گونتر استاینر اعتراف کرده است که حتی رانندگان هاس نیز از سرعت ماشین‌هایشان شگفت‌زده شده اند و این در حالیست که این خودرو در مقایسه با خودروهای دیگر به روزرسانی نشده است.

تیم هاس، برنامه های به روزرسانی خودش را تا پیش از مسابقه نیم فصل مخفی نگه داشته و قصد دارد بعد از تعطیلات تابستانی با به روزرسانی به میدان بیاید.

گونتر استاینر، مدیر تیم هاس گفت:

می‌توانم بگویم بسیاری از مردم شگفت زده شده اند. ما می دانستیم که چیزهای بیشتری در راه است و بنابراین گفتیم که چرا باید برای انجام کاری عجله کنیم.

حتی رانندگان هم می‌گویند: «هرگز باور نمی‌کردیم وقتی بقیه تیم ها به روزرسانی می کنند، این ماشین هنوز می‌تواند رتبه ششم و هفتم را کسب کند».

من به رانندگان گفتم بله، آنها به‌روزرسانی را می‌آورند، اما شما نمی‌دانید چه به روزرسانی هایی را می‌آورند، پس امکان قضاوت در مورد عملکرد آن نیز وجود ندارد.

ما دقیقاً می دانیم که داریم چه کار می کنیم، فقط می توانیم تلاش کنیم و بهترین عملکرد خودمان را نشان دهیم. باید به خودمان ایمان داشته باشیم که این کار را هم کردیم.

فکر می کنم که ما ثابت کرده ایم که خودرویمان هنوز قدرتمند است و با به روزرسانی که در راه است، امیدوارم بیش از پیش قدرتمند تر شود.

من همیشه می گویم که در مورد به روزرسانی ها، بیش از حد بزرگ گویی شده است، ما تعدادی به روزرسانی در مجارستان خواهیم آورد و امیدوارم که آنطور باید کار کنند.

همیشه الزاما دنباله رو کاری که دیگران انجام می دهند نیستم. شما باید راه خودتان را بروید، ما در بارسلونا این تصمیم را گرفتیم که صرفا فقط برای داشتن یک قطعه جدید این کار را انجام ندهیم، چون این قطعات به اندازه کافی خوب نبودند.

ما بیشتر روی آنها کار کردیم و امیدواریم وقتیکه آنها را در مجارستان روی خودرو سوار کردیم کارامد واقع شوند.

41 دیدگاه

 1. mrz_ir

  10

  3

  هاس عجیب ترین تیمه فعلا ، پارسال تیم اخر بودن اما امسال چند جا با مرسدس هم درگیر شدن .
  به نظرم بحث همکاری!؟ مشابه 2020 ریسینگ پوینت خیلی هم بیراه نیست!
  چجوری میشه که هر سه تیم فراری ، الفارومئو و هاس اصول اینقدر طراحی مشابه رو پیش گرفتن ؟
  همچنین هر دو تیم ردبول هم همینقدر تشابه رو دارند یا حتی ویلیامز هم قبل از اینکه بکوبه بیشترین شباهت رو به زیرو پاد مرسدس داشت. این بحث هم کاری ها هم خیلی رو مخه ، کسی هم که بهشون گیر نمیده ، ریسینگ پوینت که با چند امتیاز جریمه قضیه رو جمع کرد ، اینا هم که اصلا در اون لول نیستن ( استونم که امسالم کلا ردبولو کپی زد 😐 اقای استرول یه رگه چینی داره فکر کنم).
  ولی خوب به خاطر شوماخر از پیس هاس خوشحالم ، به نظر میاد داره گرم میشه و این دو مسابقه اخر هم که تقریبا بدون اشتباه و قوی ظاهر شده ، امیدوارم این روند رو ادامه بده و بتونه به صندلی یه تیم برتر برسه .

  • Anzali

   7

   0

   میک خیلی خوب کار کرد تو این دو مسابقه . خیلی دوست دارم یه روز تو فراری ببینمش لیاقتشو داره

   • yousef

    0

    3

    درحال حاضر ولف منتظره بعد از همیلتون ببردش

   • Former-Amirali

    6

    0

    اینا فقط هندونه زیربغل دادنه.
    یا هم که میخوان مثلا نبود پدرش خیلی بهش فشار وارد نکنه.
    وگرنه هیچکدوم از این راننده ها با فقط دوتا مسابقه خوب به این جایگاه نرسیدن.
    حتی لطیفی هم ممکنه چهار پنج تا مسابقه خوب داشته باشه.

  • Former-Amirali

   6

   1

   به نظرم اگر تیم هارو بکنن
   فراری 1 فراری 2 فراری 3
   مرسدس 1 مرسدس 2 مرسدس 3 مرسدس 4
   ردبول 1 ردبول 2
   رنو1
   خیلی سنگین ترن

  • ایرن

   5

   0

   چجوزی میشه؟ خیلی از قطعات بین این تیمها مسترکه. مثلا همین که موتور چجوری باشه خودش در طراحی بدنه خودرو تاثیر داره. فکر نکنم همین الان اگر فراری بخواد خودرویی مشابه مرسدس بسازه اصلا بتونه. مگر اینکه در ظاهر موتور و سیستم قدرت و گیربکس و نحوه اتصال اجزای پاور یونیت و گیربکس و تغییر ایجاد کنه. در این خودروها تغییر ساده توی شرایط و مکان قرارگیری رادیاتورها میتونه مستلزم کلی تغییر در خیلی چیزهای دیگه باشه.
   پس فکر کنم فرم پاوریونیت و گیربکس که خودش میتونه تعیین کننده فرم کلی شاسی هم باشه باعث میشه توی سبک طراحی آیرودینامیکی محدودیت هایی داشته باشی.

   در ضمنخب مدیران تیمها میتونن بشینن و سبک کلی طراحیشون رو به هم بگن و به هم مشورت بدن. کی میخواد این رو کنترل کنه. مهم جزییاته که امکان انتقالش سخته و قابل کنترله که میبینیم همین هاس در کلیات شباهتهایی به فراری داره و در جزییات تفاوتهای بزرگی با فراری داره.

   • amin90

    0

    1

    دم شما گرم ،ای کاش همه درک میکردن ای موضوع رو ،همه فقط میگن اره اینا شبیه به هم هستن

   • mrz_ir

    1

    0

    نظرتونو قبول دارم ،
    از منظر ایده آلی که خودم دارم بیان کردم ،میدونم که واقعیت که زمین تا اسمون متفاوته ، حتی سال دیگه ممکنه تغییرات زیادی در ماشین هانسبت به امسال ببینیم و تیم ها به سمت یه طراحی خاص برن ، (همین امسال هم استون که ردبولو کامل و ویلیامز هم به شیوه خودش کپی زد ، الپین هم که فراری رو).
    مرسدس هم که ممکنه طراحیشو سمت ردبول ببره که امیدوارم نبره ! همین طراحی فعلیشونو ارتقا بدن و پرفورمنسشون رو برسونن به اونا. یه طراحی خاص بمونه داخل فرمول یک.

   • mrz_ir

    1

    0

    البته قطعات مجاز مشترکشون در این حد هم نیست که اینقدر یک شکل.تا اونجایی که میدونم ، بیشتر همون قسمت آخر کامنتتون هست.

   • A..Charles16

    0

    1

    کاربر محترم ایرن
    کاملا موافقم با نظرتون و شایعات کپی کاری شبیه کار ریسینگ پوینت بنظرم صحت ندارن.فراری و هاس هیچ ترسی از نشون دادن روابط نزدیکشون ندارن وقتی تو مارانلو بخشی رو به هاس میدن و تعدادی از مهندسین.توی قطعاتم تا اون حدی که قانونه ،فراری هاس رو تامین میکنه و ساپورت مشکلات این قطعات.پایین توضیح دادم حتی هاس هم توی بهره گیری از گراند افکت بهتر فراریه که اثباتش خیلی هم سخت نیست.

   • ایرن

    2

    0

    من این نظر رو فقط درباره فراری ندادم و در مقام دفاع از فراری اینها رو نگفتم. بلکه به نظرم این مورد درباره تیمهای دیگه هم هست. هرچند واقعا اطلاعات تخصصی ای ندارم و اینها برداشتی بود از اطلاعات فنی ای که جسته گریخته از اینجا و جاهای دیگه خوندم و شنیدم و دیدم.

