فرمول یک ایران – مدیر چارلز لکلرک در فراری، نیکولاس تاد به راننده اش هشدار داد که کاسه صبرش به هیچ وجه نباید سر ریز شود.

راننده 21 ساله سائوبر توانست خودش را به رقبا ثابت کند و در پی درخشش او در 2018 بود که فراری تصمیم گرفت او را جایگزین کیمی رایکونن کند.

قهرمان فرمولا 2 و gp3 حالا امیدوارست بتواند به 4 دوره قهرمان جهان، سباستین فتل فشار بیاورد و او را به چالش بکشد اما مدیر چارلز اصرار دارد که این هیجان را کنترل کرده و او را به صبر و بردباری دعوت کند، این در حالی است که بسیاری از طرفداران فرمول یک منتظر به وجود آمدن این چالش جدید بوده اند و این موضوع حتی جنسن باتن را هم کمی هیجان زده کرده و او در این ضمینه نظر بحث برانگیزی داشته است.

مدیر لکلرک فرزند ژان تاد، نیکولاس تاد است و او در مصاحبه ای از شرایط فعلی چارلز گفته:

چارلز لکلرک هرگز روی پودیوم نبوده چراکه ماشینی با این قابلیت به او داده نشده. در حال حاضر تنها مشکلی که او ممکن است با آن دست و پنجه نرم کند، لبریز شدن کاسه صبرش است. او تنها 21 سال دارد و باید با نا امیدی های ناشی از شکست رو به رو شود. در حال حاضر حتی جایگاه دومی هم می تواند برای او به معنی شکست باشد.

چارلز لکلرک

چارلز لکلرک

لکلرک تبدیل به اولین راننده ای شده که توانسته از آکادمی فراری فارغ التحصیل شود و پشت فرمان ماشین تیم قرار بگیرد و این در حالی است که تاد مدیریت مربوط به راننده جوان دیگری را هم در دست دارد، میک شوماخر.

فراری متوجه ارزش سرمایه گذاری روی رانندگان جوان شده بود و حالا زمان آن رسیده که سود سرمایه گذاری خود را بگیرد و رانندگان جوان و با استعدادی را پشت فرمان ماشین هایش قرار دهد. پس از کویات، ماسا و لکرلک، ممکن است من در حضور میک هم در تیم نقشی داشته باشم.

حضور میک در فراری داستان منحصر به فردی دارد. تقریبا تمام دنیا شوماخر را می شناسد و اگر این نام در کنار فراری قرار بگیرد، ترکیب فوق العاده ای شکل می گیرد که تاریخ فوق العاده ای هم داشته.

حضور میک در فرمول یک می تواند علاوه بر تاثیر گذاری روی خانواده اش، روی تیم و این ورزش هم تاثیر گذار باشد و تاثیر مثبتی به جا خواهد گذاشت.

به واسطه نام شوماخر در کنار میک، ممکن است سطح انتظارات کمی بیشتر از حد معمول باشد اما یک اسم نمی تواند شما را سریع تر کند. او باید آینده خودش را به تنهایی بسازد.

29 دیدگاه

 1. Saeed

  28

  5

  ی نکته جالب

  میدونید فتل امسال تو انتقال چهار راننده جوون ب تیمای برتر نقش مستقیم داشته!؟

  لکلرک و پیر گسلی و میک شوماخر و ورلاین (چیزی ک خودشون گفتن)

  یکی هم بود ک بعد خداحافظی رزبرگ با اومدن ورلاین و اکون ب مرسدس مستقیما مخالفت کرد

  ولی این فتله ک از هم تیم شدن و رقابت با راننده های جوون میترسه😂😂😂

  • --

   24

   3

   ترس از شكست با اين حمايت همه جانبه و ماشين قدرتمند مرسدس غير از اينه ك خود هميلتون هم معتقده يك راننده سطح متوسطه؟اسطوره شدن با لابي گري و حق كشي و دروغ و كلك بدست نمياد!سلطان محمد علي،شوماخر كبير،مايكل جوردن بزرگ،اوسين بولت افسانه اي،مارادونا،مايكل فلپس اعجوبه و….اين اسامي رو ببنيد و خجالت بكشيد ب كي ميگيد اسطوره

   • ...m6...

    3

    19

    توهمات شخصی از سر سوزش پ.ن فیتیله اسطورس😂😂

   • ...m6...

    3

    19

    تو هم خجالت بکش که طرفدار فتلی ینی اگه من فیتیل فن بودم تا اخر فصل ۲۰۱۹ از غار نمیومدم بیرون به خاطره گندای قهرمان چهار دوره تو ۲۰۱۸اصن افتضاح…

   • ...m6...

