Register

17 − چهار =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – مدیر تیم مکلارن، زاک براون می گوید که جذب کردن اسپانسر در فرمول یک از هر زمان دیگری سخت تر شده است چراکه در حال حاضر شرکت ها به صورت ناخواسته درگیر شک و تردید هایی در زمینه اقتصاد جهانی شده اند.

براون اخیرا گفته بود که با وجود نداشتن اسپانسر اصلی در مکلارن، آن هم از زمان اتمام قراردادشان با ودافون در 2013 از رابطه های تیم و تبلیغاتش راضی است.

این مدیر آمریکایی به عنوان یک متخصص مارکتینگ و تبلیغات که با تجربه زیادی به مکلارن پیوست و موفق شد برای تیم دورنمای خوبی در زمینه تبلیغات بسازد، شناخته می شود.

اما در سال های اخیر جذب اسپانسر هم کمتر شده و هم با مشکلاتی مواجه شده است. هر چند که 2018 برای مکلارن سال بدی نبود و تیم موفق شد در مبحث تبلیغات رشد خوبی را تجربه کند.

در حال حاضر این کار از هر زمان دیگری سخت تر شده است.

شرکت ها کمی در مورد سرمایه گذاری های بلند مدت شک و تردید دارند چرا که آن ها درک درستی از اتفاقاتی که در فرمول یک رخ می دهد ندارند و اگر چیزی تغییر کند، نمی دانند که چه معنی می تواند داشته باشد. این همه چیز را وارد پترنی آرام کرده و تغییرات با سرعت کمتری پیش می روند.

مک‌لارن

مک‌لارن و کوکاکولا

با وجود مشکلات اقتصادی که تمام جهان را درگیر خود کرده، زاک براون روی شرکت های چند ملیتی تاکید دارد که می توانند در افزایش سرمایه تیم تاثیر خوبی بگذارند:

ما خیلی خوش شانس بودیم که در سال گذشته توانستیم حدود پنج اسپانسر جدید جذب کنیم و البته تا چند ماه دیگر هم حداقل دو اسپانسر دیگر را معرفی خواهیم کرد. پس در شرایط خوبی قرار داریم.

قطعا هیچ چیزی متوقف نشده است اما این شرایط سرعت چیز ها را پایین آورده و دیوانگی هایی که در جهان پیش می آید اصلا به این اوضاع کمکی نمی کند.