Register

هجده − هجده =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانمکس ورشتپن راننده تیم ردبول بعد از گرندپری آمریکا بیان کرد که از تصمیم تیمش برای زودتر به پیت لین آمدن قانع نشده و ممکن بود نتیجه معکوس بدهد.

لوئیس همیلتون در آغاز گرندپری آمریکا2021 از مکس ورشتپن عبور کرد و ردبول راننده خود را برای آندرکات در دور دهم به پیت لین آورد که البته این تاکتیک جواب داد و او پیشتازی را بار دیگر به دست گرفت. مکس توانست رقیب خود را پشت سرش نگه دارد تا اینکه باز هم در قسمت پایانی مسابقه برای تعویض لاستیک به پیت لین رفت و به سمت پیروزی حرکت کرد.

توتو ولف ردبول را مستحق پیروزی دانست چراکه آنها در استراتژی خود بسیار تهاجمی عمل کردند. این استراتژی به قدری تهاجمی بود که پیشتاز امتیازی مسابقات از مطلوب بودن نتیجه آن مطمئن نبود.

او در این مورد گفت:

در استارت رده را از دست دادیم و برای بازپس گیری آن باید چاره ای می اندیشیدیم. لاستیک خوری پیست بالاست و ما نیز تصمیم گرفتیم تهاجمی عمل کنیم. مطمئن نبودم استراتژی درستی باشد اما چند دور آخر لذت بخش بود. در پیچ های با سرعت بالا ماشین یک وری می شد.

میک شوماخر به طور ناخواسته تبدیل به عامل حواس پرتی در دور پایانی شد چون باید از مسیر هردو نفر کنار می کشید. ورشتپن گفت که او آرزو می کرده رانندگان لپی در مکان و زمان مناسب کنار بکشند. شوماخر در مستقیمی به ورشتپن دی آر اس داد و اجازه نداد همیلتون به فاصله زیر یک ثانیه ای برسد.

مکس ورشتپن افزود:

بسیار سخت بود. لاستیک ها در شرایط ایده آلی نبودند و می دانستم لوئیس چقدر سریع است. اما توانستیم مدیریت کنیم. سبقت گیری اینجا سخت است اما اگر لاستیک ها خورده شوند زمان زیادی از دست می دهید. خوشبختانه این از دست دادن زیاد نبود.

در دو دور پایانی ماشین هاس شوماخر را دیدم و با خود گفتم لطفاً از سر راهم کنار برو. اما حق با او بود و در فاصله یک و نیم ثانیه ای بودم. لاستیک هایم درحال تیکه شدن بودند و دنبال کردن ماشین جلویی کار را سخت تر نیز می کرد. خوشبختانه توانستم از او دی آر اس بگیرم که مقداری کمک کرد. زمانی را که در پیچ ها از دست دادم در مستقیمی پس گرفتم.

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

وقتی از مکس درباره مضطرب بودنش بخاطر زود به پیت لین آمدن و آندرکات کردن همیلتون سوال شد، او گفت:

فقط از اینکه جلو افتادم خوشحال بودم چون اگر چیزی غیر از این بود داستان فرق می کرد و کار سخت می شد. البته که در آخر کار همه چیز مشخص می شود اما ترجیح می دهم پیشتاز باشم و تلاش شود از من سبقت گرفته شود تا اینکه برای پیشتازی حمله کنم. خوشبختانه همه چیز خوب پیش رفت.

19 دیدگاه

 1. مکس مارکز⚡😺🧡

  12

  6

  والامن که تامکس از خط پایان ردشد چند بار قلبم اومد تو دهنم خدا میدونه مکس چه حالی داشته ولی این پیروز رو واقعا عالی بدست اورد پیش به سوی مکزیک

 2. alireza_h

  9

  20

  تا پارسال یه عده اینجا معتقد بودن ورشتپن صرفا به واسطه پول باباش اومده فرمول یک!

  فارغ از اینکه مگه یه راننده بازنشسته چقد مگه می‌تونه پول داشته باشه که پسرش رو برای برای حضور توو فرمول یک ساپورت کنه(!) مسئله تعصبی بود که این افراد داشتن (شاید هنوزم دارن) و کورشون کرده بود که استعداد این بشر رو ببینن!

  می‌‌تونید به کامنت‌های بیش از یک سال پیش مراجعه کنید و ببینید با کیا شدیم افزون بر هشتاد میلیون! (هر چند هنوزم یه عده هستن اونقدرا که ورشتپن شایسته احترامه، بهش احترام نمی‌گذارن؛ شده حتا به عنوان یه رقیب شایسته احترام)

  • Shahab

   18

   2

   شما چقدر شایسته ی احترام هستید که صرفأ به خاطر اینکه عده ای به مکس احترام نمیذارن از این جمله استفاده میکنید ؟ (ببینید با کیا شدیم افزون بر هشتاد میلیون )

  • LH44

   13

   4

   خداییش من یادم نمیاد کسی به ورستپن گفته باشه با پول بابات اومدی اف وان!
   البته حرف اشتباهیم نیستا.باباش پول داشته،خرج پسرش کرده که رانندگی یاد بگیره و بیاد اف وان.این خیلی فرق داره با کسی که پول داده که پسرش جفت پا بپره وسط اف وان(مثل مزپین و چندسال پیش استرول).
   اون احترامم یه چیز دو طرفست.اگه به بقیه احترام بذاره بقیه هم بهش احترام میذارن.

   • Amirali

    8

    7

    چندسال پیش استرول واقعا مثال درستی نیست.همون چندسال پیشش هم سکوی 2017 باکو رو گرفته بود

   • LH44

    4

    1

    @Amirali
    اره ولی ابرو باد مه و خورشید و فلک دست داشتن تو کار.
    هرچند قبول دارم مازپین استاندارد ما از افتضاح رو باز تعریف کرد:))

   • ایرن

    5

    3

    من زیاد یادمه که اینجا درباره ورشتپن این حرف رو زده باشند. البته پارسال نه. اما دو یا سه سال قبل نقل محفل اینجا این جمله بود. بعدش که به استرول گیر دادند و الانم که مازپین اومده دیگه کسی به مکس این حرف رو نمیزنه. وگرنه چند سال قبل زیاد این حرف رو میخوندیم اینجا.
    درباره استرول هم فکر کنم معلوم شده به جز پول باباش استعداد زیادی هم داره. شاید در حد لکلرک و و نوریس و حتی ساینز نباشه. اما جزو راننده های متوسط در بین 20 راننده فعلی هست. دیگه هرچی بد باشه از اوکون و جیو و چند تای دیگه بهتره خداییش. قرار نیست که هر 20 تا راننده همشون در حد مکس باشند. به نظرم اگر بگن 5 تا راننده جدید قراره بیان توی فرمول یک و باید 5 تا راننده کم کیفیت رو بیرون بفرستیم قطعا استرول جزو 5 تا خروجی نخواهد بود.

  • Amirali

   11

   7

   دقیقا متاسفانه با شمایی شدیم هشتاد میلیون که اینطوری در مورد هم وطنت صحبت میکنی
   بقیه هشتاد میلیون هرچی هم باشن وضعشون بهتره

   • Sebmm

    5

    2

    امیر علی خوشمان امد از جوابت ب ان هموطن

   • Amirali

    6

    3

    مخلصم هموطن:))))

 3. Ali🦁1

  4

  14

  مکس به طرز فوق العاده Hammer time متوقف کرد.
  امسال تو بهترین فرمش هست، من چند وقت پیش گفتم مکس بهترین’ سریعترین و کم
  اشتباه ترین راننده تا اینجای فصل هست که خیلیا بجای که حقایق ببینن تعصب من می بینن متاسفانه درکش براشون سخته.
  اگر اون اتفاقای ناخواسته که مقصر نبوده براش پیش نمیومد قهرمانیش مسجل تر بود.

  • Amir-80

   9

   7

   تاثیر خودرو و بودن تو کورس قهرمانی تاثیر زیادی داره . هرکسی باشه وقتی ببینه ماشین توان رقابت داره اعتماد به نفسش میره بالا . کمتر اشتباه می کنه . در مورد اتفاقات ناخواسته هم بگم برای همیلتون هم خوب پیش اومده. نه فقط برای مکس . نمی خوام بحث گذشته رو بکنم .

  • Amirali

   10

   9

   بهتره بگیم ماشین ردبول اون رو متوقف کرد
   چون عملکرد لوییس هیچ چیزی از مکس کم نداشت که هیچ خیلی هم بهتر بود

   • Mahdi.drs

    3

    4

    اعتقاد دارید ماشین ردبول از مرسدس خیلی سریع تر بود؟!!

   • ایرن

    5

    3

    پس قبول کردید که 7 سال ماشین مرسدس باقی راننده ها رو متوقف میکرد تا لوییس قهرمان شه.

    خودم به جمله ای که خط بالا نوشتم اعتقاد ندارم. اما جمله بالا نتیجه مستقیم صحبت شما بود.

    جفتشون عالی بودند.

   • Amirali

    2

    1

    ایرن بله دقیقا قبول کردم.انتظار این جواب رو نداشتید نه؟
    لوییس اگر اون ماشین رو نداشت قهرمان نمیشد،مکس هم نداشته باشه قهرمان نمیشه.بحثی در این دو مورد نیست.
    مهدی عزیز،خیلی نه ولی بله سریعتر بود.

 4. ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

  1

  4

  حقایق از بعد تعطیلات تابستانی شروع میشه ورشتپن در کنار همه اینهایی که گفتی خوش اقبال هم بود.نمیشه اینو کتمان کرد.

 5. er22

  0

  0

  خیلی تاسف میخورم از فن های متعصب . بیخیال فن بودن ، فقط لذت ببر ، هرکی حقش باشه قهرمانی رو میگیره حقشم نباشه اونی که قوی تره میگیره . انقدر کل کل نکنین