    به هرحال ماجرای هاس و فراری و حتی ماجرای استون مارتین و ردبول خیلی زیاد با ماجرای مرسدس های صورتی فرق داره. اونجا یک کپی کاری با اسکیل های دقیق وجود داشت. و اینجا پیروی از سبک طراحی مطرحه.
    الان هاس داره از سبک طراحی فراری پیروی میکنه و استون هم از سبک طراحی ردبول. حتی من به استون امسال هم ایرادی نمیگیرم. فقط اونها از همین مقطع فصل این پیروی رو شروع کردند و خیلی از تیمها گذاشتن برای سال دیگه.

    از قدیم هم همیشه وقتی یه تیمی یک طرح موفق رو با توجه به شرایط خودروی خودش مناسب تر میدید خود آگاه به سمت اون سبک طراحی متمایل میشد. اگر قرار باشه به اینا بگیم کپی کاری که در دنیای خودروسازی همه دارن از هم کپی میکنن چه برسه در دنیای فرمول یک.

    این لوس بازیها فقط جنگ روانیه. مثلا الان دو سه سال هست که همه جلو پمجره های سری 7 رو مسخره میکنند اما خب این جلو پنجره ها از نود درصد رقباش مثل سری اس مرسدس و a8 آئودی و لکسوس و … کوچیکتره. اما برای این خودرو جنگ روانی ایجاد کردند. یا همین خودروی ریرا رو کپی کاری از خودروهای روز دنیا میدونن. چرا؟ بخاطر سبک طراحی چراغ های جلو. خب این سبک طراحی دوگانه چراغ جلو الان چند سالی هست که شروع شده و تقریبا اکثر خودروسازهای بزرگ به این سمت رفتند. بعد طرف میاد میگه کپی کاری. انتظار داره به سبک خودروهای دهه 60 امریکایی از چراغهای دوتایی گرد استفاده بشه تا کسی نتونه بگه کپی کاری.

    هممون میدونیم این حرفا و این علم شنگه به پا کردن و همش تکرار کلمه کپی کاری یه چیز الکیه. اما چون با این حرفها میتونیم به رقیب تیم مورد علاقمون فشار وارد کنیم پس بنابراین بازهم همین مسیر غلط رو ادامه میدیم.

   • mercedes fan

    1

    0

    سوالم اینه چطور استون با موتور مرسدس ماشین ردبول رو کپی پیست کرد ؟ به نظرم این حرف درست نیست .سایز موتور ها و گیربکس کم و بیش یکیه.تفاوت ها توی پکیجینگ و چینش رادیاتور و مابقی اجزا هست . پس امکان کپی کاری کم هم نیست

   • ایرن

    1

    1

    آقای مرسدس فن. کسی نگفت تیمی که موتور مرسدس داره نمیتونه به سمت طراحی ردیول بره. بلکه همه حرف اینه که کسی که موتور و گیربکس فراری داره به علت چینش استاندارد اجزای موتور و گیربکس و متعلقات خود به خود به سمت طراحی تیم فراری سوق داده میشه و رفتن به سمت طراحی ردبول و یا مرسدس براش سخت تره چون احتمالا مجبوره کمی در پاوریونیت و گیربکس و رادیاتورها و … تغییراتی ایجاد کنه و … وگرنه اگر سختیش رو به جون بخره میتونه حتی یه طرح صد درصد متفاوت رو پیگیری کنه.

   • mrz_ir

    1

    0

    مرسدس فن گرامی ، یه جسم کوچکتر رو میتونی داخل یه پوسته بزرگ جا بدی اما جسم بزرگ رو نمیتونی داخل یه پوسته کوچک بکنی !
    پکیجینگ کلی مرسدس از بقیه کوچکتره و باعث میشه که بشه با سختی کمتر از بقیه پوسته متفاوتی رو پیاده کرد ،
    البته فراری هم پکیجینگ خوبی داره و عملا فضای سایدپادش قوطی خالیه !!(حالا سر قوطی خالی گیر ندید ، عملکرد فراری رو ادم باید کور باشه نبینه)

    فقط ایا رادیاتور جزو قطعات مجازه یا هر تیم خودش باید توسعه بده ؟

 2. farshad.b

  6

  0

  با سلام . بنظرم برتری هاس در اتریش بیشتر بخاطر نوع پیست بدست اومد . جایی که اکثر تیمها برای رعایت ترک لیمیت در اکثر پیچها مجبور به احتیاط بودند و همچنین امتیاز موتور فراری که در ارتفاع بالای این پیست و گشتاور بهتر در خروجی پیچهای یک و سه برتری خوبی ایجاد میکرد خصوصا نسبت به موتور مرسدس . احتمال زیاد در فرانسه این سرعت رو نبینیم از هاس ، برعکس مرسدس در پل ریکارد میتونه خیلی رقابتی تر از قبل باشه . کسب سکوی بهتر از سومی برای مرسدس در حضور هر چهار خودرو فراری و ردبول ، دور از دسترس نخواهد بود .

 3. aston007

  4

  17

  “”هرگز باور نمی‌کردیم وقتی بقیه تیم ها به روزرسانی می کنند، این ماشین هنوز می‌تواند رتبه ششم و هفتم را کسب کند””!!!
  از کرامات شیخ ما چه عجب
  پنجه را باز نمود و گفت “وجب”!
  از دگر کرامات او اینست:
  شیره را خورد و گفت: “شیرین است”!
  این همه ذوق زدگی واسه این آقا چندش آوره …
  داداچ! اینجا با چنین روحیه تیتیش مامانی آخرش هیچی نمیشیا!

  • Fastboy 44

   9

   1

   اگه گونتر اشتاینر بفهمه بهش گفتی تیتیش مامانی با همونی قایقش میاد میگه بعد …..You are a w!
   :)))

  • mmd CL16

   4

   0

   روحیه تیتیش مامانی؟
   هنوز استاینرو نشناختی

  • Former-Amirali

   2

   1

   متاسفانه گویا اکثر کامنت های اخیر من رو ادمین محترم پاک میکنن.
   اگر لطف کنید بگید که نظرات من چه مشکلی دارن میتونم رعایت کنم و شمارو هم زحمت ندم، ولی واقعا بعید میدونم مشکلی داشته باشه اون کامنتی که پاک کردید.

  • Former-Amirali

   2

   1

   اینکه صادق باشی نه تنها چندش آور نیست بلکه تحسین برانگیز هم هست.
   آلفا هم فکر نمیکرد انقدر سریع باشه، مکلارن و مرسدس هم فکر نمیکردن انقدر مشکل داشته باشن.
   اگر فکر یه چیزی رو نکنی و بشه به خاطر ذات انسان و اشتباهاتش اصلا عجیب نیست. اصلا دلیل این واکنش خشن رو نمیفهمم.

 4. Siya

  3

  0

  این نشون دهنده اینه که وقتی یه ماشین از بیس خوب طراحی بشه فقط کافیه پنجره ستاپ مناسب اون ماشين رو پیدا کنی کاری که الان هاس داره انجام میده فقط ماشین خودشون رو شناختن و به احتمال زیاد پکیج آپگرید خوبی هم به ماشین اضافه کنن

 5. Former-Amirali

  3

  3

  حتی هاس هم آپدیت آورد ولی خبری از فراری نیست.
  فکر کنم حرف کسی که گفت این ماشن قابلیت آپدیت زیادی نداره درست باشه واقعا.

 6. A..Charles16

  1

  1

  توی اتریش دقیقا یادم نیست کدوم تمرین بود ولی بالاترین سرعت مکس و پرز با ۳۳۰ بودن و سوم مگنوسن با ۳۲۹.و برام جالب بود که خوده فراری به همچین سرعتی نمیرسید.فراری میتونه به سرعت بالا برسه ولی میدونیم پاوریونیتش مطمئن نیست.اما چطور هاس که مشتری فراری هست و ارتباط نزدیک هم دارن کمتر از فراری به پاوریونیتهاش صدمه وارد میشه؟
  این موضوع فقط بخاطر طراحی نامناسب فلور و دیفیوزر و کانالهای ونتوری و در کل گراند افکتی هست که فراری ازش به اندازه حتی هاس هم بهره نمیبره.حالا در مقابل ردبول که بهترین استفاده رو از گراندافکت داره تنهاراه رقابت، بالا بردن مودموتور هست که خطرات خودشو داره و سه چهارتا پاوریونیت تا حالا سوخته تو مسابقه.
  اومدن مگنوسن هم توفیق اجباری بود که نصیب این تیم شد تا اونا که فصل قبل در حسرت یک امتیاز موندن الان بالاتر از تائوری با ۳۴ امتیاز در رده هفتم هستن.فقط امیدوارم مسیر توسعه خودروشون درست باشه و به آلپینم برسن.

  • mercedes fan

   2

   0

   علی این موضوعی که میگی درست نیست . ویلیامز توی بعضی مسابقات سریعترین سرعت رو ثبت می‌کنه اما این مسئله برمیگرده به بالانس داونس فورس و درگ ماشین که چطور ستاپ میشه ماشین . اینکه توی مستقیمی ها و خروجی هر پیچ موتور و سیستم هیبرید چقدر انرژی تولید میکنن و … طیف وسیعی رو در بر میگیره .پس این موضوع به نوع بال جلو و عقب (داونس فورس بالا/درگ پایین یا داون فورس پایین/درگ بالا) بستگی داره که که نوع پیست این موضوع و همچنین نوع ستاپ رو تعیین می‌کنه و همچنین رویکرد مهندسین تیم . سرعت مستقیمی و نهایت سرعت مهم هست اما همه چیز نیست . مهم اینه که تیم به ستاپی برسه که توش توی پیچ‌ها با سرعت بیشتری دور بزنه و توی مستقیمی هم در حد امکان سرعت خوبی داشته باشه . پس اینکه هاس حداکثر سرعتش از فراری بیشتره اونقدر مهم نیست چون فراری ها همیشه تایم یک و دو میزنن و هاس خیر. در ضمن فراری آپدیت هایی داشته توی کف و بال جلو و عقب و .. که جزییاتش رو میتونید سرچ کنید. توی این سایت اعلام نمیشه آپدیت تیم ها به خاطر همین بعضی از دوستان اشتباها فکر میکنن که طرح فراری قابل ارتقاع نیست

  • NICO ROSBERG-06

   2

   0

   Ali.. Ferrariداداش دلیلش مشخصه کاملا
   فراری بدلیل چندین فصل داشتن موتور در حد دومی و سومی تحقیقات وتنظیماتشو بروز رسانی هاشون اکثرا متمرکز روی انجین وباطری و قطعات مکانیکی بوده حالا به جز تک و توکی بروزرسانی برای مثلا بال عقب یا مثلا دیفیوزرا وسایپادها که اینکه تو چندفصل اخیر بروزرسانیای آیرودینامیکیشون بعضا جواب داده اما گاهی هم اون نتیجه ای رو که میخواستن نشون نداده خودش موید اینه که در بروزرسانی ها آیرو زیاد موفق نبودن و اونم بخاطر راحت بودن خیالشون بابت قدرت انجین قبوده اما هاس چندین فصله بخاطر ضعف موتور بیش از 75 تا 80 درصد بروزرسانی ها و تحقیقات محدودی که داشتن فقط روی قطعات آیرو دینامیکیشون بوده چون اونا میدونستن تنها راه ممکن برای سریع تر شدنشون پیدا کردن قطعات مناسب با بیشترین راندمان در تنظیمات و قطعات آیرودینامیکه و در این مورد تبحر هم پیدا کردن درست مثل آلفا رومیو و حالا که موتورشونم امسال موتور قدرتمندی هستش با تجربیات آیرو دینامیکی که دارن ..در حال بیشترین بهره برداری از شرایط هستن و تجربه هم نشون داده همیشه آوردن بروزرسانی صرفا باعث بهبود شرایط نشده و حتی بعضی اوقات در فصول قبل دیدیم که تیمهایی نظیر فراری در2018 و ردبول و گاها مکلارن ابتدای فصل سریع تر بودن و از نیم فصل به بعد باوجود آوردن بروزرسانی های متعدد اما نتونستن نتایج نیم فصل اول و بگیرن پس به نظرم حرف گانتر اشتاینر در مورد نیاوردن آپدیت جدید کاملا از روی تجربه ودرست زده شده که گفته.. ما میدونیم که داریم چیکار میکنیم

  • NICO ROSBERG-06

   3

   0

   Ali.. Ferrariداداش دلیلش مشخصه کاملا
   فراری بدلیل چندین فصل داشتن موتور در حد دومی و سومی تحقیقات وتنظیماتشو بروز رسانی هاشون اکثرا متمرکز روی انجین وباطری و قطعات مکانیکی بوده حالا به جز اندکی بروزرسانی برای مثلا بال عقب یا مثلا دیفیوزرا وسایپادها که اینکه تو چندفصل اخیر بروزرسانیای آیرودینامیکیشون بعضا جواب داده اما گاهی هم اون نتیجه ای رو که میخواستن نشون نداده خودش موید اینه که در بروزرسانی ها آیروگاهی موفق نبودن و اونم بخاطر راحت بودن خیالشون بابت قدرت انجین قویشون بوده اما هاس چندین فصله بخاطر ضعف موتور بیش از 75 تا 80 درصد بروزرسانی ها و تحقیقات محدودی که داشتن فقط روی قطعات آیرو دینامیکیشون بوده چون اونا میدونستن تنها راه ممکن برای سریع تر شدنشون پیدا کردن قطعات مناسب با بیشترین راندمان در تنظیمات و قطعات آیرودینامیکه و در این مورد تبحر هم پیدا کردن درست مثل آلفا رومیو و حالا که موتورشونم امسال موتور قدرتمندی هستش با تجربیات آیرو دینامیکی که دارن ..در حال بیشترین بهره برداری از شرایط هستن و تجربه هم نشون داده همیشه آوردن بروزرسانی صرفا باعث بهبود شرایط نشده و حتی بعضی اوقات در فصول قبل دیدیم که تیمهایی نظیر فراری در و ردبول و گاها مکلارن ابتدای فصل سریع تر بودن و از نیم فصل به بعد باوجود آوردن بروزرسانی های متعدد اما نتونستن نتایج نیم فصل اول و بگیرن پس به نظرم حرف گانتر اشتاینر در مورد نیاوردن آپدیت جدید کاملا از روی تجربه ودرست زده شده که گفته.. ما دقیقا میدونیم که داریم چیکار میکنیم.

  • j_farzaneh

   0

   0

   ما تازه به مکلارن رسیدیم نیم فصل دومم میخوام مرسدس رو بگیریم شما میگید هاس بیاد مارو بگیره؟
   😁😁😁

   • Former-Amirali

    1

    0

    مرسدس خودش نیم فصل دوم برنامه داره فراری و ردبول رو بگیره. بعد شما با یک ثانیه گپ برای ما شاخ میشین؟
    شوخیه به دل نگیر عزیز

 7. A..Charles16

  0

  3

  سلام به همگی
  متاسفانه در فراری مشکل آپدیت بخاطر فلسفه ساختشه.در جایی که گراند افکت با ایجاد تونلهای ونتوری باید دانفورسی که قبلا با فلسفه دیگه بوجود میومد فراری حتی در طراحی دیفیوزر و فلور و مسیرهای هدایت جریان هوا حتی به خوبیه هاس هم طراحیش خوب نبوده.و برای جبران تفاوت با ردبول که بهترین دانفورس رو از گراندافکت میگیره مجبوره روی پاوریونیتش فشاربیاره که نتیجشو دیدیم ۳تاش سوختن توی ریس.

  • A..Charles16

   2

   4

   بینوتو از ابتدای رونمایی اف ۷۵ روی لودینگی که بوسیله سایدپاد بزرگش میتونه توی کف خودرو دانفورس ایجاد کنه حساب ویژه ای باز کرد و داره از این قضیه هم استفاده میکنه.اما مشکل اینجاس این خودروها براساس استفاده بهتر از گراندافکت قانون گذاری شدن به همین دلیل فراری فقط میتونه آپدیتهای مینیمال بیاره که تاثیری تو لپ تایمها ندارن.قدرت پاوریونیت فراری حدود ۷تا۱۰ اسب بخار از هوندا بالاتره.با این وجود فراری بخاطر فلورنامناسب که توضیح دادم مجبوره مود بالاتری هم استفاده کنه تا گپ با ردبول از بین بره.اگر گراندافکت روبخوبی ازش دانفورس استخراج میکردن یه خودروی دامینیت بود امسال با این موتور قوی.سوختناش بخاطره فشاره زیاده وگرنه بهترینه.

   • milad

    7

    1

    اتفاقا فراری بیشترین داونفورس را دقیقا از گرند افکت و مکانیکال گریپ فوق العاده ی خودش ایجاد می کنه.فیلم های کارشناسیش موجوده.چه خبرته داداش اینقدر حرص بی خود میخوری.برنامه بلند مدت را نگاه کنی از ۲۰۱۹ به این طرف فراری روند رو به رشدی داره و این درسته.فراری فکر فقط امسال را نمیکنه فکر چند سال آتی را میکنه که موتور ها فریز میشن.بنا بر این داره بیشترین فشار را به پاور یونیت میاره تا مشکل پایداری موتور را بشناسه و برطرف کنه.
    ره رو ان نیست گهی تند و گهی خسته رود ره رو ان است که آهسته و پیوسته رود.
    روند رشد فراری شاید سرعت کافی برای رضایت هوادارهاش را نداشته باشه اما کاملا مثبته.و به نظر من در ادامه فصل کولاک میکنه.

 8. A..Charles16

  0

  3

  وقتی به بال جلوی فراری اولین بار نگاه کردم و اونو با مرسدس و ردبول مقایسه کردم دیدم که اون یه بال جلوی کاملا فلت هست و نگران کننده بود برام.مرسدس خب انحناهای خاص و زوایای متفاوت داره.و ردبول هم اصلا بال جلوی خاص خودش.حالا که خودروهارو تستشونو تا اینجا دیدیم مشخصه فراری با بال جلوی کاملا فلتش هرگز نمیتونه جریان هوای لازم برای تغذیه کانالهای ونتوری و دیفیوزرش تامین کنه خصوصا که این بال انعطاف بسیار کمی هم داره.و این بال هم چیزی نیست بخاد امسال دوباره طراحی بشه چون اگه تغییر کنه حتما تداخل جریانهای هوا در کف خودرو پدید میاد.بال جلو و سایدپاد وفلور فراری و ردبول نشون میدن کارایی فلسفشونو که بنظرم ردبول کاملا برتره و تفاوت سرعت مستقیمیها بیشترش از همین تفاوت بال جلو و فلورش هست.

  • NICO ROSBERG-06

   4

   1

   نظر آقا miladدرسته اما به نظرم رو به رشد بیشتر برازنده ردبوله که چندین فصل تونستن بعد از فراری سومی فصل و بگیرن و در آخر با جا گذاشتن خودد فراری و حتی مرسدس تونستن قهرمانی رانندگان و بدست بیارن وامسال هم اگر با همین مسیر پیش برن که دارن به قهرمانی سازندگان هم بهش دست پیدا میکنن. با تمام احترامی که برای فراری قاعلم اما رشدشون اونقدر نوسان داشته که گاهی اومدن و چندین نتیجه عالی گرفتن و تو همون فصلم گاهی واقعا نتایجشون دور از انتظار بوده و همینم باعث دورشدن فراری از اون تیم ابر قهرمان 10 سال پیش بوده.. واین رشد سینوسی به جز بارقه ی مفطعی که از امید میزنه دست آورد بهتری براشون نداشته.. امید که امسال با این راننده های درجه جهانی و موتور قدرتمند بتونن نتیجه شایسته طرفداران و نام فراری کسب کنن
   این واقعا بده که یک ریس ماشین اونقدر خوبه که ساینز هم مکس و براحتی میگیره(ریس اتریش) اونم تو خونه خود ردبول ..اون وقت یک ریس استراتژی خود فراری بزرگترین کمک و به تیم رقیب میکنه.. البته من هر دو تا تیم و دوست دارم و امسالم که مرسدس در رقابت قهرمانی نیست بیشتر رقابت این دوتیم مورد توجهمه مخصوصا ردبول که امسال مشخصه با ارفاق میشه گفت ماشین برابری با فراری داشتن اما از بعضی جهات فراری و بهترین پکیج امسال میدونم ..چون این ماشین با مدیریت مثلا شخصی مثل ولف راحت قهرمان میتونه بشه. راننده هاشون وظیفه شون و بدرستی دارن انجام میدن امسال همه چیز به بینوتو بستگی داره.

 9. شهریار

  1

  0

  امیدوارم روزی تیم ها موتور مستقل خودشونو داشته باشن مثلا اگه همین هاس روزی بیاد واسه قهرمانی با فراری رقابت کنه ایا فراری بهش موتور میده؟

  • ایرن

   1

   1

   چرا نده؟ اگر اشتباه نکنم قبلا چنین رقابتی توی فرمول یک پیش اومده.

   • mahdi arabi

    2

    0

    ایرن
    راجب مرسدس و رنو بله این قضیه درسته

    ولی راجب فراری قطعا خیر
    فراری به تیمی که شانس داشته باشه باهاشون رقابت کنن به هیچ عنوان موتور نمیده

    تو تاریخ 72 ساله این ورزش تنها تیمی که غیر از فراری با موتور فراری ریس برده ( دقت کنید مسابقه برده نه رقابت برا قهرمانی) توروروسو 2008 هست
    اون مسابقه معروف مونزا که سب با توروروسو برد میاره ( که اونم شرایط خاص داشت و یه رانندگی بی نظیر از سب اون برد رو آورد وگرنه در شرایط عادی اون ماشین شانس برد نداشت)

   • Former-Amirali

    2

    0

    مرسدس هم بعید میدونم همجین کاری بکنه
    همون زمانی که مکلارن از مرسدس موتور گرفت گفتم بعیده این تیم بتونه به این زودیا به کورس وارد بشه.

 10. A..Charles16

  0

  2

  کاربر محترم میلاد نوشتن فراری داره روی موتورش فشار بیاره تا مشکل پایداریشو تشخیص بده.صحبت عجیبی هست وقتی دیدیم ردبول شش مسابقه پشت هم برد مسابقاتو.اونم وقتی چارلز پل پوزیشن داشت.مهندسایی که این موتوراز صفرتا صد طراحی کردن کاملا میدونن بالاترین مود موتوری مناسب و کم خطرچیه احتیاج به امتحانش ندارن.مسئله ایرودینامیک بهتره ردبوله که فراری مجبوره خطر سوختن موتورهاشو بپذیره با مود بالاتر.سال پیش هم شبیه اینو دیدیم بین مرسدس و ردبول.کدوم تیمی میاد مود موتورشو انقد بالا ببره خودروش آتیش بگیره اونم توی رقابت قهرمانی جهان امتیاز از دست بده بخاطر اینکه بفهمه بالاترین مودی که میتونه به خط پایان برسه سالهای بعد چیه؟هدف امساله.امتحان روی موتور توی سه چهار ماه تعطیلی انجام میشه نه وسط رقابت قهرمانی جهان.الان مجبورن این خطر رو بپذیرن.

  • milad

   2

   1

   ali.. ferrari
   پس اگر همه چیز را میدونن چرا تست های پیش فصل را انجام میدن؟
   نه عزیزم اینجوریا نیست.موتور تو آزمایشگاه با موتوری که تو پیست و رو شاسی تست بشه زمین تا آسمون فرق داره.در ضمن نگاه بلند مدت از هر نظر بهتره برا آینده ی تیم.مثال ساده اش مرسدس.اونا یک شبه ۸ قهرمانی سازنده را بدست نیاوردن برو ببین تاقبل از شروع قهرمانیهاشون چطور بود کجا بودن و کجا رسیدن.
   احساسی برخورد نکن.

  • 77Ali

   0

   0

   ازمایش کنن چیه چیچی میگین 😂😂
   انجین با ایدئولوژی جدید ساخته شده تا جایی که ما میدونیم و دیدیم تو این ۱۰ سال هر موقع انجینی جدید ساخته میشه اون اوایل تا پایدارش کنن این اتفاقا میافته حالا میخواد رنو باشه هوندا باشه فراری باشه این مسئله زمانه البته واس این میگم مسئله زمانه چون به دانش فنی مهندسای فراری اعتماد دارم خوشبینانه ش اینه مسئله پایداری نیم فصل دو حل بشه بد بینانه هم سال بعد اگه مورد یک رخ بده لکلرک قهرمانه