشم اومد ماتیا تکلیف رو روشن کردی
   اونچه استاد و دوستان دنبالشن رقابت و امتیاز از دست دادن فراری تو جنگ راننده هاست…
   اما اریوابنه رفت دیگه
   کیمی هم رفت دیگه
   دوران فتل شروع میشه ایشالله

   • Akbar (Ghasemi)

    10

    8

    ببخشید
    شکست احتمالی از لکلرک

  • Saeed

   13

   8

   فقط مارسلو

   لکلرک میتونه فصل اول فتل رو قورت بده😂😂😂

   یکم زود بود برا این حرفا

   باید میزاشتن اول آپریل میگفتن😂😂😂

  • Mahmood.gh

   12

   3

   احمد داداش
   بیخیال فکر نکنم کسی دلش بخواد فتل بره بخصوص اگه این ورزش دوس داشته باشه
   حالابحث کل کل و اینجور بحثها هم بیشتر قسمت فان و جذابیت هر مسابقه ای ک اونم بخاطر حرفها و جبه گیریهای خود فرار فنها بوده نصبت ب کار پارسال مرسدس حالا یکم جالب شد ک مدیر خود فراری میگه ک ما اینکار میکنیم و کار مدیرهای مرسدس درست بوده
   ببین ی راننده اگه واقعا خوب باشه و لیاقت قهرمانی داشته باشه تیمهای دیگه هرکاری کنن اون کار خودشو میکنه اگه ماشینش در حد قهرمانی باشه

 2. Mehrdad

  22

  13

  خب الان منتظرم بیان اینجا سینه بزنن واسه لکلرک طرفداران پسر سریع
  این بازی کثیف رو خودتون شروع کردین با فدا کردن بوتاس
  این هم نتیجه اش میشه که بقیه تیم ها هم مجبورن راننده یک و دو داشته باشن
  بازهم البته امیدوارم فراری بلای که مرسدس سر بوتاس اورد رو سر لکلرک رو نیاره چون لکلرک یه استعداد تازست و اینده فراری میتونه باشه بعد از فتل که خوشبختانه حرف های بینوتو و خود فتل نشون میده قرار نیست مثل بوتاس با لکلرک برخورد بشه

  • Amin

   5

   10

   “منتظرتونم با چه رویی قراره بیاین اینجا و واسه لکلرک سینه بزنین
   البته مطمعن فراری از این کثیف کاری ها نمیکنه و تا حد امکان رقابت رو ازاد میکنه بین راننده هاش” این حرف خودت هست که رو یه پست دیگه کامنت گذاشتی!ببین خیلی پر رویی که دوباره اومدی و طلب کار هم هستی…
   *این بازی کثیف رو خودتون شروع کردین با فدا کردن بوتاس
   این هم نتیجه اش میشه که بقیه تیم ها هم مجبورن راننده یک و دو داشته باشن*
   با این حرف دست پیش میگیری که پس نیفتی؟؟؟
   اینم توجیه جناب مهرداد از حرف های بی اساسی که میزنه:*بازهم البته امیدوارم فراری بلای که مرسدس سر بوتاس اورد رو سر لکلرک رو نیاره چون لکلرک یه استعداد تازست و اینده فراری میتونه باشه بعد از فتل که خوشبختانه حرف های بینوتو و خود فتل نشون میده قرار نیست مثل بوتاس با لکلرک برخورد بشه*
   من نمیدونم ولف کِی اومد اول فصل گفت بوتاس راننده دوم هستش؟؟؟ خود بوتاس نتونست آمادگی اول فصل رو حفظ کنه و مجبورش کردن برا لوییز بکشه کنار،اما فراری چی هنوز تست هم ندادن ولی لکلرک رو راننده دوم میکنن!
   اگه کار مرسدس کثیف باشه که نیست،برا کار فراری چیزی جز نجاست نمیشه ب زبون آورد!

   • Ahmad VETTEL

    5

    3

    Amin:
    (اگر در طول رقابت ها شرایط خاصی پیش بیاید سباستین فتل اولویت اول ما خواهد بود)
    این جمله بینوتو کاملا مفهوم هستش ولی ظاهرا باید برای بعضیا توضیح داده بشه.
    گفته تو شرایط خاص حالا شرایط خاص یعنی چی؟
    یعنی اگه تو 4یا5 مسابقه اول فتل لکلرک رو شکست بده،لکلرک راننده دوم میشه.
    یعنی اگه فتل داره واسه قهرمانی میجنگه،میذارن لکلرک به فتل اسلیپ استریم بده تا پول بزنه(برخلاف مونزا 2018)
    یعنی فتل داره واسه قهرمانی میجنگه،برای دستور تیمی دادن به کیمی معطل نمیکنن(برخلاف هانکهایم 2018)
    حالا قابل فهم شد؟

 3. Saeed

  17

  7

  لکلرک از الان ی چیزو باید خوب بدونه

  اینک فراری تیم فرمول ای نداره

  پس اگ میخای با فتل رقابت کنه یا علی

  ولی حواسش ب ورلاین و میک شوماخر باشه

 4. Saeed

  17

  9

  خوشم میاد همیلتون الان قهرمان جهان و نامزد جایزه لاروس هست

  ولی طرفدار هاش اینطور تیکه میندازن

  اگ اینا سالهای 2012 یا 11 بودن و در و دیوار های اسطورشون با مالدونادو و کوبایاشی رو میدیدن چیکار میکردن!؟😂😂😂

  نترسید گذشته از رگ گردن نزدیکتره

  هم ب همیلتون و هم ب فتل😉

 5. محمد.ج

  15

  4

  خب یه استراتژی مناسبیه. و منطقی.
  از اول هم نباید انتظار داشتیم که توی این فصل لااقل در ابوایل فصل لکرک بتونه با فتل رقابت کنه. به هرحال تجربه موضوع بسیار مهمی در این ورزش هست که لکرک علارغم تمام قابلیت هاش فعلا کم داره. هممون میدونیم لکرک راننده ای برای آینده ی فراری و فتل راننده ای برای حال فراری هستند. شاید اواخر فصل و یا سال دیگه بتونیم رقابتی دیدنی بین این دو راننده رو شاهد باشیم.
  اما در مقام مقایسه با مرسدس باید بگیم همیلتون جایگاه فتل در فراری رو داره و راننده ی اصلی هست. اما بوتاس مثل لکرک نیست و نمیتونیم بگیم بوتاس راننده ای برای آینده ی مرسدس هستو برعکس در مرسدس هم بوتاس و هم همیلتون راننده ای برای زمان حال مرسدس هستند، یکی برای قهرمان شدن و یکی برای کمک کردن به قهرمان.

 6. josef6565

  18

  0

  هر داستان جذابی یه شخصیت پلید و خبیث می خواد از دیو و دلبر و سفید برفی و زیبای خفته تا شاهنامه فردوسی و رومئو و جولیت. حالا این انگلیسی ها هم با این کارهاشون به نظر من فرمول رو جذاب تر می کنند. اولین بار نیست که می بینیم راننده لپی به فراری راه نمی ده یا جو سنگینی برای فراری درست میشه.
  سال 98 فکر میکنم در اسپای بارانی و خیس بود که اسپری آب به حدی بود که راننده جلویی دید بسیار محدودی داشت و راننده های لپی به شومی راه نمی دادند و متاسفانه اون هم از کوره در رفت و خودش رو کوبید به یکی از راننده های لپی و خودش هم دی ان اف شد و شانس قهرمانی از بین رفت و البته بعد از رسیدن به پیت لین به سمت گاراژ تیم مزاحم دوید و تشنج ایجاد شد.
  خارج از نتیجه فصول مختلف فراری کار خودش رو بلده و تصمیم درست رو اتخاذ خواهد کرد. فصل پیش اگر به کیمی دستور تیمی می دادند مغلطه بود که به هوا بلند می شد و بعد هم که از فتل حمایت نشد جو سازی ضد فتل شروع شد ولی این ذات فرمول هست و راننده ای که واقعا فوق العادست تحت تاثیر این جو قرار نمی گیره.

