Register

شانزده − 16 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – در اولین مسابقه فصل فصل ۲۰۱۸ شنبه خوب هاس به یکشنبه سیاه تبدیل شد.

کوین مگنوسن و رومن گروژان دو راننده تیم هاس که در تعیین خط استرالیا رده های پنجم و ششم را به دست آوردند به فاصله دو دور از هم از مسابقه کنار کشیدند. مگنوسن اولین راننده هاس بود که برای تعویض لاستیک به پیت رفت و تنها پس از چند پیچ خودرو خود را در کناره پیست پارک کرد.

طبق گفته مگنوسن مشکل از سیستم تعلیق بوده در حالی که مشکل اصلی از بسته نشدن درست یکی از چرخ ها در زمان تعویض لاستیک بوده است.

مگنوسن پس از پایان مسابقه گفت:

برای کل تیم چنین چیزی بسیار سخت است. داشتن چنین موقعیت خوبی آن هم برای هر دو خودرو و از بین رفتن همه چیز به این شکل بسیار غم انگیز است. اما ما دوباره با قدرت باز خواهیم گشت.

Kevin Magnussen

کوین مگنوسن – گرندپری استرالیا 2018

درست دو دور بعد از مگنوسن گروژان برای تعویض لاستیک اقدام کرد و او نیز پس از پیچ دو به دلیل مشکل در چرخ جلو سمت چپ خودرو خود را در کنار پیست پارک کرد. گروژان گفت:

امروز جایگاه خوبی داشتم و من مطمئن هستم ما می توانیم در حلو رقابت کنیم. ما بای. همه چیز را آنالیز کنیم تا بتوانیم قوی تر باز گردیم. در حال حاضر ما تمام تمرکز خود را بر روی مشکل گذاشته ایم تا مشخص شود مشکل از ابزار یا خطای انسانی بوده است.

مشکلات امروز هاس تخت بررسی دقیق برگذار کننده های مسابقات قرار گرفته است.

9 دیدگاه

 1. Svettel46

  8

  4

  بدشانس تر از این فراری ندیدم تا حالا,فصل پیش دوتا همزمان. لاستیک ترکوندن,امسال این دوتا

 2. cfz

  7

  4

  هاس یار دومه فراری

  • رد.رولوشن

   3

   6

   چنین نظری فقط از یک ایرانی قابل انتظار ه

   • الف.ی

    1

    1

    نظراتی هم که بعضی از فتل فنا در مورد لوییس میگن فقط از کسایی که کوچکترین اطلاعاتی راجع به موتور اسپرت ندارن یا دارن و استفاده نمیکنن بر میاد
    برای مثال اینکه یکیشیون میگه لوییس چقدر بی عرضست!!!!!!!!!!!!!!
    کمک هاس کاملا شانسی بود اما به هر حال به فراری کمک کرد تا مسابقه رو ببره

 3. max verstapen

  5

  1

  امیدوارم هاس قدرتمند تر برگرده…

 4. Svettel46

  2

  3

  Cdz داداش پس فصل قبل مکس یار دوم کدووم تیم بود,نه اسمشو تعویض طلایی بهتره.این به اسپانیا فصل قبل
  دیگه چی میگین؟؟؟؟فک کنم
  پیست های بعدی تا اخر فصل مال مرسدسه نگران نباش

  • الف.ی

   1

   1

   میشه چند تا از تصادف های سال پیش که مکس مقصر مبرهن بود رو بگی؟؟؟؟؟؟؟؟

  • DR.ARDALAN

   1

   1

   من اگر جای شما بودم بعد از اینکه با اعتماد به نفس امدید گفتید اره دیگه داره میره مرسدس داره به نفع اونها کار میکنه، و لطیفه های دیگری که گفته شد.
   اما وقتی مکس نرفت و تمدید،کرد، من اگر جای شما،دوستان بودم حداقل از اوردن دوباره اون عناوین خودداری میکردم. اینکه این نظرات فقط از ذهن یک ایرانی برمیاد، در عین اینکه کاملترین کلام است ، اما واقعا در بطنش پر از تاسف است.
   انسان باید سخنش مستند با سند و مستدل باشد، تا دیگران روی سخنانش حساب کنن. شما یکبار دیگه کامنتت را برادر خوبم بخوان، انگار یک دبستانی از روی لجبازی نوشته.
   اصلا از فرمول یک بیرون بیاییم.کلا عرض میکنم.
   سنگاپور ، مکزیک و باکو را شما براحتی میتوانی با یک سرچ نظرات بیش از ده کارشناس در برنامه های مختلف کارشناسی فرمول یک را پیدا کنی که در ستگاپور کاملا مقصر را فتل دانستند ، شما بروید در برنامه ای که از اینجا ، زادگاه فتل ، در کانال ZDF ،پخش شد را ببینید که میگفتن شگفت انگیز لست که تصادف مسابقه ای اعلام میکنن، البته وقتی در باکو بعد از اون اعمالی که پشت سر هم انجام داد ، که شما را دعوت میکنم ، دو نمونه از اینگونه کار را بیابید در فرمول یک. پیدا نخواهید کرد، زمانیگه به هیچ عنوان ماشین ها حالت مسابقه ای ندارند و بصورت کاملا محتاط و تحت کنترل رانندگی میکنن، یک نفر بیابد دو مرتبه پشت هم به ماشین جلویی خود بکوبد، همچین چیزی در تاریخ فرمول یک سابقه ندارد، و داوران او را فقط ده ثانیه جریمه کردن. بروید مکزیکـ را سرچ کنید، ببینید چه میگویند، بارها و بارها تصاویر را ادیت میکنند، از زوایای گوناگون نشان میدهند ، که فتل سمت راستش کاملا جا داشت ماشین را ببرد و اصلا هیچ دلیلی نداشت به سمتی ماشین را ببرد که حتی خوده لوییس هم دو تا چرخ سمت چپ ماشینش داشت دیگر از پیست خارج میشد. چرا وقتی سمت راست ،فضای بازش خیلی بیشتر از سمت چپ است فتل باید بگیرد سمت چپ درست جایی که لوییس است، و تنها کسی هم که از اسیب دیدن ماشین لوییس نفع میبرد ، فقط و فقط یکنفر است ، فتل.
   کارشناس میگفت اگر در باکو محکم برخورد میشد ، شاید مکزیک اتفاق نمی افتاد. اینها را بنده اگر عرض میکنم ، خدا را شکر بصورت سند ، موجود است ، در ارشیوها.
   اما شما عزیزان نمونه دیگرش، هنوز مبگویید جامپ استارت بوتاس. البته فتل داره براش عادت میشه که اگر عقب بیفتد یک چیزی باید به طرف بچسباند. با اینکه بررسی شد، با اون لوازم دقیق و کفتن نشده. فتل طبق معمول عذرخواهی کرد، شاهکارش اینجاست شماها هنوز میگین جامپ استارت شده. خوب دوست گزامی وقتی سخنانی که بکار میبرید تماما از طرف مراجع مربوطه رد شده و خوده شرکت یا رانتده هم عذر خواهی کرده ، قبول کنید ، قبول کردنشان سخت خواهد شد.
   وگرنه هر کسی بگوید فتل رلننده نیست، یا یک راننده کلاس جهانی نیست، یا یک خرفه ای کامل نیست، فقط و فقط خودش را زیر سوال برده.
   اما اینکه بخواهیم یکسری اعمالش را مقایسه کنیم با لوییس ، الان لویییس سرتر است. البته فتل را وقتس به سن اللن لوییس رسید باید با همین روزهای لوییس نقایسه کرد. بهرحال تجربه بیشتر کمک زیادی میکند.

 5. سجاد

  1

  0

  من تا حالا میگفتم بدترین تیم تو اشتباه و استراتژی رنو هست اما امروز هاس خیلی بد بود.خیلی بده تیمی پتانسیل بالایی داشته باشه ولی نتونه اونطوری که شایسته هست به دلیل برنامه و عملکرد نادرست امتیاز بگیره.