فرمول یک ایران – اینترلاگوس برای لوئیس همیلتون از پیت‌لین شروع می‌شود، او گفت که با توجه به تصادفی که در Q1 برزیل داشته است، انتظار دارد که مسابقه را از پیت‌لین آغاز نماید.

راننده بریتانیایی در اولین تلاش برای ثبت زمان، همان دور اول دچار حادثه شد تا پرچم قرمز به نمایش درآید. این حادثه منجر به خروج دارنده عنوان چهار دوره قهرمانی جهان از رقابت گردید و شوک شدیدی را به تیم مرسدس وارد کرد.

همه ماشینها دیروز در دور تعیین خط توانستند شرایط آغاز مسابقه از محل استارت(parc ferme) را بدست آورند اما تیم مرسدس تمام بعد از ظهر را مشغول مبارزه بود تا قوانین را شکست دهد تا بتوانند تغییرات لازم را جهت آماده سازی خودرو برای مسابقه انجام دهند.

همیلتون گفت:

فکر می‌کنم من از پیت‌لین شروع می‌کنم، هیجان انگیز نخواهد بود اما می‌توانیم جلو برویم فقط حرکت را از آنجا آغاز می‌کنیم.

من فکر می‌کنم که بعضی از قطعات عوض شده‌اند.

باید دید که مرسدس از فرصت بدست آمده برای معرفی قطعات جدید موتوری استفاده خواهد کرد یا نه، زیرا آنها می‌توانند بدون نگرانی از آسیب زدن به جایگاه شروع مسابقه همیلتون این کار را انجام دهند.

او در خصوص حادثه در دور اول تعیین خط اینطور توضیح داد:

من فقط شگفت زده شدم. ماشین کمی پایین بود. اگر به تکرار فیلم دقت کنید به هنگام ورود به پیچ ماشین پایین بود.

اغلب وقتی پایین می‌آید به زمین ساییده می‌شود و معمولا این اتفاق زمانی پیش می‌آید که ماشین و لاستیکها سرد هستند.

من تا به حال در اینجا در این حد سریع نبودم حتی نزدیک به این سرعت هم نبودم اما این حادثه تقصیر من بود و باید مسئولیت کارم را بپذیرم.

وقتی از او سوال شد که کنار آمدن با این حادثه به خاطر کسب عنوان قهرمانی آسانتر است، همیلتون گفت:

من حس می‌کنم این هم امتیاز دیگری از امتیازات این فصل بود.

البته بواسطه قهرمانی شاید کمتر دردناک بود اما من هنوز هم احساس ناراحتی می‌کنم. من نسبت به تعهدم و نحوه رانندگی‌ام بسیار افتخار می‌کنم.

تمام فصل را اشتباه نکردم و از آخرین باری که ماشین را به دیوار کوبیدم زمان زیادی گذشته است، اما اتفاق افتاد.

زمانی که اتفاق می‌افتد کاری برای انجام دادن نیست فقط سرم رو بالا نگه می‌دارم و به جلو حرکت می‌کنم این همه کاری است که می‌توان انجام داد.

همه چیز در این آخر هفته تا قبل از این حادثه خوب بود. امیدوارم شما درباره این اتفاق بتوانید بگویید که من پایم را از روی گاز برداشتم و به عقب برگشتم. من تلاشم را انجام دادم اما به هرحال هنوز هم انسان هستم.

 

5 دیدگاه

 1. شاهین

  11

  1

  تصادفات در مسابقات غیر قابل اجتنابه و احتمال برخورد و یا از دست دادن کنترل برای همه هست. درسته قهرمان فصل مشخص شده ولی امیدوارم امروز مسابقه جالبی رو ببینیم مخصوصا بین فتل و بوتاس و رایکونن

 2. Ssj 110

  13

  12

  واقعا خاصی.
  هیچ راننده ای مثل تو نمیشه.
  عاشق طرز برخورد و حرف زدنتم.
  آقای خاص.

 3. ماکان

  6

  9

  عزیزم ما نظر می دیم دلیل بر دانستنمان نیست.چون تو عاشق این فصل از زندگیمان کردی.و هر عاشقی بدون فکر و با احساس نظر می ده.اینکه می گی ماشین پایین بود و سرعت زیاد بود و زمین گیر کرد و اینا مهم نیست.ببینم می تونی با غول مرسدس از آخر بیایی درو کنی و بری جلو

  • ماکان

   6

   11

   البته ایشالا که ماشینت سالم باشه و مثل مکزیک مشکل دیفیوزر نداشته باشی

 4. امید نورمحمدی

  1

  5

  شایدم بخاطر بوتاس مخصوصا از مسابقه کشید کنار تا اون راحت باشه و فقط روی رقباش تمرکز کنه که البته خیلی دور از ذهنه. ولی از هر زاویه ای که نگاه کنی اصلا خنده دار نبود که روسای همیلتون دیروز بعد از تصادفش میخندیدند!
  کلا خیلی خوش شانسه. امسال که واقعا شانس آورد.