    3

    18

    اصن چه ربطی داره اونا هر کدوم تو یه حرفه ی دیگه فعالیت میکنن..چرا بیربط حرف میزنید…مزه مزه کنید سخنانتون…از این که میدونید فتل هیچ وقت جز اسطوره ها و حتی درجه یکا هم نبوده خوشحالم😄

   • --

    14

    0

    مارا با كودكان سخني نيست…

  • ...m6...

   3

   19

   دقیقا ترس از ریکاردو …بین دیگه چکار کرده با این…..در ضمن برای اون حرف که مخالفتی شده که ورلاینو اوکون بیان مرسدس مدرک بیار…

 2. Saeed

  24

  5

  ی نکته جالب دیگ

  لکلرک با 39 امتیاز و بدون حتی یک سکو ب فراری اومد

  و جالبه بدونید ک فتل پر افتخار ترین راننده تاریخ فراری هست(از بدو ورود با 39 برد و 4 قهرمانی جهان و تیمی)

  صرفا جهت دوستان آمار باز😉

  • Saeed

   14

   4

   بوتاس که سه ساله قربانی اعلام شده

   ضمنن اگ لکلرک میخاد میتونه با فتل رقابت کنه

   بشرطی ک توان پذیرش ریسک فرمول ای رو داشته باشه

   چون فتل بدش نمیاد ورلاین یا میک شوماخر همتیمیش باشن

   • josef6565

    10

    3

    اگه ماشین فراری واقعا رقابتی باشه و استراتژی ها و آپدیت های فراری نزدیک به منطق باشه قهرمان از بین دو راننده بالا تایین خواهد شد و رقابت فصل بین دو فرد حاضر در تصویر بالا خواهد بود مثل مرسدس 2016 .

   • ...m6...

    2

    16

    😂😂نمیدونم چطور فقط یه نیم فصل دوم ۲۰۱۸ رو اونم به خاطر اینکه اختلاف ۱۰۰ امتیاز شده بودو شرطم همین بود رو ۳ سال اعلام کردی😂😂

  • Ahmad VETTEL

   18

   4

   وقتی مرسدس تمام حمایتش رو از بوتاس برداشته و به فکر همیلتونه،فراری چرا نباید به فکر فتل باشه؟
   قربانی شدن بوتاس ایراد نداره ولی قربانی شدن لکلرک که تازه اول کاره و خیلی وقت داره ایرهد داره؟
   #منطق

  • --

   20

   3

   اول اينكه ب لكلرك گفته شده براي موفقيت صبور باشه كه نسبت به صحبت ها و فشار هايي كه به بوتاس وارده شده زمين تا اسمون فرقه…دوما اين كمال پررويي هستش كه مياين درباره دستور تيمي و به اصطلاح خودتون قرباني صحبت ميكنيد!!!

  • Akbar (Ghasemi)

   19

   3

   باز هم پیش داوری بی ربط…
   موضوع بحث کلا چیز دیگه است این مهندس خود لکلرکه نه بینوتو نه مهندس سب نه مدیر استراتژی تیم!
   اگه به قول شما لکلرک رو قربانی نکردن بیا همینجا مثل مرد بگو که اشتباه می کردی…

  • الف ی برگشت خورده

   2

   17

   یک
   بوتاس اگه سرعت درست و حسابی تو این فصل داشت، مجبور نمیشد این همه دستور تیمی رو تحمل کنه
   دو
   اکثریت قریب به اتفاق اون دستورات اصلا به ضرر بوتاس نبود
   سه
   2017 سرعتش خوب بود
   دستوری هم نگرفت
   پس وقتی سرعتش خیلی کمتر از بقیه اس، باید به راننده سریعتر کمک کنه
   چهار
   درک مطالب بالا ساده است
   سعی کنین درکش کنین
   به اون دوستی که میگه این کمال پرروییه میگم: ادبت رو رعایت نمی کنی، انتظار نداشته باش منم رعایت کنم. دستور تیمی به شکل عمده رو همین تیمی که 11 ساله قهرمان نشده و الآن راننده تون توشه وارد فرمول یک کرد. پس پررو امثال شمایید نه ما
   اون کسی هم که میگه به ما فشار اومده
   داداش ما که راننده مون این همه ساله داره قهرمان میشه و بهترین راننده مسابقات هم شد
   شمایید که دارین میسوزین و به در و دیوار میزنید و بحث های متفرقه مثل چارلی و انگلیس و مرسدس و داور و مافیا و خبر نگار و الگو رو پیش میکشین

   • Akbar (Ghasemi)

    14

    1

    بوتاس تو تمام شبکه های مجازی و حقیقی موتوراسپورت دنیا سوژه شده بعد شما میای میگی :
    “اکثریت قریب به اتفاق اون دستورات اصلا به ضرر بوتاس نبود”