   • Akbar (Ghasemi)

    7

    0

    اون 4 نفری که منفی دادن برن خودشونو معاینه کنن
    As the cars came down the hill towards Pouhon, Coulthard attempted to let Schumacher through, by lifting off to reduce his speed. Crucially however, he had not moved off the racing line and in very poor visibility Schumacher slammed straight into the back of the McLaren, tearing off the right-front wheel of the Ferrari and removing the rear wing of the McLaren.
    چرا باید یه حقیقت رو که هیچ کل کل یا ایرادی توش نیست دیسلایک کنیم؟!
    از روی عکس پروفایل یک نفر؟

 7. cfz

  16

  27

  بنظر من در واقع فشار و استرس بسیار زیادی روی فتل خواهد بود چون عملا براش راننده دوم در نظر گرفتن ولی اگه نتونه چار پنج مسابقه اول خوب عمل کنه اونوقت دیگه این اپشن حمایتی رو از دست خواهد داد که مطمعنا براش گران تمام خواهد شد

  • H.farahani

   10

   3

   Cfz جان
   میگه اگه شرایط خاصی پیش بیاد اونوقت اولویت فتله.شرایط خاص.اون جور نییت که فکر کنیم قدرت ماشین لکلرک رو کم میکنن میدن به سب.
   در ضمن بذار فصل شروع بشه ببینیم تیما چند چندن.شاید یه تیم این قدر سر باشه رقابت بین راننده های اون تیم باشه فقط.

   • soroush_sh_11

    2

    8

    پارسال فقط و فقط یک دستور تیمی مرسدس توی روسیه باعث شد ورق کاملا به نفع همیلتون برگرده
    و دستور تیمی برای همه تیم هاست تک تک تیم ها هر جا دستور تیمی نباشه نتیجه ش میشه پرز و اکون یا از اون بدتر استرول و سیروتکین

  • Mahmood.gh

   10

   0

   چندتا مسابقه اول ک خوبه
   لوییزم نشون داده توی این چند سال ک نیم دوم فصل بهتر میشه توی چند سال اخیر لوییز از سیلوراستون ب بعد بهتر شده

  • *king*

   7

   5

   نه فک نکنم این سایه حمایت تیم از سر فتل کم شه. فصل پیش به فتل دستور تیمی دادن برا کیمی بکش کنار؟؟؟! گرچه خیلیم خوب نبود فتل فصل گذشته

   • Ahmad VETTEL

    11

    1

    ch.n
    تو برزیل به فتل گفتن به کیمی راه بده.
    البته اونجا فتل مشکل سنسوز داشت و کند بود

   • Mahmood.gh

    2

    4

    بخش تو امریکا این دستور دادن ک تکلیف قهرمان مشخص شده بود

  • Akbar (Ghasemi)

   15

   5

   اتفاقا برعکسه و معمولا چند ریس اول رو اجازه میدن راننده ها شرایط برابری داشته باشن بعد راننده ی اول انتخاب میشه که فراری از الان رییس رو تعیین کرده…
   البته اگه لکلرک توی چند ریس اول تعیین خط ها خوب باشه و امتیاز بیشتری از سب بگیره این امتیاز از فتل گرفته میشه اما قطعا همچین چیزی بسیار احتمالش کمه و لکلرک زمان میبره تا حداکثر توان ماشین رو بتونه استخراج کنه پس به نظرم با توجه به اینکه کسی امسال توقع قهرمانی ازش نداره به صلاح خودشم هست که تجربه کسب کنه و واسه تیم برونه فرصت برای رقابت بسیار خواهد داشت…
   به امید قهرمانی سباستین فتل دوست داشتنی ترین شخصیت حال حاضر اف1 😍

