فرمول یک ایران – مرسدس به لطف برتری مهندسی خود در فرمول یک جایگاه مهمی را به دست آورده است، اما کنار هم قرار دادن منابع برای پشتیبانی از این موفقیت نیازمند یک بودجه عظیم است.

تیم آلمانی برای کسب عنوان قهرمانی در فصل 2017 فرمول یک، 309.7 میلیون پوند هزینه کرد که این بودجه نسبت به سال گذشته خود افزایش 45.9 میلیون پوندی داشته است که به نظر می رسد این مبلغ برای تحقیق و توسعه درباره ی تغییرات قوانین فرمول یک هزینه شده است.

با این حال این عدد بزرگ تنها هزینه های توسعه و ساخت پیکان های نقره ای و راهبرد تیم بوده است و شامل هزینه های مربوط به بخش مدیریت عملکرد بالای سیستم موتور نمی شود.

اندی کاول

اندی کاول – مدیر بخش مدیریت عملکرد بالای سیستم موتور مرسدس

مجموع گردش مالی، که شامل پرداخت پول جایزه ای فرمول یک، درآمد حمایتی و بازاریابی از دایملر (که شامل حدودا 60 میلیون پوند می شود)، از 289.4 میلیون پوند به 337.2 میلیون پوند افزایش یافته که مرسدس فاش کرد این درآمد از سال 2012، 194% افزایش داشته است. قابل ذکر است که این رقم نسبت به سال 2016 افزایش 16 درصدی داشته است.

تعداد کارمندان تیم در مقر برکلی به طور متوسط 912 نفر در سال 2017 بوده است، و در مقایسه با تعداد 849 نفر که باعث موفقیت این تیم در سال 2016 شدند، افزایش اندکی داشته است.

7 دیدگاه

 1. Nohed3339

  22

  7

  پول همیشه موفقیت به همراه میاره.

  • بهزاد زمانی

   6

   0

   سرمایه گذاری صحیح بله همیشه موفقیت به همراه داره

  • شفیعی صابر

   3

   1

   اینکه چطور و چگونه هزینه بشه خیلی مهم است. و مدیریت کردن صحیح این هزینه ها.

   اما واقعا این پول چیست، که عالم همه دربدرش هستن.

 2. شفیعی صابر

  3

  1

  خوب الان تیمی مثل ویلیامز با اون همه سابقه و افتخاراتی که دارد، از کجا میتواند حتی یک سوم این مبلغ را هزینه، شاسی و بدنه و مواردی که مربوط به اینها میشود بکند.
  امسال انها از همین ضربه خوردند.
  البته این خبر و این توسعه برای تیمهای استفاده کننده از موتور مرسدس خبر بسیار عالی خواهد بود.
  متن کامل این عمومی کردن خرج و مخارج مرسدس، یک طرف و اینکه فقط 60 میلیون پوند از این مبلغ عظیم را دایملر میدهد و مابقی تدسط اسپانسرها و جوایز قهرمانی فرمول 1 تامین میشود نیز یکطرف قرار میگیرد.

 3. الف.ی

  14

  4

  چی بگیم
  یه مرسدسه
  یه دنیاس
  The Best or Nothing…

 4. Farid_Lambo

  9

  0

  آدمین از بودجه فراری هم تو این سالها خبر داری؟ اینطوری بهتر میشه مقایسه کرد

  به نظرم بودجه های تیم ها سقف داشته باشن رقابت نزدیک میشه

  • سید علی حسینی

   11

   0

   اگر چیز رسمی رو شنیدم از جزییات بودجه یا سرمایه گذاری هاش حتما خبرشو میریم