تیم ملی بسکتبال ایران در بازی های المپیک توکیو 2020 با تیم های ایالات متحده آمریکا ، فرانسه و جمهوری چک در گروه آ رقابت های بسکتبال Tokyo Olympics هم گروه است که تمام بازی های این گروه را می توانید از لینک زیر تماشا و دانلود کنید.

تماشا/دانلود بسکتبال ایران آمریکا

تیم بسکتبال مردان ایران به عنوان بالاترین تیم آسیایی در جام جهانی فیبا ​​2019 چین راهی المپیک شد و این بازگشت پس از دوازده سال عدم حضور ایران در مسابقات بوده است.

تیم ملی ایران در بسکتبال المپیک 2020

تیم ملی بسکتبال ایران توسط فدراسیون بسکتبال هدایت می شود و به طور کلی این تیم از پنج مسابقه اخیر فیبا ​​قهرمانی آسیا، سه پیروزی را کسب کرده است.

طبق تاریخچه ویکی پدیا، تیم ملی ایران در صحنه های بین المللی موفقیت محدودی کسب کرده است و بیشترین تجربه بین المللی مربوط به مسابقات المپیک تابستانی 1948 است، اگرچه آنها نتوانستند از مرحله گروهی عبور کنند.

تیم کشورمان در مسابقات بسکتبال بازی های آسیایی 2006 دوحه قطر موفق به کسب مدال برنز شد و امیدوار هستیم که تیم ملی ما بتواند در رقابت سخت این گروه، بدرخشد و رتبه خوبی را کسب کند.

دانلود مسابقات بسکتبال ان بی ای

بسکتبال ایالات متحده امریکا در توکیو

تیم ملی بسکتبال مردان ایالات متحده امریکا نیز در مسابقات المپیک تابستانی 2020 توکیو ژاپن شرکت می کند.

به دلیل بیماری همه گیر کووید-19، المپیک یک سال تا 2021 به تأخیر افتاد. تیم ایالات متحده با به پایان رساندن به عنوان یکی از دو تیم برتر قاره آمریکا در جام جهانی بسکتبال فیبا ​​در سال 2019 راهی المپیک شد.

آمریکایی ها در سه دوره المپیک قبلی مدال طلا را کسب کرده اند.

تیم آمریکا دو برنده مدال طلای المپیک کوین دورانت (2012 ، 2016) و دریموند گرین (2016) را همراه خود دارد.

مربی ایالات متحده گرگ پوپوویچ است که پنج عنوان قهرمانی ان بی ای را به عنوان سرمربی سن آنتونیو اسپرز کسب کرده است. او اولین مربیگری خود را برای تیم ایالات متحده در جام جهانی 2019 چین انجام داد.

مسابقات و فرمت برگزاری در Tokyo Olympics 2020

مسابقات بسکتبال مردان در بازیهای توکیو 2020 بیستمین دوره مسابقات بسکتبال ویژه مردان در بازیهای المپیک تابستانی است. این بازی از 25 ژوئیه تا 7 اوت 2021 برگزار می شود. همه بازی ها در Saitama Super Arena ژاپن انجام می شود.

دوازده تیم به سه گروه چهار تیمی تقسیم می شوند و یک دور رفت و برگشت در هر گروه برگزار می شود. تیم های رده اول و دوم هر گروه و همچنین دو تیم رده سوم به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کنند.

پس از مرحله مقدماتی، تیم ها براساس نتایج خود گروه بندی می شوند (چهار تیم برتر و چهار تیم پایین) و یک تساوی تیم ها را برای مرحله یک چهارم نهایی بین گروه ها جفت می کند. از آنجا به بعد از سیستم حذفی استفاده می شود.