 8. Farid

  9

  7

  این خیلی بدیهیه که سباستین تو اولویت باشه. نه این فصل حتی فصل آینده هم همینه. لکلرک خیلی کار داره تا یه راننده شش دنگ واسه قرار گرفتن پشت فراری بشه. رانندگی فراری با اون همه توجه و انتظارات بالا و فشار همه جانبه خیلی با سائوبر فرق میکنه. لکلرک باید دو سه سال تو فراری کارآموزی کنه تا امید داشته باشه راننده شماره یک تیم بشه. این خیلی طبیعیه.

 9. Meterdad

  14

  1

  خیلی داره شبیه اولین سال حضور سنا تو مکلارن میشه
  اگه فتل نسبت به لکرلک عقب بمونه
  حکایت سنای وقتی الن رو شکست میده میشه
  الن پرست هم تو نامردی سنگ تموم گذاشت امیدوارم هر اتفاقی افتاد بین دوتا راننده جنگ نشه

 10. just.jeep

  11

  25

  از وقتی فتل تو فراری بوده همیشه راننده اول بوده اما اشتباهات آماتوری و بچه گانش با وجود داشتن ماشین برتر قهرمانیو به باد میداد.در واقع این حرف بینوتو اولتیماتوم به فتل هستش.و اگه چند ریس ابتدایی بازم مثل همیشه گند بزنه احتمالا مدیران فراری تصمیم دیگه ای خواهند گرفت.خدمت آقا سعید نیومدی رونمایی جیپو ببینی.گفتم که بخودت زحمت ندی سعید جان.

  • Ahmad VETTEL

   12

   3

   از وقتی فتل تو فراری اومده راننده اول بوده چون کیمی رو مچاله کرد.
   تو دومین مسابقه برای فراری پیروزی به دست آورد.
   واقعا باید یه لوییز فن متعصب باشی که ازین حرفای بینوتو اولتیماتوم به فتل رو کشف کنی.
   بذار یه چیز بگم که خودت و همه اونایی که منتظر رفتن فتل از فراری هستن راحت بشین.
   حتی اگر لکلرک فتل رو شکست بده(که محاله)بازم فراری با فتل تمدید میکنه چرا؟
   چون کسی ندارن که جانشین فتل بشه.
   جوویناتزی که خیلی باید کار کنه و تو فرصت کمی که تو 2017 داشت افتضاح بود.
   میک هم که حالا باید تو فرمول دو تجربه کسب کنه.
   پس فتل چه لکلرک رو ببره چه بهش ببازه،فراری باهاش تمدید میکنه چون راننده دیگه ندارن
   پس رفتن فتل از فراری رو از لیست آرزوهاتون حذف کنید.
   خلاص

   • just.jeep

    2

    9

    چرا ما باید از رفتن فتل نا احت بشیم.هر کی جای فتل بیاد برای مرسدس دردسر خواهد بود.من بشخصه امیدوارم فتل با فراری از فرمول یک بازنشسته بشه.عملکرد لکرک در این فصل این حرف منو تایید خواهد کرد.😉😉😉

   • Ahmad VETTEL

    5

    2

    البته لکلرک هست نه لکرک.
    بعدش هم که بله زمان ثابت میکنه.
    ولی واقعا امیدواری لکلرک فتل رو شکست بده؟
    چه دل خجسته ای داری

