Register

15 + 9 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – پس از پشت سر گذاشتن دو گرندپری حالا به چین رسیده ایم، به همین دلیل بر آن شدیم تا توضیحات مختصری را درباره ی پیستی که میزبان گرند پری چین خواهد بود بیان کنیم.

نام: پیست بین المللی شانگهای (上海国际赛车场)

مکان: ژیادینگ, شانگهای

ظرفیت: 200,000 نفر

افتتاح: 2004

طراح: هرمان تیلکه

طول: 5.451 کیلومتر

تعداد پیچ ها: 16

تعداد دور ها در هر مسابقه: 56

سریع ترین دور: 1:32.238 (مایکل شوماخر، 2004، فراری)

پیست بین المللی شانگهای با بودجه ای 450 میلیون دلاری برای میزبانی رقابت های فرمول یک در چین ساخته شد.

این پیست مسیر امروزی تر و به اصطلاح مدرن تری را داراست و شامل پیچ های ملایمی نیز می باشد، همچنین یک مستقیمی به طول 1.4 کیلومتر دارد که راننده ها به بیشترین سرعت در آن می رسند.

به دلیل این که پیست در حومه ی شهر ساخته شده است، وجود کارخانه های متعدد باعث شده است که هوا خیلی مطبوع و پاکیزه نباشد. همچنین بارش باران در پیست اتفاق غیرمعمولی نیست و همیشه این احتمال وجود دارد که گرندپری در زیر باران برگزار بشود.

پیست شانگهای

محل های فعال شدن DRS: مسیر بین پیچ های 13 و 14- مسیر بین پیچ های 16 و 1

مسیر بین پیچ های 13 و 14 طولانی ترین مستقیمی در فرمول یک می باشد و فرصت خوبی برای راننده ها است تا از یکدیگر سبقت بگیرند.

مسیر بین پیچ های شماره ی 1 و 2 و 3 از مسیرهای سخت مسابقه می باشد زیرا راننده ها با سرعت بالا وارد یک پیچ تند می شود. پیچ شماره ی 14 نیز به دلیل اینکه پس از یک مستقیمی طولانی قرار دارد پیچ سختی به شمار می آید، زیرا تصمیم اشتباه در ترمزگیری باعث خروج راننده ها از پیست می شود.

با توجه به وضعیت آب و هوای شانگهای احتمال بارش باران در هنگام برگزاری مسابقه وجود دارد، پیش بینی آب و هوای سه روز آینده در ژیادینگ، شانگهای:

پیش بینی هوای شانگهای چین

در زیر نیز تصاویری از پیست شانگهای چین  قرار داده ایم: