فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون بعد از کسب پنج ثانیه پنالتی بدلیل سد کردن راه دنیل ریکیاردو در پیت از تیمش عذر خواهی کرد و گفت از این اتفاق خیلی ناراحت است.

ظاهر شدن سیفتی کار در پیست مسابقه مرسدس را مجاب کرد تا از فرصت بوجود آمده استفاده کند و دو راننده اش را به پیت فرا بخواند، بدلیل اول بودن والتری بوتاس او سریع تر به پیت مراجعه کرد و لوئیس همیلتون در پشت او به عنوان راننده دوم مسابقه وارد پیت شد.

مرد انگلیسی در ورودی پیت لین بدلیل حضور دنیل ریکیاردو در پشت سرش و جلوگیری از سبقت گیری احتمالی او به آرامی در پیت راند و راه دنیل ریکیاردو را سد کرد.

ناظران تلقی کردند که همیلتون بر طبق مقررات عمل نکرده و او را پنج ثانیه جریمه زمانی کردند.

همیلتون با وجود پنالتی پنج ثانیه ای توانست از هم تیمی اش والتری بوتاس عبور کند اما بدلیل فاصله زمانی با سباستین فتل از او شکست خورد و سباستین شبی خاطره انگیز را در تاریخ فراری ثبت نمود.

لوییس همیلتون - گرندپری بحرین 2017

لوییس همیلتون – گرندپری بحرین ۲۰۱۷

او گفت:

مسابقه سختی بود، استارت خوبی نزدم.

رفتارم در پیت لین بزرگترین اشتباهم بود و این اشتباه برای تیم گران تمام شد.

من تمام سعیم را کردم تا سباستین را بگیرم اما خیلی دور بود و به او نمی رسیدم، من با او بعد از آخرین پیت استاپ نوزده ثانیه اختلاف زمانی داشتم و راهی برای جبران این فاصله نبود.

من تمام توانم را گذاشتم، فراری امروز بهترین کار را انجام داد، پس ما نیز به آن ها فشار می آوریم، ما به مسابقه برخواهیم گشت و دوباره به آن ها خواهیم رسید.

البته این بسیار ناامید کننده است، از دست دادن امتیاز ها به ضرر تیم هستند، مخصوصا زمانی که شما پتانسیل برد مسابقه را دارید.

قطعا خیلی دردناک است اما چه می شود کرد چون اتفاق افتاده است، فقط می توانم بگویم تمام سعیم را کردم و هرچیزی که در توانم داشتم را برای پیروزی گذاشتم.

همیلتون رده دوم گرندپری بحرین را بدست آورد و در رده بندی رانندگان با هفت امتیاز در پشت سباستین فتل قرار گرفته است.

11 دیدگاه

 1. هومن

  12

  10

  بله بسیار حال بهم زن بود این حرکت همیلتون و بشخصه از این اتفاق بسیار عصبانی ام چون برد کاملا قابل در دسترس بود.این حرکت همیلتون رو هیچوقت هیچوقت فراموش نمیکنم

  • اکبر

   15

   5

   بدون این ۵ ثانیه بازم پشت ریکاردو درمیومد یعنی توی توالی خودروها فرقی نمیکرد و در انتها هم که نتونست فاصله رو زیر۶ ثانیه بیاره پس از لحاظ زمانی هم فرقی نمیکرد با این وصف برد در لخظه قبل ازین قبل از این اتفاق از دست رفته بود.

   • G.G

    3

    7

    داداش ۲۰ ثانیه رو کرد ۶ ثانیه میدونی یعنی چی ؟؟؟
    یعنی ماشین مرسدس خیلی خفن تر از این نتیجه امروز بود
    و اول استارت بد همیلتون بعد سیفتی کار و جلو افتادن کیلویی فتل و بعدش هم پنالتی با همه اینها اگه پانزده لپ آخر مسابقه رو بخاطر بیاریم همیلتون بصورت میانگین ۱ ثانیه و ۲ دهم ثانیه فاصله کم میکرد

   • هومن

    3

    6

    دلاور مرد فاصله تا ۵ ثانیه هم رسید دلیلی نداره به شما اثبات کنم چون با چشای خودم دیدم.بیخیال…

 2. محمد بوشهر

  8

  11

  عالی بودی اما خوب امروز روز فراری بود یا شایدم آیه نازل شده بود. امرو هم تمام شد، تا روسیه…

 3. G.G

  5

  7

  رفقا با دوتا برد اول فصل فراری که دومیش تقدیم شد بهشون البته
  چه حالی میکنند
  انشالله روسیه و بقیه پیستها
  در سه مسابقه آینده میخوام ببینم مستر صباغ دوباره میگه
  (از جدا شدن های مرسدس دیگه خبری نیست)

دیدگاه خود را بیان کنید