  • Farid

   11

   2

   چند مسابقه ابتدایی رو گند بزنه بازمممم مثل همیشه !!! نه داش تو خیلی حالت خرابه . شفای عاجل بگیری انشالله!!!! تا اونجایی که همه دیدن و میدونن همیشه این لپی من بوده که چند تا ریس ابتدایی رو گند میزنه بعدش مثل بچه ها می شینه به گریه و زاری تا اینکه توتو جوونشو it is James از راه میرسن و با چار تا دستور تیمی اب رفته رو به جوی برمیگردونی!!!! فتل همیشه ابتدای فصل عالی بوده و صدر نشین. بعدشه که بخاطر استراتژی و عدم حمایت و فشار مضاعف و…. صدرو از دست داده!!! تو بهتره نگران ۴۴ باشی که امثال رفقاش نمیدونن بوتاسی که که آخرین فصلشه توی مرسدسو چطور راضی کنن بازم وینگ منش باشه!!! وتل کار خودشو بلده داش . اره

 11. Mahmood.gh

  11

  5

  دوستان ک چند ماه حرف گرونی پرایدم میشه میگن تو روسیه کار کثیفی کرد
  بابا مدیر تیم خودتون میگه کار درستی کردن حالا شما باز مغز ما بخورین

  • Farid

   9

   3

   مدیر تیم ما نگفته کار درستی کردن رفیق!!! داره عملا میگه وقتی تیم رفیق هر کار و حربه ی کثیفی بکار میگیره تا رانندش اول شه ما هم ناچاریم ت شرایط خاص راننده یک و دو داشته باشیم !!! تفسیر صحیح این حرفاش اینه .

 12. --

  16

  4

  طرفدارای همیلتون رو😂😂😂فشار زیادی روتون بود با دستورات تیمی مرسدس الان که تو فراری حرف از راننده ی اول و دوم شده زبون وا کردین؟😂جذب لکلرک توسط فراری یه برنامه ریزی بلند مدته و با توجه به استعداد و توانایی های لکلرک این برنامه ریزی جواب خواهد داد و قطعا قهرمان اینده خواهد بود اگر عجله نکنه و درست پیش بره،اون عزیزانی هم که دل سوز لکلرک شدن😂داداش لکلرک 21 سالشه حد اقل بخوایم بگیم 12،13 سال فرصت برای کسب نتیجه داره و منطقیه که تیم ازش بخواد از رانندگی در کنار سب تجربه کسب کنه و اماده بشه واسه درجات بالا تر…اگه کسی غیر ازین فکر میکنه ب نظرم بره روسیه 2018 رو ببینه دوباره بعد بیاد دلسوز راننده های فراری بشه😂😂بوتاس امسال هم وینگمن راننده ی لپی خواهد بود و جایش را برای 2020 ب اکون خواهد داد☺چه باشکوه….

 13. JJ_Formula1

  13

  1

  خیلی هم صریح و خیلی هم منطقی. دیگه جای صحبتی هم باقی نگذاشت.
  لکرک خیلی خوبه ولی واقعا با سب چه از نظر فنی و چه تجربه در این سطح فرسنگ ها فاصله داره.
  ممنون بینوتو.

 14. Akbar (Ghasemi)

  13

  2

  جیپ فرمودند :
  “از وقتی فتل تو فراری بوده همیشه راننده اول بوده اما اشتباهات آماتوری و بچه گانش با وجود داشتن ماشین برتر قهرمانیو به باد میداد.”
  فقط باید بگم که:
  کلکسیونی از خزعبلات تو یه وجب کامنت 😁

 15. Ahmad VETTEL

  10

  3

  لوییز فنا چه سینه زنی واسه لکلرک راه انداختن!
  حداقل صبر کنین تا وقتی که واسه اولین بار تو رادیوی تیمی فراری بگن:Charles it’s) Inaki Rueda)
  بعد اینطوری واسه لکلرک مراسم عزاداری بگیرین.😂
  هنوز نه دستور تیمی داده شده نه چیزی،شما یا لکلرک غریب به راه انداختین.
  اگه واقعا دستور تیمی به لکلرک بدن چیکار میکنین؟!
  حالا خوبه والتری شرحه شرحه شده با دستور تیمی