    خدایا ذات بشر رو از تعصب بسیار کورکورانه مبرا بفرما…

   • Ahmad VETTEL

    12

    1

    یک:فراری همیشه دو راننده با سطح متفاوت داشته.همنوطور که خودت گفتی اونی که ضعیف تره باید دستور تیمی رو قبول کنه.از زمان شوماخر بخوام بگم؛ایرواین که در حد مایکل نبود.باریخلو هم همینطور.
    کیمی و ماسا تا حدی تو یه سطح بودن.
    آلونزو فوق العاده بهتر از ماسا بود پس اگر تیم فراری به باریخلو و ماسا دستور تیمی نمیداد،به خودش ضربه میزد.
    دو:فرض محال که فراری بخواد بطور کامل لکلرک رو قربانی فتل کنه.سوال من اینه؟
    خودت که اینقدر در مورد سوزش حرف میزنی چرا داری از قربانی شدن لکلرک میسوزی؟
    بوتاس قربانی نمیشه؟اکون اگه بیاد مرسدس قربانی نخواهد شد؟
    اگر باهات بد حرف زدن،مقصرش خودتی که حرف از قربانی شدن لکلرک میزنی وقتی بوتاس 2ساله قربانی شده.

   • --

    10

    0

    عزيزم حقيقت از كي تا حالا شده بي ادبي؟مطمءن باش اگه بي ادبي اي تو كلام بنده ميبود اصلا تاييد نميشد،بعدشم شما ميگي فراري دستور تيمي رو وارد مسابقات كرد من ميگم باشه…حالا شما ب من بگو كدوم يك از راننده هاي فراري تو اين 11 سال قهرمانيشونو مديون دستور تيمي بودن؟؟؟مرسدس و هميلتون الا ماشالاااااه

   • --

    9

    0

    و يا با اين ترفند به قهرماني رسيدن؟؟؟

   • --

    5

    1

    شما خوبي كه برداشتت ازين پست قرباني اعلام كردن لكلرك بوده،خوشا ب اين همه درك!

 3. Ahmad VETTEL

  8

  0

  یعقوبی:
  درک خودت خوبه که از توصیه فراری به لکلرک برای اینکه صبور باشه تا راننده کاملی بشه و بتونه برای قهرمانی بجنگه،اینو برداشت میکنی که قراره قربانی بشه که به فرضم که بشه.
  وقتی بوتاس قربانی میشه با چه رویی نسبت به قربانی شدن لکلرک معترضی؟

 4. امید نورمحمدی

  6

  0

  اینجا همیشه یکی دوتا از طرفدارهای متعصب همیلتون هستند که الکی و سر هر موضوعی جو میدن. خیلی جالبه. جناب یعقوبی معتقدند که هیچکدوم از دستورات تیمی بوتاس بضررش نبوده و همیشه در شرایطی که خیلی کند بوده دستور تیمی گرفته! جالبه که بی ادبی (از منظر ایشان) دیگرانو مجوز بی تربیتی برای خودشم میکنه! بعدشم در مورد منطق! صحبت میکنه.
  اصولا اگر بوتاس انقدر بد بود که میگید پس دستور تیمی چرا؟! خودش کند بوده و عقب افتاده بوده دیگه! دستور تیمی بهش دادند که یهو تند نشه؟ کلا تعریف جناب یعقوبی از کند و تند! و دستور تیمی و لزومش نامشخصه. هر بار که بوتاس جلوتر بوده و پسر سریع هیچ امیدی نداشته که بتونه ازش سبقت بگیره به بوتاس دستور تیمی دادند. حالا اینکه به نفعش بوده یا بضررشو من نمیدونم. یکبار که کلا بوتاس بیچاره ماشینشو پارک کرد تا پسر سریع بهش برسه!!!
  در مورد نیمفصل اول و دوم 2018 هم میشه به داستان پنالتی دادن ها و ندادن ها! و سیستم غیر قانونی و .. اشاره کرد. توی چند مسابقه آخر که پسر سریع نه تونست سبقت بگیره و نه دفاعی ازش دیدیم. توی آمریکا هم که هرچی تونست از مکانیکهای زحمتکشش توی رادیو تشکر کرد!
  کلا بعضیها فقط موقعی که برنده میشن اخلاق گرا میشن . موقع باخت ولی به همه بی احترامی میکنند. مثلا توی سیلور استون پسر سریع آخر مسابقه گفت که فراری روش جدیدی برای برد داره! یکی از راننده هاش (کیمی) میزنه بمن که اون یکی جلو بیوفته! اتهام مستقیم به کیمی. همین آغا وقتی قهرمانیش مسجل شد در باره اسطوره بودن کیمی چقدر حرف زد و تعریف کرد!!! یادش نبود که چند ماه قبلش چه حرفهایی زده بوده. پسر سریع توی هر چیزی سریع نباشه توی تغییر عقیده سریعه.

دیدگاه خود را بیان کنید