  • بابک

   8

   1

   شما که ادعای منصف بودن داری یه کم با دقت تر صحبت های بینوتو رو بخون. گفته شرایط خاص.
   شرایط خاص یعنی تو تعیین خط مونزا طوری برنامه ریزی کنن که فردی که تو کورس قهرمانیه پول پوزیشن بگیره. یا آلمان که وقتی ممکنه دو تا راننده یک تیم به خاطر خیس بودن پیست با هم تصادف کنن، به راننده عقبی بگن حمله نکن.
   شرایط خاص این نیست که تو روسیه لکلرک سریعتر باشه و بهش بگن ماشینت رو وسط پیست پارک کن تا فتل رد بشه. یا مثلا بگن بذار فتل ازت فاصله بگیره، بعد هر کی خواست ازت رد شه برو تو شکمش.
   راننده دوم بودن تو شرایط خاص با شهید بودن فرق داره. 😉

 16. امید نورمحمدی

  6

  1

  عجب بحثهای غنی و سطح بالایی را شاهد هستیم. موضوع کاملا روشنه. بدون ماشین خوب لکرک و همیلتون و فتل و سیروتکین و مکس و … همه مثل هم هستند : بیفایده!
  مثلا ناندو با اون همه طرفدار و سابقه و … با ماشین کند کمپانی انگلیسی مک لارن به کجا رسید؟! هیچ جا. دوستان همیل فن ضد آلمانی که دیگه جمع تضادها و پارادوکسها هستند و یه جور درگیری ذهنی با خودشون دارند. مرسدس تنها ماشینیه که یکی مثل زربرگ میتونه باهاش قهرمان بشه. قهرمانی با ماشین آلمانی آنچنان افتخاری نداره که! حتی یک گرانادایی هم میتونه باهاش قهرمان بشه. یکم شانس میخواد و آرامش و رانندگی بدون ریسک و همین.
  طرفداری هم دیگه معنیش دگرگون شده. داداشمون طرفدار آقای ایکسه (اکس!!!) ولی فقط وقتی یارو میبره! و موقع باخت میشه مسعود فراستی فرمول 1. شروع میکنه به انتقاد از کسی که طرفدارشه! و جوری انتقاد میکنه که طرفدارهای حریف میان میگن بیخیال! اینجوریام نیست!!! چون خودشم نمیدونه چرا طرفدار آقای ایکس (اکس!!!) شده.
  در اخر هم یادی میکنم از جنسن باتن و راس براون. این دوتا که واقعا بیطرف هستند!!! حالا اون مارکوس چی چی سون سنگ خودشو به سینه میزنه ولی این دو عزیز حالشون خیلی خوب نیست! از بوتاس مظلوم توقع دارن بزنه کنار پارک کنه تا پسر سریع بتونه تا یک دقیقه آینده بهش برسه ولی از لکرک و فراری توقع دارند با سب رقابت کنه. چقدر منطقی؟! چقدر بزرگوار؟! جنسن و راس!!!

 17. امید نورمحمدی

  4

  3

  دوستی میگه نیومده شهیدش کردند. واژه شهید حرمت داره و بهتره استفاده نشه که البته منظورم کلی است و مربوط به دوست گرامی نمیشه. ولی در باره مرحوم بوتاس باید بگم برادر من! بهزاد نازنین! یک فصل برای نابود شدن و مرحوم شدن بوتاس کافی نیست؟! ایشان که اومده و نیومده اش مشخصه. مگر اینکه شما اصولا قبول نداشته باشید که بوتاس ناجور مرحوم شده و نظراتتون با جنسن و راس یکسان باشه.

  • بهزاد زمانی

   1

   4

   جناب نورمحمدی بنده تا حدامکان سعی میکنم وارد کل کل و کری خوندن نشم, واژه “شهید” رو هم جهت استفهام بکار بردم. در پاسخی خیلی کوچک که از واژه شهید و مرحوم و … استفاده میکنند. شاید کمی احساس کنند این نوع نگرش صحیح نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید